Casualowa odsłona eleganckiej serii LOCMAN 1960

12.03.2019 Zakupy

LOCMAN 1960 to jedna z najpiękniejszych kolekcji marki i zgodzi się z tym każdy, kto ceni klasyczne wzornictwo sięgające do designu sprzed lat. LOCMAN zaproponował również jej bardziej codzienną edycję, w której zastosowano nylonowe paski.

Wydawałoby się, że te zegarki są tak dobrze zaprojektowane, że każda zmiana będzie działać na niekorzyść serii, a jednak jej aranżacja z kolorowymi paskami z materiału przedstawia się bardzo interesująco. Przypomnijmy, że klasyczne modele z kolekcji LOCMAN 1960 zawieszono na eleganckich paskach ze skóry. Tym sposobem, producent zaproponował bardzo szykowne modele, które idealnie wpisują się w styl formalny i znakomicie wyglądają przy mankietach koszul i marynarek.

Jak sami wiecie, zmiana tradycyjnego paska na bransoletę lub inny pasek, może całkowicie zmienić odbiór zegarka i wspominaliśmy o tym między innymi w publikacji “Pasek czy bransoleta? Jeden zegarek – dwa oblicza” jednocześnie wskazując kilka przykładów, które idealnie to obrazują. Wśród nich znalazły się również dwa modele LOCMAN. Tym razem jednak pokażemy przemianę eleganckiego garniturowca w zegarek na co dzień.

Zegarek męski Locman 1960 Classic 0251V02-00BLNKNB

Kup teraz

LOCMAN 1960 – dyskretna elegancja

Oczywiście design kopert pozostał bez zmian, więc prezentują to, co najlepsze dla okresu włoskiej mody lat 60. Są oszczędne, ale zdradzają dobry smak projektantów. Stal znakomitej jakości została wykończona na wysoki połysk, co pięknie współgra z lekkim słonecznym szlifem tarcz (w zależności od wybranego modelu) lub matem. Na tarczach znajdziecie jedynie logo marki oraz liniowe, smukłe indeksy.

Wszystko w tych kopertach sugeruje, że mamy do czynienia z modelami, które dedykowane są eleganckim stylizacjom, więc zastosowanie w nich skórzanych pasków było oczywiste. Zastąpienie ich paskami z materiału lekko odświeżyło styl marki i dodało mu większej swobody i niezobowiązującego oblicza. Jednocześnie nie możemy odmówić im elegancji, ale w bardziej dyskretnej odsłonie.

Zegarek męski Locman 1960 Classic 0251V08-00WHRGNR

Kup teraz

Trzy prezentowane modele to propozycje klasycznej formy ubranej w ciekawą i odważną kolorystykę, w tym czerwień, granat i czerń. LOCMAN doskonale potrafi balansować pomiędzy stylami, sprawiając, że każdy z tych zegarków wyróżnia się przestudiowaną beztroską. Z jednej strony pasują do codziennych i mniej zobowiązujących strojów, z drugiej świetnie komponują się z eleganckim, ale trochę nonszalanckim stylem.

Każdy z nich pracuje na mechanizmie kwarcowym, który jest dziełem Włoskiej Szkoły Zegarmistrzostwa powstałej z inicjatywy marki LOCMAN. Gwarantuje to wysoką jakość i niezawodność.

Zegarek męski Locman 1960 Classic 0251V01-00BKNKNK

Kup teraz

Stalowe koperty zamknięto mineralnymi szkiełkami utwardzonymi szafirową powłoką, która sprawia, że są odporniejsze na zarysowania. Wodoszczelność każdego z nich wynosi 5 ATM.

Wygląda na to, że marce LOCMAN udało się połączyć elegancję i swobodę, co nie jest łatwym zadaniem.

Jeśli chcecie zobaczyć inne zegarki z legendarnej serii LOCMAN 1960, zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki. Znajdzie tam również inne zegarki casualowe, ale też modele sportowe oraz czasomierze o wysokiej specjalizacji, między innymi serię LOCMAN Stealth o wodoszczelności sięgającej 30 ATM. Życzymy udanych zakupów.