Czarne męskie zegarki wracają do łask. Oto najlepsze propozycje marki Sekonda

04.10.2019 Zakupy

Dlaczego panowie kochają czarne zegarki? Bo czerń jest ponadczasowa i bez przeszkód możemy łączyć ją z innymi kolorami. To pozwala mężczyznom tworzyć dowolne stylizacje i swobodnie dopasowywać do niej dodatki.

Na przestrzeni lat jej znaczenie w modzie znacznie się zmieniło, a początkowe skojarzenie czerni z ludźmi wyższego statusu społecznego, duchownymi lub romantycznymi myślicielami nie ma współcześnie racji bytu. Czerń stała się kolorem przełomu, a zawdzięczamy to Coco Chanel, która jako pierwsza postawiła na tzw. małą czarną, czyli klasyczną, prostą, czarną sukienkę do noszenia na co dzień. To wydarzenie spowodowało prawdziwą modową rewolucję i współcześnie w czerni zakochali się już wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, łącząc ją na co dzień z casualowymi stylizacjami.

Zainteresowanie czernią, zauważyć można szczególnie wraz ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym. W związku z tym postanowiliśmy przygotować dla was zestawienie czarnych męskich zegarków brytyjskiej marki Sekonda. Więcej o marce przeczytacie na naszym blogu.

Czarne męskie zegarki Sekonda – jesienny, miejski look

Męska moda miejska rządzi się swoimi prawami, jednak stawia przede wszystkim na wygodę i uniwersalność zarówno w odzieży, jak i dodatkach. Tego samego oczekuje się od elementów biżuterii, dlatego pierwszą propozycję męskiego czarnego zegarka będzie poniższy model Sekonda Casual. Zarówno jego stalową kopertę, jak i tarczę pokryto czarnym PVD, a całość zapięto na skórzanym pasku o tym samym kolorze. Kontrastujące, żółte indeksy oraz podobne wskazówki to elementy, które przykuwają uwagę i sprawiają, że czasomierz wyróżnia się z tłumu, uzupełniają niejedną miejską stylizację.

Zegarek męski Sekonda Casual 1388.00

Kup teraz

Sportowa czołówka czarnych męskich zegarków Sekonda

Ciekawą alternatywą również utrzymaną w podobnej kolorystyce, jest czarny męski zegarek Sekonda Dual-Time, którego ciemną tarczę wyposażono w indeksy liniowe, funkcjonalny datownik oraz tachymetr. Producent zdecydował się na zapięcie zegarka paskiem, imitującym krokodyli wzór, przez co sportowy czasomierz nabiera bardziej casualowego charakteru. Cenią sobie go szczególnie panowie, którzy na co dzień stawiają na proste stroje z przewagą odzieży sportowej.

Zegarek męski Sekonda Dual-Time 1648.00

Kup teraz

Kolejną sportową propozycją marki, jest czarny męski zegarek Sekonda Dress, którego dominującą czerń przełamano energetyzującą czerwienią w postaci przeszyć na skórzanym pasku, indeksów czy wskazówek. To ciekawy wizualnie efekt, który od razu przyciąga uwagę, jednak największe znaczenie mają dodatkowe funkcje czasomierza, takie jak datownik, czas 12 i 24h czy tachymetr. Jego sercem – podobnie jak większości zegarków Sekonda – jest dokładny mechanizm kwarcowy napędzany na baterie.

Zegarek męski Sekonda Dress 1652.00

Kup teraz

Jako ostatni przedstawiamy zegarek męski Sekonda Chronograph, również bazujący na klasycznym kontraście czerni z czerwienią. Tarczę przykryto – tak jak w przypadku wszystkich modeli – szkiełkiem mineralnym, które skutecznie chroni urządzenie przed zarysowaniem. Istotnym elementem czasomierza jest chronograf, odmierzający czas do 1 godziny oraz datownik, umieszczony przy godzinie trzeciej. Sportowy charakter czasomierza podkreśla dodatkowo silikonowy pasek.

Zegarek męski Sekonda Chronograph 1594.00

Kup teraz

Sami widzicie, że czerń stała się nieodłącznym elementem męskiej garderoby. Panowie regularnie sięgają po nią w formie odzieży oraz dodatków. To barwa ponadczasowa, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody i łatwo jest połączyć ją z inną kolorystyką odzieży. Nasze propozycje to zaledwie garstka czarnych męskich zegarków, które znaleźć można zarówno w naszym sklepie Minuta.pl, jak i w asortymencie marki. Więcej propozycji znajdziecie w pełnej ofercie producenta, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.