Brytyjskie zegarki to nie tylko korzystna cena. Przegląd najważniejszych marek z Wielkiej Brytanii

12.09.2019 Zegarki

Wielka Brytania nie tylko Big Benem stoi. Okazuje się, że tutejszy rynek zegarmistrzowski ma znacznie więcej do zaoferowania niżeli znany brytyjski symbol o ponad czterometrowych wskazówkach. Przekonajcie się sami.

Kiedy zadajemy sobie pytanie – kto rządzi obecnie na rynku zegarmistrzowskim – na myśl od razu nasuwa się dwójka światowych gigantów. Są to oczywiście kultowe szwajcarskie czasomierze oraz nowoczesne modele od Wielkiej Japońskiej Czwórki. Okazuje się, że Wielka Brytania – podobnie zresztą jak Dania, o której pisaliśmy na naszym blogu całkiem niedawno – ma do zaoferowania w zegarmistrzostwie coś więcej niżeli tylko słynny, londyński Big Ben.

Wszystko zaczęło się od rynku kolejowego

Historycy piszą, że brytyjskie zegarki od zawsze słynęły ze swojej niezawodności. Niedrogie czasomierze docierały do Anglii już XVIII wieku i to właśnie wtedy, zegar stał się przedmiotem powszechnego użytku i obiektem zainteresowania bogatszej części społeczeństwa.

Jednak prawdziwą rewolucją było upowszechnienie się w Anglii rynku kolejowego w drugiej ćwierci XIX wieku. To właśnie kolej i telegraf spowodowały wprowadzenie w Anglii ogólnokrajowych standardów czasowych. Zaczęto produkować zegarki z dwoma cyferblatami, z czego jeden wskazywał czas kolejowy a drugi tradycyjny, czyli lokalny.

Angielskie czasomierze były wówczas znakomitej jakości, jednak ich wysoka cena znacznie przewyższała standardy klasy niższej. Angielscy zegarmistrzowie zaczęli szukać rozwiązania, aby pogodzić dobrą jakość z przystępną ceną i tak w 1850 roku, Alan Denison rozpoczął produkcję zegarków składających się z części zmiennych i tym samym rozpoczął erę tzw. zegarków za dolara. Mimo że niektóre z nich psuły się po pierwszym nakręceniu, to łatwość z jaką można było kupić nowy model, powodowała że klientom nie opłacało się składać reklamacji. Od tego czasu wiele się zmieniło.

Londyn – stolica modnych zegarków

Obecnie w ofercie naszego sklepu Minuta znajduje się kilka marek brytyjskich zegarków. Warto wspomnieć, że Wielka Brytania jest kolebką mody, znaną na całym świecie z wysokiej jakości bawełnianych koszul czy eleganckich dodatków. To przecież tutaj odbywa się popularny na całym świecie London Fashion Week. Zjednoczone Królestwo udowadnia tym samym, że w żaden sposób nie odbiega od światowych gigantów i również potrafi zaprojektować modne i jednocześnie użyteczne czasomierze, które większość z was od dawna nosi już na swoich nadgarstkach.

Zegarek męski Sekonda Sport 1391.00

Kup teraz

Brytyjskie zegarki Sekonda dla kobiet i mężczyzn

Ta znana w Wielkiej Brytanii marka zegarków dotarła tutaj ponad 30 lat temu, oferując wówczas zegarki mechaniczne o rosyjskim rodowodzie. Największy sukces odniosła po rewolucji kwarcowej w latach 70-tych, kiedy to Brytyjczycy stracili głowę dla zegarków zasilanych na baterie. Sekonda prezentuje doskonały stosunek jakości do ceny, czego dowodem jest omawiany przez nas niedawno męski model Sekonda Sport 1391.00.

Marka prowadzi surową kontrolę jakości, która obejmuje szereg testów sprawdzających wytrzymałość i bezawaryjność zegarków. To dlatego niska cena czasomierzy wydaje się niewspółmierna do wysokiej jakości produktów Sekonda, a większość z nich kupimy już za niecałe 450 zł.

