5 faktów o marce Carl von Zeyten, które musisz wiedzieć zanim je kupisz

30.11.2020 Marki

Wierne niemieckim tradycjom i stworzone z miłości człowieka do czasu. Czego jeszcze nie wiecie o zegarkach Carl von Zeyten?

Ostatnio na naszym blogu coraz częściej możecie przeczytać o interesujących propozycjach tego producenta. Nic w tym dziwnego, bowiem zegarki Carl von Zeyten przechodzą właśnie okres świetności, stając się coraz popularniejsze nie tylko w Polsce, lecz również w całej Europie. Mimo młodego wieku, marka jest na tyle intrygująca, że przyciąga do siebie liczne grono zwolenników zarówno klasycznych zegarków garniturowych, jak i tych o bardziej ekstrawaganckim designie np. zegarki skeleton.

Czasomierze zachwycają wielu mężczyzn, ale za ich sukcesem stoją przecież ludzkie dłonie i niejedna fascynująca legenda. Poznajcie pięć faktów, których nie znaliście o zegarkach Carl von Zeyten.

1. Od zawsze i na zawsze w Niemczech

Warto wiedzieć, że producent od początku bardzo chciał, aby jego czasomierze powstawały właśnie w Niemczech. Ma to związek z genezą powstania zegarków, ale o tym dowiecie się więcej za moment. Jak sobie postanowił, tak też zrobił a zegarki CvZ od trzech lat powstają pod czujnym okiem specjalistów w warsztacie zlokalizowanym w północnym Schwarzwaldzie, blisko słynnego uzdrowiska Baden Baden. To tam powstają pomysły, później prototypy i grawery oraz to tam modyfikowane i ulepszane są mechanizmy dedykowane konkretnym modelom.

Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SL-M
Zegarek męski Carl von Zeyten Freiburg 0063SL-M

2. Każdy zegarek tworzą ludzkie dłonie

To również w warsztacie zegarki składane są w jedną, doskonałą całość by później mogły zostać wysłane do nowych właścicieli. Jednak zanim czasomierze ruszą w podróż, poddawane są testom i kontroli, ponieważ marka szczególny nacisk kładzie na standardy jakości, dlatego tak ważne są dla niej kwalifikacje pracujących na ich zlecenie zegarmistrzów. W końcu każdy zegarek Carl von Zeyten składany jest ręcznie.

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda montaż zegarków Carl von Zeyten, zapraszamy do zapoznania się z poniższym wideo.

3. Carl von Zeyten – co to właściwie oznacza?

Nazwa marki ma ścisły związek z szerzącą się na jej temat legendą, która głosi, że wszystko zaczęło się w mieście Freudenstadt w Czarnym Lesie. To tam Hermann C. Krieg postanowił otworzyć swój pierwszy zakład zegarmistrzowski. Fascynował go czas, a każdą wolną chwilę poświęcał na poszerzanie swojej wiedzy na ten temat. Całe dnie naprawiał i montował mechanizmy zegarków kieszonkowych, a mieszkańcy widząc jego zaangażowanie nazywali go właśnie Carl von Zeyten, czyli Carl od Czasu.

Zegarek męski Carl von Zeyten Murg 0054BL-SZAF
Zegarek męski Carl von Zeyten Murg 0054BL-SZAF

Więcej o legendzie pisaliśmy na naszym blogu całkiem niedawno, dlatego odsyłamy was do tego tekstu i zachęcamy do zapoznania się z nią. Jest naprawdę fascynująca.

4. Zegarki tylko dla wybranych

Co ciekawe, w asortymencie Carl von Zeyten znajdują się również modele wyprodukowane w limitowanej ilości. Należą do nich m.in. modele Saint Georgen oraz Black Forest. Oba zegarki wyprodukowano w limitacji 2999 sztuk na świat, co sprawia że stają się one jeszcze bardziej unikatowe.

5. Inspirowane regionem

Wiadomo już, że zegarki Carl von Zeyten są wierne niemieckim tradycjom. To bardzo ważne, bo wyszukane wzornictwo to jeden z największych atutów zegarka. Wyróżnia je mocne nawiązanie do tradycyjnego zdobienia zegarków, pielęgnowanego w regionie Badenii-Wirtembergii. Szczególnie widocznie jest to w skeletonach, których konstrukcje są kunsztownie zdobione, przypominając barokową stylistykę. Tego typu wzornictwo rzadko zdarza się w czasomierzach z tej półki cenowej.

Zegarek męski Carl von Zeyten Murg 0054SL-SZAF
Zegarek męski Carl von Zeyten Murg 0054SL-SZAF

Mamy nadzieję, że te pięć faktów o marce Carl von Zeyten przybliżyły wam lepiej tego producenta oraz pomogły zrozumieć ideę, jaka przyświeca mu tworząc wyjątkowe czasomierze dla mężczyzn. W tym miejscu zachęcamy was również do zapoznania się z jego ofertą, która jest dostępna w naszym sklepie internetowym Minuta.pl.