Chcesz mieć zegarek w stylu retro? Oto 5 najlepszych propozycji dla niej i dla niego

01.05.2021 Zegarki

Według niektórych moda przemija, jednak my uważamy to za kompletną bzdurę. Czasomierze, stylem przypominające modele z lat 50., 60. a nawet 90., są tego niezbitym dowodem. Zapraszamy zatem do podróży w przeszłość, a w niej 5 propozycji zegarków retro dla niej i dla niego.

Moda od lat opiera się na szeroko rozumianych inspiracjach. Szczególnie teraz, gdy nie tylko na wybiegach, ale także na ulicy widać wiele młodych osób, które swoje stylizacje wzorują na tych, z lat 70. czy 90. Jeszcze niedawno można było zetknąć się ze stwierdzeniem, że popularne spodnie „dzwony” nigdy nie wrócą do łask, a teraz? Dokładnie ten sam mechanizm dotyczy dodatków, a w tym zegarków retro, które stanowią idealne dopełnienie stylizacji „z tamtych lat”.

Zegarek męski Junghans Max Bill Quartz 041.4465.00
Junghans Max Bill Quartz 041.4465.00

Damski zegarek retro w stylu lat 20.

Przeglądając już ponad stuletnie modele z lat 20., można dostrzec, że ówcześnie w modzie królował minimalizm, złoto i klasyka. Sugerując się tymi wskazówkami, z łatwością nasunął nam się jeden z zegarków amerykańskiej projektantki, który idealnie pasuje do tych wytycznych. Mowa o damskim zegarku w stylu retro Anne Klein AK-3806SVGB.

Tym, co najbardziej przyciąga uwagę, jest charakterystyczna tarcza. Zastosowanie indeksu rzymskiego, w połączeniu z ozdobnym giloszem daje efekt rodem wyciągnięty z lat 20. Do tego wszystkiego jeszcze specyficzne łączenie koperty, ze stalową bransoletą dodaje mu retro klimatu.

Zegarek damski Anne Klein AK-3806SVGB
Zegarek damski Anne Klein AK-3806SVGB

Lotnicze zegarki męskie z lat 20.

Historia tego nurtu sięga lat 20. XX wieku, dlatego zegarki retro często mają w tle tematykę lotnictwa. Mówiąc o czasomierzach w stylu pilot, nie sposób nie wspomnieć o Zeppelin. Niesamowity design tych retro zegarków przyciąga wielu miłośników czasomierzy.

Model Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_8644_5 to niezwykle udany i elegancki czasomierz, zaprojektowany na męską dłoń i wyposażony, tak by zadowolić nawet najbardziej wyszukane gusta. Poza retro wyglądem i doskonałym wnętrzem, zegarek ten jest bardzo funkcjonalny, bowiem posiada datownik umieszczony na godzinie 12 oraz dual-time — wskaźnik czasu w trybie 12/24 h.

Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_8644_5
Zegarek męski Zeppelin LZ126 Los Angeles ZE_8644_5

Powrót do lat 50. z męskim zegarkiem Delbana Retro Chronograph

Delbana w latach 50. i 60. prowadziła eksport, którego celem były kraje Europy Wschodniej, szczególnie Polska, która łaknęła wówczas ekskluzywnych towarów. Więcej o tym, dlaczego Delbana zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu Polaków, dowiecie się z niedawnego tekstu.

Zegarki Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104 to nie tylko nieśmiertelny retro wygląd, ale także świetne wnętrze. Pracą czasomierza zarządza szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda Z50, który słynie ze swojej niezawodności. Jednak to, co od razu przyciąga uwagę, to połączenie odcieni brązu ze złotymi elementami, które jest charakterystyczne właśnie dla retro zegarków męskich z lat 50.

Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104
Zegarek męski Delbana Retro Chronograph 42601.672.6.104

Damski zegarek retro Meller Madi W7RP-2SILVER w stylu lat 70.

Lata 70. w świecie zegarmistrzostwa kojarzone są z rewolucją kwarcową, która niejednokrotnie zmusiła dobrze prosperujące marki, do zamknięcia interesu.

Idealnym przykładem zegarka z lat 70. jest zegarek Meller Madi W7RP-2SILVER. Kwadratowa koperta w odcieniu różowego złota, stalowy, nie za gruby pasek w kontrastującym odcieniu srebra i minimalistyczna, klasyczna tarcza. Wszystkie te elementy zauważalne były właśnie w damskich zegarkach retro z lat 70. Co więcej, zegarek ten jest w bardzo atrakcyjnej cenie, ponieważ otrzymacie go już za 380 zł.

Zegarek damski Meller Madi W7RP-2SILVER
Zegarek damski Meller Madi W7RP-2SILVER

Szalone lata 80. i retro zegarki Casio Vintage

Styl lat 80. bardzo kojarzył się z kiczem i niezbyt eleganckimi połączeniami. Jednak wielu wspomina lata 80. jako bezpowrotne szaleństwo i rewolucja popkultury. To właśnie wtedy MTV emitowało pierwszy program, a młode dziewczyny chodziły ulicami w kolorowych natapirowanych włosach, nucąc „Girls just wana have fun”.

Zegarek damski Casio Vintage B640WMR-5AEF
Zegarek damski Casio Vintage B640WMR-5AEF

Lata 80. to również Casio ze swoimi kultowymi zegarkami elektronicznymi. Japoński producent odtworzył swoją kolekcję, która natychmiast zawładnęła rynkiem zegarków elektronicznych. Dlatego w naszym zestawieniu zegarków retro dla niej i dla niego, nie mogło zabraknąć Casio Vintage A168WG-9EF, rodem wyciągniętego z lat 80.

Zegarek unisex Casio Vintage A168WG-9EF
Zegarek unisex Casio Vintage A168WG-9EF

Zegarki w stylu retro skradną serce każdej osoby lubiącej niezwykły design i styl vintage. Dawne czasy wracają, oczywiście w trochę odmienionej i unowocześnionej formie. Po więcej zegarków w stylu retro dla niej i dla niego zapraszamy do naszego sklepu Minuta.pl.