Idealna bransoleta w 3 krokach. Na co zwrócić uwagę kupując zegarek męski na bransolecie?

27.01.2021 Warto przeczytać

Panowie pokochali je za uniwersalność i niezobowiązujący design. Dzięki nim nie muszą zastanawiać się czy czasomierz pasuje do dzisiejszej stylizacji, czy może lepiej wybrać inny. Zegarki męskie na bransolecie nie bez powodu zyskują na popularności.

Już nie raz pisaliśmy na naszym blogu o tym, jak wiele rodzajów pasków do zegarka oferują nam dzisiaj producenci. Co więcej, dokładnie przeanalizowaliśmy ten temat, tworząc listę wad i zalet każdego z nich, o czym możecie przeczytać w tej publikacji – Pasek do zegarka. Materiałowy, gumowy, skórzany a może bransoleta?

Wybór jest ogromny, jednak prawdą jest, że panowie coraz częściej sięgają po zegarki męskie na bransolecie i to z pewnością zasługa ich uniwersalności. Co to oznacza? Zegarek męski na bransolecie to bezpieczny element garderoby, który balansuje pomiędzy stylistyką elegancką a sportową, nie przypisując sztywno czasomierza do żadnej z tych kategorii. Świetnie wygląda w połączeniu z wieloma stylizacjami, a jego niezobowiązujący charakter skutecznie skłonił męskie grono naszych klientów do kupna.

Zegarek unisex Casio Vintage A168WG-9EF
Zegarek unisex Casio Vintage A168WG-9EF

Zanim jednak zdecydujecie się na zegarek męski na bransolecie, musicie wiedzieć, że wybór wcale nie będzie prosty. W asortymencie naszego sklepu znajduje się kilkadziesiąt marek, które mają w swoich kolekcjach tego typu czasomierze, a dla niektórych z nich bransolety stały się znakiem rozpoznawczym. Na co w takim razie zwrócić uwagę, kupując zegarek męski na bransolecie?

Zegarek męski Doxa Executive D218SCM
Zegarek męski Doxa Executive D218SCM

Krok 1 – zegarek męski na bransolecie – z czego jest wykonany?

Jeśli planujesz kupno zegarka na bransolecie, musisz wiedzieć, że materiał, z którego powstają może się różnić. Co prawda w większości bransolety do zegarków wykonane są ze stali szlachetnej. Warto podkreślić, że stal z której powstaje większość bransolet na rynku jest hipoalergiczna, zatem nie będzie powodowała niechcianych alergii. Jednak to nie jedyny materiał używany do produkcji bransolet. Alergikom polecane są również bransolety tytanowe. To bardzo odporne na uszkodzenia tworzywo o lekkiej konstrukcji, które są na nadgarstku praktycznie niewyczuwalne.

Zegarek męski Citizen Promaster CB5010-81E
Zegarek męski Citizen Promaster CB5010-81E

Na rynku coraz częściej pojawiają się również bransolety ceramiczne, które podobnie jak tytanowe są wygodne w noszeniu. Oprócz tego, ceramika jest bardzo odporne na zużycie, a to znaczy, że nie rysuje się, nie zdziera się z niej powłoka, ani tym bardziej nie podlega działaniu promieniowania UV. Podsumowując, kolor i faktura materiału pozostają bez zmian, jednak typowo ceramiczne bransolety spotkamy częściej w kolekcjach dla kobiet.

Zegarek męski Roamer C-Line 657833_49_55_60
Zegarek męski Roamer C-Line 657833_49_55_60

Krok 2 – zegarek męski na bransolecie – typ splotu

Materiał materiałem, ale nie zapominajmy też o wyglądzie bransolety. W końcu zegarek ma również cieszyć oko. Producenci oferują kilka rodzajów splotów, począwszy od tych składających się z dużych ogniw, które są często stosowane w przypadku zegarków sportowych, aż po ogniwa mniejsze, charakterystyczne dla branży fashion.

Zegarek męski Citizen Titanium BM7360-82L
Zegarek męski Citizen Titanium BM7360-82L

Na popularności zyskują również bransolety meshowe, których ostatnio w naszym sklepie coraz więcej. Sięgają po nie również panowie, ponieważ ich konstrukcja jest nie tylko estetyczna, ale też dzięki temu, że jest niezwykle drobno pleciona, nie ciągnie za włoski.

Zegarek męski Maserati Traguardo R8873612008
Zegarek męski Maserati Traguardo R8873612008

Krok 3 – zegarek męski na bransolecie – zwróć uwagę na zapięcie

Rodzaje zapięć bransolety mogą różnić się między sobą. Możliwości jest naprawde sporo, począwszy od tych bardziej klasycznych, aż po zapięcia nowocześniejsze. Najczęściej zapięcie składa się ze sztyftu, który ma za zadanie spinać dwa końce bransolety. Popularne są również zapięcia teleskopowe, a używa się ich najczęściej w zegarkach sportowych o bransoletach z grubym splotem.

Coraz częściej w ofertach znanych producentów znaleźć można nieco bardziej dyskretne zapięcia klamrowe lub motylkowe. Są one wówczas subtelnie ukryte pod bransoletą, dzięki temu praktycznie ich nie widać, a efekt końcowy jest bardziej estetyczny.

Zegarek męski Orient Automatic Calendar FEU07007FX
Zegarek męski Orient Automatic Calendar FEU07007FX

Zegarki męskie na bransolecie w naszym sklepie mają spore grono sympatyków. W pełni to rozumiemy, dlatego że zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że dają one klientom ogromny komfort noszenia i trwałość na wiele sezonów. Pamiętajmy też o tym, że bransolety są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż skórzane paski i nie trzeba wymieniać ich co sezon.

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże wam w znalezieniu idealnego zegarka męskiego na bransolecie. Tymczasem zapraszamy was do naszego sklepu Minuta.pl, gdzie znajdziecie kilkadziesiąt producentów, oferujących właśnie takie czasomierze. Udanych zakupów.