Delbana Ascot – swobodna elegancja inspirowana brytyjskim stylem

18.04.2019 Zakupy

Szwajcarscy zegarmistrzowie kolejny raz skierowali spojrzenie w stronę Wielkiej Brytanii. Inspirując się najsłynniejszymi wyścigami konnymi stworzyli kolekcję, która prezentuje się wyjątkowo elegancko, a przy tym lekko. Mowa o zegarkach Delbana Ascot.

Wymieniając zalety marki Delbana, nie można nie wspomnieć o przemyślanym i dobrze ukierunkowanym wzornictwie, które przyniosło jej nie tylko uznanie branży zegarmistrzowskiej, ale też pasjonatów czasomierzy. Jej produkty często nawiązują do najważniejszych trendów w historii branży oraz mody, a część kolekcji marki Delbana już samą nazwą zdradza kierunek, którym podążali projektanci odpowiedzialni za wygląd konkretnych linii projektowych. Tak było z linią Oxford, o której pisaliśmy w artykule “Nowości Delbana Oxford – nowoczesność i minimalizm”.

Delbana Ascot i jej brytyjskie inspiracje

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Delbana Ascot. Teraz Szwajcarzy sięgnęli nieco na południowy-wschód od sławnego uniwersyteckiego miasteczka i pinezkę przypięli w miejscowości Ascot, gdzie znajduje się najsłynniejszy brytyjski tor wyścigów konnych.

Co roku, na wielkie królewskie zawody zjeżdża się tam cała śmietanka towarzyska z królową Elżbietą na czele. Co oczywiste, wszystkich obowiązuje ścisły protokół w zakresie stroju. Nie mówimy tu jednak o nudnej, formalnej elegancji. W Ascot prezentowane są stroje wykwintne i kolorowe, które uwagę przykuwają głównie feerią barw oraz szykownymi nakryciami głowy. To lekka elegancja, która idealnie wpisujące się w letnie popołudnie spędzone na podziwianiu najszybszych brytyjskich wierzchowców. Dokładnie takie wrażenie, chcieli wywołać twórcy czasomierzy Delbana Ascot.

Trzy oblicza kolekcji Delbana Ascot

Szwajcarscy projektanci odpowiedzialni za wzornictwo proponują trzy wersje kolorystyczne, w tym dwie oparte o tarcze w jasnych kolorach oraz jedną czarnej barwy. Różnią się także koperty, które są dostępne w naturalnym odcieniu stali szlachetnej, bądź też w wariancie pokrytym warstwą PVD w kolorze złota.

Zegarek męski Delbana Ascot 42601.666.6.061

Kup teraz

Poza aspektem kolorystycznym, wszystkie modele są bliźniaczo podobne. Napędza je także niezawodny układ kwarcowy Ronda 5030.D z funkcją chronografu, który na tle konkurencji wyróżnia się wysokim poziomem zaawansowania.

Delbana wspięła się na wyżyny także w kwestii dbałości o detale. Najlepiej oddają to nakładane indeksy liniowe, które wyprofilowane są w taki sposób, aby dawały przyjemny i subtelny połysk. Ruch smukłych wskazówek dodaje zegarkom gracji i subtelności. Niemałą dozę pietyzmu widać także w zdobieniach tarczy.

Zegarek męski Delbana Ascot 41601.666.6.061

Kup teraz

Ozdobny cyferblat, indeksy w barwach srebrnej, złotej i błękitu brylantowego oraz subtarcze wraz z datownikiem zostały osłonięte szkłem szafirowym. Użyto tutaj materiału najwyższej klasy, mającego aż dziewięć punktów w dziesięciostopniowej skali Mohsa. Wyższą twardością odznaczają się jedynie diamenty, więc nie trzeba się martwić o jego zarysowanie.

Paski wykonano z naturalnej skóry oraz wystylizowano je na egzotyczny, krokodyli wzór, tak charakterystyczny dla wysokiego stopnia elegancji.

Zegarek męski Delbana Ascot 41601.666.6.031

Kup teraz

Szlachetne wzornictwo i szwajcarskie wykonanie

Projektanci odpowiedzialni za kolekcję Delbana Ascot czerpali inspirację z brytyjskiej tradycji wyścigów konnych, dzięki czemu zyskaliśmy czasomierze o wyjątkowej linii stylistycznej. Rzadko kiedy mamy okazję podziwiać tak udany mariaż elegancji z lekkością i sportowym charakterem, którym odznaczają się zarówno się zarówno królewskie zawody Royal Ascot, jak inspirowane nimi zegarki.

Równie istotne jest to, że omawiana kolekcja posiada sygnaturę Swiss Made, co oznacza, że spełnia liczne rygorystyczne wymogi stawiane przez szwajcarskie prawo, a takie wyróżnienie otrzymują tylko te firmy, które są dumą narodową Szwajcarów.

Warto przyjrzeć się innym kolekcjom marki, które choć różnią się od linii Ascot stylistyką, to wykonane są z nie mniejszą starannością.