Casio Retro zmienia nazwę na Casio Vintage

02.04.2019 Ciekawostki

Moda na retro w branży zegarmistrzowskiej nie mija, a dotychczas znane nam zegarki Casio Retro zachwyciły miłośników mody z lat 80. Jeśli chcecie mieć w swojej kolekcji taki model, to tym razem szukajcie Casio Vintage, bo marka właśnie zmieniła nazwę.

Pierwszy elektroniczny zegarek Casio został zaprezentowany w 1974 roku i od razu przyciągnął uwagę całego świata. Japońscy zegarmistrzowie sprezentowali swojej branży coś zupełnie, jak na tamte czasy, nowatorskiego. Od tego momentu nieustannie się rozwijali i produkowali doskonałe elektroniczne zegarki o bardzo unikalnym i odważnym designie. Najwyższą możliwą formę osiągnęli w latach dziewięćdziesiątych, kiedy zegarki Casio stały się wyznacznikiem dobrego smaku i najświeższych trendów.

W XXI wieku zegarmistrzowie z Kraju Kwitnącej Wiśni powrócili z kolekcją oldschoolową, i nie wstydźmy się powiedzieć, wręcz nostalgiczną. Z uśmiechem spojrzeli w stronę lat 80. ubiegłego stulecia i wybrali najbardziej stylowe i charakterystyczne modele z tamtych lat. Ideę Casio VIntage doskonale obrazuje poniższy model A159WGED-1EF.

Zegarek damski Casio Vintage A159WGED-1EF

Kup teraz

Ten wyjątkowy czasomierz odznacza się charakterystycznym designem, który połączył styl retro z nowoczesną estetyką współczesnych zegarków. Został zaprojektowany w taki sposób, aby kształtem koperty przywodził na myśl szlif kamieni szlachetnych. Co więcej, posiada dwa certyfikowane diamenty oraz jest nieprzeciętnie funkcjonalny (stoper, alarmy, podświetlenie, rozbudowany kalendarz itd.). To doskonały przykład na to, że świetnie wykonany czasomierz nie musi być drogi.

Dlaczego Casio Vintage?

Poprzednia nazwa kolekcji, czyli Casio Retro nawiązywała głównie do tego, że projektanci czerpią inspirację z osiągnięć zegarmistrzów odpowiedzialnych za design czasomierzy z końca XX wieku. Sygnatura kolekcji nie oddawała zatem w pełni tego, co omawiana kolekcja w rzeczywistości wnosi w świat mody i stylu. Nowe imię marki, czyli Casio Vintage, klarownie sugeruje nam, że czasomierze, będące przedmiotem artykułu, wpasowują się w cały vintage’owy trend.

Zegarek unisex Casio Vintage A168WEGM-9EF

Kup teraz

Mając na ręku zegarek należący do tej kolekcji, zyskujemy pewność, że stajemy się częścią stylu, która polega na umiejętnym komponowaniu stroju, dzięki wykorzystaniu takich elementów jak np. przetarty jeans, oversizowe ubrania, kultowe modele torebek, plecaków oraz sneakersów, ale przede wszystkim oldschoolowe zegarki Casio Vintage.

Poniższy model, należący do omawianej kolekcji, doskonale wprowadzi w codzienny ubiór wyraźny akcent w stylu retro.

Zegarek męski Casio Vintage A168WEGB-1BEF

Kup teraz

To jedna z ciekawszych propozycji Casio Vintage – rewelacyjnie nadaje się do codziennego użytku. Czarna bransoleta została wykonana ze stali nierdzewnej, a koperta (pokryta złotym PVD) powstała z praktycznego tworzywa sztucznego. Zamyka ją szkło mineralne. Wszystko to sprawia, że każdy z modeli jest bardzo lekki i wygodny w noszeniu.

Jak wspominaliśmy, wszystkie zegarki z tej kolekcji działają w oparciu o precyzyjny mechanizm kwarcowy i wyposażono je w liczne dodatkowe funkcje. Z pewnością doceni je każdy, kto zdecyduje się włączyć zegarek Casio Vintage w swoją codzienną garderobę. Wodoszczelność utrzymuje się na poziomie 3 ATM, co oznacza, że do wnętrza czasomierza nie dostanie się woda w przypadku drobnych zachlapań.

Poniżej jedna z nowości Casio Vintage dla kobiet.

Zegarek damski Casio Retro LA690WEMB-1BEF

Kup teraz

Jeżeli wasz styl definiuje vintage’owa moda i popularne trendy, to przedstawione modele Casio Vintage będą idealną propozycją na uzupełnienie codziennych stylizacji. A jeśli przedstawione zegarki to dla was za mało, koniecznie obejrzyjcie pozostałe czasomierze z kolekcji Casio Vintage, bo marka ma naprawdę sporo do zaoferowania.