Delbana Fiorentino – propozycje dla mężczyzn ceniących elegancję i szwajcarskie tradycje

13.01.2019 Zakupy

Jeśli poszukujecie czegoś więcej niż tradycyjny garniturowiec – zegarka z klasycznego, ale sięgającego do stylistyki retro, to kolekcja Delbana Fiorentino jest zaprojektowana dla was. Urzeka ponadczasową formą i nawiązuje do historii marki.

Zegarki retro cenione są przez szerokie grono mężczyzn. Fascynują każdym elementem projektu, począwszy do klasycznej formy, przez stylizowane czcionki, aż do miłych dla oka akcentów, które przywołują najlepsze tradycje zegarmistrzowskie. Z tego powodu często trafiają w gusta współczesnych mężczyzn, którym nie odpowiadają awangardowe czasomierze i nowe koncepcje projektantów.

Są marki, które szczególnie upodobały sobie taką stylistykę, często czerpiąc inspiracje z różnych okresów ubiegłego wieku. Jeśli nad całością projektu czuwa znana i ceniona szwajcarska marka, to jest to prosta droga do sukcesu. I tak stało się w przypadku kolekcji Delbana Fiorentino.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 53601.682.6.062

Kup teraz

Delbana Fiorentino – historyczne inspiracje

Nieprzypadkowo wspominamy o tym, że zegarki retro często inspirowane są tradycjami zegarmistrzowskimi. Na pierwszy rzut oka widać, że Delbana sięga do najlepszych projektów sprzed lat, często nawiązując do nich wyrafinowaną formą. Tak również jest w przypadku kolekcji Delbana Fiorentino, która powstała jako hołd dla założyciela marki – Goliardo Della Balda.

W 1920 roku Goliardo wyruszył w podróż z San Marino, aby osiedlić się w Szwajcarii i tam z rodziną rozpocząć nowe życie w światowej stolicy zegarków. Delbana Fiorentino nawiązuje swoją nazwą do miasteczka, w którym się urodził.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41601.682.6.062

Kup teraz

Lata pracy w zawodzie i doskonalenie umiejętności, sprawiły, że w 1931 roku spełnił swoje marzenie i zaproponował zegarki produkowane przez swoją manufakturę. Podstawą jego sukcesu było połączenie doskonałych mechanizmów, niezawodności i funkcjonalności, które do dziś charakterystyczne są dla tej marki. Potwierdzeniem tego jest sygnatura Swiss Made na tarczach każdego z produkowanych przez nich czasomierzy.

Kolekcja Delbana Fiorentino

Zachwyca czystością formy, pięknym wykrojem arabskich indeksów oraz stylizowanymi wskazówkami. Koperty tych zegarków mają średnicę 42 mm, więc spełnią oczekiwania także tych mężczyzn, którzy mają dość dużą średnice nadgarstka. W każdym z modeli zastosowano również szafirowe szkiełko odporne na zarysowania.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41701.682.6.032

Kup teraz

Kolekcja Delbana Fiorentino obejmuje kilka modeli – w tym te zawieszone na skórzanych paskach, tłoczonych na krokodyli wzór oraz zegarki zawieszone na bransoletach. Firma zaprezentowała również kilka kolorów przewodnich: biel, czerń, brąz i granat, które z pewnością znajdą swoich entuzjastów.

Nad pracą każdego z zegarków czuwa niezawodny szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 6004.D. Natomiast wodoszczelność sięgająca 5 ATM, zabezpiecza go przed zamoczeniem.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 53601.682.6.042

Kup teraz

Warto zwrócić uwagę na ozdobną koronkę, która stanowi ciekawy detal oraz dyskretny datownik na godzinie 3. Zegarki zostały dodatkowo wyposażone w sekundnik w postaci subtarczy na godzinie 6.

Modele łączą w sobie wspomnianą wcześniej stylistykę retro, szwajcarskie tradycje i jakość wykonania, w tym dbałość o najdrobniejszy szczegół projektu. Wszystko to sprawiło, że Delbana ma ugruntowaną pozycję na rynku zegarmistrzowskim, a po jej zegarki często sięgają mężczyźni poszukujący czasomierzy, które wyróżnia znakomity stosunek jakości i ceny.

Jeśli chcecie zobaczyć pozostałe zegarki z tej kolekcji i kilka innych propozycji marki, zapraszamy do sklepu minuta.pl.