CT Scuderia – marki, które musisz znać

06.06.2020 Marki

Czas, zamiłowanie do mechaniki i sportowa determinacja. Z takiego połączenia może powstać niezwykła mieszanka włoskiego stylu i doskonałej jakości. Dzisiaj przedstawiamy wam markę CT Scuderia, której produkty możecie już znaleźć w naszym sklepie.

Zegarki CT Scuderia – fascynacja tradycją

Marka znalazła się na rynku stosunkowo niedawno. Jej założycielem jest włoski zegarmistrz Enrico Margaritelli, który zainspirowany XIX-wiecznym zegarmistrzostwem, postanowił stworzyć markę na miarę kultowych, historycznych producentów. I tak powstały zegarki CT Scuderia, a na ich sukces złożyła się ogromna determinacja założyciela, fascynacja tradycyjnym kunsztem tworzenia czasomierzy i nie tylko.

Założyciel marki CT Scuderia

W tej historii nie tylko o zegarmistrzostwo chodzi. Enrico Margaritelli będąc po wpływem stylu życia motocyklistów, już od najmłodszych lat zatracił się w tej dziedzinie. Sport był jego ogromną pasją którą kochał równie mocno, jak zegarmistrzostwo. To dlatego zdecydował się połączyć dwie swoje największe pasje w jeden projekt. Dodatkowym impulsem były również tradycje rodzinne. Warto wiedzieć, że Margaritelli jest trzecim pokoleniem, które kontynuuje tradycję zegarmistrzowską swojej rodziny. Producent swoją pierwszą markę stworzył, gdy miał zaledwie 21 lat, a w 2013 roku połączył tradycyjne, rodzinne zegarmistrzostwo z fascynacją motocyklami.

Zegarki CT Scuderia powstały z miłości do motocykli

Producent szczególną uwagę przywiązuje do wykorzystywanych materiałów, wysokiej jakości mechanizmów i najwyższej klasy względów wizualnych. Zegarki CT Scuderia są wykonywane przez ludzkie dłonie szwajcarskich specjalistów. Patrząc na każdy czasomierz z osobna, a szczególnie na ich minimalistyczne tarcze, zaprojektowane na wzór liczników obrotów, od razu zauważyć można inspirację stylem lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. System LumiBright zapewnia doskonałą widoczność indeksów, nawet w ciemności, co czyni zegarki niezawodnymi.

Prędkość samochodów i ogromna adrenalina

Scuderia bezpośrednio nawiązuje do sportów motorowych. Prędkość samochodów i motocykli a także adrenalina, która towarzyszyła mu podczas wyścigów, stała się punktem zapalnym do stworzenia tak ciekawego designu, jakim mogą pochwalić się zegarki CT Scuderia. Ich kształt i solidna konstrukcja na bazie stalowej koperty, pokrytej powłoką IP, tworzą doskonałej jakości czasomierze, które zasilają w większości mechanizmy automatyczne, nakręcane ruchem nadgarstka. Projekty tarcz są raczej zróżnicowane, jednak ich wspólnym mianownikiem jest szafirowe szkiełko oraz tematyczne detale. Cyferblaty wyposażono bowiem w datowniki dni miesiąca, chronografy i specjalnie stylizowane wskazówki, jak np. w przypadku modelu CT Scuderia Corsa CWEJ00519.

Dla kogo są zegarki CT Scuderia?

Zegarki CT Scuderia to sposób na wyrażenie swojej miłości do sportów motorowych, ale też do eleganckich dodatków. Czasomierze nie biegną ślepo za trendami, wręcz przeciwnie – znalazły na rynku zegarmistrzowskim swój obszar działania, którego trzymają się niezmiennie od kilku lat. Po zegarki CT Scuderia sięgają zarówno nowocześni dżentelmeni, poszukujący dobrej jakości czasomierza z tradycją, jak i ci, którzy za kółkiem czują się jak ryba w wodzie, a sportowym zegarekiem tej marki, chcą podkreślić swoja autentyczność.

Jeśli czujecie w sobie ducha motoryzacji, zachęcamy do zapoznania się z asortymentem marki CT Scuderia w naszym sklepie Minuta.pl. Posiadamy kilka najbardziej pożądanych kolekcji producenta, w tym wspomnianą serię Corsa, Dashboard, Carbon Fiber czy Check Flag. Zapraszamy!