Nie tylko przystępność cen i świetna jakość charakteryzuje brytyjskie zegarki Sekonda. To również niezwykły wachlarz modeli do wyboru. Produkuje zegarki dla kobiet i mężczyzn, ale nie zapomina o różnorodności w stylistyce. Mowa zarówno o zegarkach eleganckich – takich jak kolekcje Sekonda Editions, casualowych – jak Sekonda Fashion i Casual , jak i tych o sportowych liniach np. Sekonda Chronograph czy wspomniany wcześniej Sekonda Sport. Więcej o marce pisaliśmy już na naszym blogu, w artykule – Sekonda – najpopularniejsza brytyjska marka także u nas!

Zegarek damski Karen Millen AW15 KM144BRGA

Kup teraz

Wielka Brytania kolebką mody. Poznajcie zegarki fashion Karen Millen

Wszystko zaczęło się od pożyczki na zakup białej bawełny i szycia prostych podkoszulek. Dziś, Karren Millen to jedna z popularniejszych marek odzieżowych w Wielkiej Brytanii, która od lat stawia na ciekawe wzory i najwyższą jakość produktów. Swoją działalność, założycielka marki rozprzestrzeniła również poza Zjednoczone Królestwo, m.in do USA, Indonezji, Danii, Norwegii czy Rosji. Dopiero niedawno, oferta marki została uzupełniona o zegarki damskie, a pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Karen Millen kieruje swoją kolekcję zegarków do kobiet ceniących elegancję i nonszalancję. W projektach chętnie nawiązuje do kolekcji ubrań, przez co zegarki stają się doskonałym dopełnieniem jej strojów i są jednocześnie bardzo uniwersalne. Projektantka często sięga po skórzane paski, stal szlachetną i kryształy Swarovskiego.

W asortymencie naszego sklepu Minuta znaleźć można różnorodne modele zdobione lakierowaną skórą, delikatne i zmysłowe koperty oraz ciekawą i wyważoną kolorystykę, która zawsze nawiązuje do współczesnych trendów. Wśród kolekcji zegarków damskich Karen Millen odnajdą się kobiety, które lubią wyróżniać się z tłumu swoim strojem i cenią sobie styl glamour. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem marki w naszym sklepie.

Zegarek męski AVI-8 Hawker Hurricane AV-4011-0E

Kup teraz

Brytyjskie zegarki casualowe w najlepszym wydaniu

Czasomierze typu pilot są jednymi z najpopularniejszych stylów zegarków casualowych. Projekty marki AVI-8 bazują na tradycjach lotniczych, lecz w odświeżonej formie. W asortymencie marki znaleźć można zegarki męskie dedykowane konkretnym samolotom, których detale są specyficznie stylizowane. A wszystko zaczęło się od połączenia sił zegarmistrzów i miłośników historycznego lotnictwa. Początkowym zamysłem powstania marki była chęć stworzenia zegarków, które w pełni oddawałyby duch lotnictwa XX wieku w sposób bardziej oryginalny niż dotychczas robiły to marki konkurencyjne. Był to kolejny brytyjski strzał w dziesiątkę, który bardzo spodobał się odbiorcom.

Obecnie w ofercie naszego sklepu Minuta, można znaleźć większość popularnych kolekcji AVI-8. Wśród najsłynniejszych znalazły się te nawiązujące do myśliwca z czasów II Wojny Światowej – Hawker Hurricane, ciężkiego bombowca – Lancaster Bomber oraz myśliwca opracowanego na przełomie lat 40. i 50. XX wieku – Hawker Hunter. Każda z nich jest naszpikowana stylizowanymi akcentami, które na pewno zainteresują pasjonatów historycznych maszyn oraz mężczyzn, którzy cenią sobie wyjątkowy styl.

Wydawać by się mogło, że tak charakterystyczne projekty zarezerwowane są jedynie na specjalną okazję. Nic bardziej mylnego. Marka AVI-8 znakomicie łączy kreatywne projektowanie ze stylem vintage, czego efektem są casualowe zegarki, idealnie pasujące nowoczesnym mężczyznom.

Brytyjskie zegarki

Współczesne zegarmistrzostwo nie ogranicza się tylko do topowych marek ze Szwajcarii, Japonii, Niemiec czy Ameryki. Z roku na rok, na rynku przybywa mnóstwo nowych producentów, którzy mają wiele do zaoferowania. Brytyjska stylistyka, jaką proponują nam Sekonda, Karen Millen i AVI-8 prezentuje światowy poziom.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi modelami brytyjskich marek w asortymencie naszego sklepu Minuta. Życzymy udanych zakupów.