Bisset Diving BSDE95TISB20AX dla miłośników nurkowania

16.03.2019 Nowości

Wśród nowości pojawił się właśnie dość ciekawy model szwajcarskiej marki Bisset. Zegarek łączy w sobie uniwersalne wzornictwo i funkcje, które usatysfakcjonują pasjonatów nurkowania. Mowa o modelu Bisset Diving BSDE95TISB20AX.

Czasomierze nurkowe to dość duża grupa modeli należących do zegarków sportowych. Ich wybór jest na tyle szeroki, że każdy, kto potrzebuje znaleźć coś skrojonego na własne potrzeby, nie powinien mieć z tym problemu. Tym bardziej, że większość marek oferuje zegarki o określonych cechach, z których jedne są bardziej lub mniej specjalistyczne. Bisset Diving BSDE95TISB20AX leży na pograniczu, bo wyróżnia go nie tylko spora wodoszczelność sięgająca 20 ATM, która pozwala na nurkowanie z aqualungiem, ale też bardzo przyjemny dla oka design, który świetnie sprawdzi się podczas codziennego użytkowania. To nie jest zegarek, który wykorzystacie jedynie podczas wyjątkowych okoliczności.

Zacznijmy od tego, że Bisset to szwajcarska marka o prawie stuletniej tradycji i chociaż nie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, to zasługuje na nie mniejszą uwagę niż inne firmy z regionu. Wyróżnia się precyzją wykonania, świetnymi, szwajcarskimi mechanizmami, interesującym designem i bardzo korzystnym stosunkiem jakości i ceny. Tym razem chcemy pokazać wam jeden z najnowszych modeli z kolekcji Scuba Diving, który właśnie dołączył do naszej oferty.

Zegarek męski Bisset Diving BSDE95TISB20AX

Kup teraz

Bisset Diving BSDE95TISB20AX – zegarek dla nurka

Wspomnieliśmy o sporej wodoszczelności i faktycznie z zegarkiem można nurkować na dość duże głębokości, jednak nietypowym rozwiązaniem jest obrotowy pierścień, który zastąpił tradycyjny bezel. Jak pewnie wiecie, zegarki nurkowe posiadają określone cechy. Jedną z nich jest wspomniany bezel, który oblicza czas bezpiecznego wynurzenia, co ma kluczowe znaczenie dla nurka. Działanie mechanizmu jest bardzo proste – skala od 0 do 60 oblicza czas spędzony pod wodą i umożliwia nurkującemu zaplanowanie czasu przystanków dekompresyjnych bez konieczności wykonywania w pamięci działań matematycznych.

Bisset Diving BSDE95TISB20AX również został wyposażony w taką funkcję, ale bezel został zastąpiony obrotowym pierścieniem pod szkłem, który ustawia się za pomocą dedykowanej koronki. Także tutaj podziałka minutowa jest dokładniejsza w zakresie 0-15 minut, aby wynurzenie odbywało się pod precyzyjną kontrolą użytkownika. Oczywiście taką funkcję można wykorzystać nie tylko w trakcie nurkowania, ale np. do obliczania czasu treningu.

Zegarek został dodatkowo wyposażony w dwie cenne dla sportowców funkcje – chronograf z funkcją mierzenia międzyczasu i tachymetr, który przydaje się w obliczaniu prędkości pokonywania konkretnego dystansu.

Bisset Diving

Szwajcarski mechanizm i zachwycająca estetyka

Sercem czasomierza jest szwajcarski mechanizm Ronda z funkcją EOL, która informuje o wyczerpującej się baterii. Można to zaobserwować w ruchu wskazówki sekundy, która zacznie przemieszczać się z mniejszą częstotliwością, ale nie zaburzy wskazania czasu – zamiast ruchu sekundowego zaobserwujecie jej przeskakiwanie o kilka pozycji.

Bisset Diving BSDE95TISB20AX został zbudowany z całkowicie antyalergicznych materiałów. Koperta zegarka wykonana jest z szlachetnej stali nierdzewnej, podobnie jak bransoleta o pięknym splocie, którą producent dodatkowo pokrył czarnym PVD. Razem z kolorem subtarcz chronografu tworzą spójną kompozycję. Biała tarcza została ozdobiona giloszem – misternym wzorem, który nawiązuje do fal. Podobne zdobienie wraz z wizerunkiem nurka oraz konturem koralowca znajdziecie również na deklu zegarka.

Bisset Diving BSDE95TISB20AX

Tarcza jest zrównoważona i harmonijna, i oprócz opisanych wcześniej wskazań znajdziecie na niej również datownik w charakterystycznym oknie, które designem nawiązuje do wyglądu bulaju. Datownik na godzinie 6 otacza sygnatura Swiss Made, która poświadcza o szwajcarskim pochodzeniu zegarka. Wskazówki i indeksy liniowe pokryto substancją fluorescencyjną. Producent dołączył do zestawu również prezent, którym jest pleciona bransoletka inspirowana liną okrętową.

Całość prezentuje się znakomicie. Zegarek jest doskonałym przykładem na sportową elegancję, która wyraża się w interesującej kolorystyce, estetycznej kompozycji i cieszących oko detali. Wszystko zostało wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół i wysoką jakość.

Zachęcamy do obejrzenia innych, nowych zegarków z rodziny Scuba Diving, między innymi modelu Bisset Diving BSDE95TISD20AX z granatowymi akcentami oraz Bisset Diving BSDE95TIRY20AX ze złotymi akcentami.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi zegarkami Bisset. Życzymy udanych zakupów.