Chcesz mieć zegarek jak Kuba Wojewódzki? Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę

07.05.2021 Zegarki Znani

Kultowy szwajcarski producent z około 150. letnią tradycją, kunszt światowego zegarmistrzostwa i doskonała jakość wykonania. Nic dziwnego, że jeden z najważniejszych polskich dziennikarzy zdecydował się właśnie na ten model. Zobaczcie, jaki zegarek nosi Kuba Wojewódzki, a także jego alternatywy w przystępnych cenach.

Zupełnie nie dziwi nas fakt, że jedna z największych osobistości polskiego dziennikarstwa zdecydowała się na szwajcarski zegarek marki IWC. Zresztą, jak można wywnioskować, chociażby z profili społecznościowych Kuby Wojewódzkiego, dziennikarz ma słabość do doskonałych czasomierzy, które często widnieją na jego nadgarstku.

Tym razem dziennikarz zdecydował się na model IWC Portuguese Perpetual Calendar. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z miłością do zegarmistrzostwa, powiemy tylko jedno: szwajcarskie zegarki tego producenta to jedne z najbardziej szanowanych zegarków na świecie, noszą je wielkie gwiazdy, władcy i prezydenci.

IWC Portuguese Perpetual Calendar to model zasilany mechanizmem automatycznym, którego koperta została wykonana z białego złota. Całość zabezpieczono szafirowym, nierysującym się szkiełkiem oraz wodoszczelnością na poziomie 3 ATM. Jednak nie da się ukryć, że na widok ceny czasomierzy IWC włosy mogą stawać dęba, gdyż za zegarek Kuby Wojewódzkiego zapłacicie około 150 000 zł. Z tego właśnie powodu, postanowiliśmy odszukać w czeluściach asortymentach naszego sklepu Minuta.pl, alternatywy dla szwajcarskiego zegarka IWC Portuguese Perpetual Calendar, w bardziej przystępnych cenach.

Zegarek podobny do IWC — Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3

Gdy po raz pierwszy ujrzeliśmy zegarek Kuby Wojewódzkiego, od razu pomyśleliśmy o modelu Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3, który wręcz do złudzenia wizualnie przypomina IWC Portuguese Perpetual Calendar. To, co przede wszystkim łączy oba modele to tarcza, a konkretniej funkcja moonphase oraz rozbudowany multidatownik. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zastosowaniu faz księżyca w zegarku, sprawdźcie nasz artykuł.

Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3
Zegarek męski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3

Zegarek Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3 napędzany jest poprzez szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 706B, zabezpieczony wodoszczelnością na poziomie 3 ATM. Zapięty został na pasku, wykonanym z wysokogatunkowej skóry naturalnej, tłoczonej w krokodyli wzór. Model ten dostępny jest również w wersji dla kobiet. Co najważniejsze, za Zegarek Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7038_3 zapłacicie ponad stokrotnie mniej, bo jedynie 1200 zł.

Zegarek damski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7039_3
Zegarek damski Zeppelin LZ129 Hindenburg ZE_7039_3

Szwajcarski zegarek dla mężczyzny — Delbana Retro Moonphase

Podobnie jak IWC, zegarki Delbana również swoje serce mają w Szwajcarii. Model Retro Moonphase to męski czasomierz o niezwykle wyszukanym designie i zróżnicowanej kolorystyce. Ten szwajcarski zegarek wyposażono w funkcje multidatownika oraz wskaźnik faz księżyca. Na zewnętrznym kole cyferblatu umieszczono dwie skale przedstawiające nazwy miesięcy i numery tygodni w roku odmierzane za pomocą wskazówki zakończonej czerwonym półksiężycem. Za jego pracę odpowiada szwajcarski mechanizm Ronda 706.B.

Ten zamiennik dla IWC Portuguese Perpetual Calendar dostaniecie w naszym sklepie Minuta.pl już za około 1000 zł.

Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034
Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.034

Roamer Superior Moonphase jako alternatywa dla zegarka Kuby Wojewódzkiego

Kolejną propozycją zamiennika dla zegarka Kuby Wojewódzkiego jest szwajcarski czasomierz Roamer Superior Moonphase, zasilany szwajcarskim mechanizmem kwarcowym Ronda 5030 D.

Jak sama nazwa wskazuje, główną funkcją, która znajduje się w niniejszym zegarku, jest właśnie wskaźnik faz księżyca. Zegarek ten posiada kopertę z wysokiej jakości stali szlachetnej oraz bezel koloru różowego złota. Czasomierz wyposażono w dodatkowe subtarcze wskazujące dzień tygodnia oraz dzień miesiąca.

Zegarek męski Roamer Superior Moonphase 50882141_53_05
Zegarek męski Roamer Superior Moonphase 50882141_53_05

Czy wiedzieliście, że w naszym sklepie możecie wydłużyć okres gwarancji na zegarek Roamer aż o 5 lat? W naszym niedawnym artykule podpowiadamy, jak to zrobić. Kolejnym ogromnym atutem tego modelu jest atrakcyjna cena. W sklepie Minuta.pl dostaniecie go już za 1340 zł.

Zegarek męski Roamer Superior Moonphase 508821_47_43_05
Zegarek męski Roamer Superior Moonphase 508821_47_43_05

Powyższe warianty to jedynie nasza swobodna interpretacja zegarka Kuby Wojewódzkiego oraz dowód na to, że nie trzeba wydawać fortuny, aby mieć zegarek w podobnej stylistyce. Zapraszamy was również do zapoznania się z naszymi tekstami o podobnej tematyce, w których staramy się odszukać alternatywę dla zegarka Kamila Stocha, Roberta Lewandowskiego, Dominiki Kulczyk oraz Igi Świątek.