Dlaczego smartwatch to dobry pomysł na prezent na komunię 2021?

30.04.2021 Zegarki Prezenty

Niebawem zaczyna się sezon komunijny, który potrwa do końca maja. Jeśli wśród naszych najbliższych znajduje się ktoś, kogo z tej okazji, chcielibyśmy obdarować cennym upominkiem, najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce.

Choć popularnością w ostatnich latach cieszą się nowoczesne zabawki związane z nowymi technologiami, wielu rodziców i chrzestnych nadal stawia na najbardziej klasyczny, komunijny upominek. Chodzi oczywiście o zegarek. Nadal są one na topie, a ich ceny zdają się być bardziej przystępne dla portfela niż np. zakup smartfona. Oprócz tego zegarek stanowi doskonałą pamiątkę tego dnia i dobrze dobrany, będzie służył dziecku przez wiele lat.

No właśnie, ale jaki zegarek na komunię 2021 wybrać dla swojego dziecka?

Nie ukrywamy, że w dobie nowoczesnych technologii, najmłodsi chcąc być na topie, są najbardziej zainteresowani raczej inteligentnymi zegarkami typu smartwatch niż modelami klasycznymi. Obecnie marek specjalizujących się w tej dziedzinie nie brakuje, ale jednym z wiodących producentów smartwatchy na polskim rynku jest Garett Electronics, a jego produkty dostępne są w naszym sklepie Minuta.pl.

Zegarek dziecięcy Garett Sweet 2 5903246284614
Zegarek dziecięcy Garett Sweet 2 5903246284614

Na co zwrócić uwagę wybierając smartwatch na komunię 2021?

O zegarkach Garett zrobiło się głośno kilka lat temu, kiedy zespół profesjonalistów i fachowców o wysokich kompetencjach w zakresie najnowszych technologii, wprowadził na rynek kilka doskonałych modeli. Obecnie w ich asortymencie znaleźć można smartwatche zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i dla dzieci, na których skupimy się w tym artykule.

Smartwatch na komunię 2021 – prezent na kilka lat

Wybierając zegarek dla najmłodszych musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich zainteresowania i styl życia. Jednak niezależnie od tego, na jaki model się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę, aby był to gadżet solidnie wykonany, który przetrwa intensywne użytkowanie dziecka.

Co to oznacza? Dobrze, aby tarcza zegarka przykryta była dodatkowym szkiełkiem, które ochroni je przed zarysowaniami. Najlepiej jeśli smartwatch będzie wodoszczelny, co zapobiegnie uszkodzeniu wewnętrznych komponentów np. podczas zabawy w deszczu.

Smartwatch Garett Kids Fly FLY_RT_NIEB
Smartwatch Garett Kids Fly FLY_RT_NIEB

Kompatybilność ze smartfonem i wbudowany GPS zegarków Garett

Równie ważna, jak jakość wykonania zegarka, jest jego funkcjonalność. Smartwatche Garett charakteryzuje szczególne przywiązanie do nowych technologii, dlatego każdy z nich wyposażony jest w Bluetooth, dzięki któremu rodzic bez problemu zsynchronizuje zegarek pociechy ze swoim smartfonem. Wystarczy do tego aplikacja Garett Tracker.

Smartwatch Garett Kids Nice NICE_NIEB
Smartwatch Garett Kids Nice NICE_NIEB

Dzięki kompatybilności ze smartfonem dziecko może odbierać, odrzucać lub wykonywać połączenia oraz przesyłać krótkie ok 15 sekundowe wiadomości głosowe. „Smart” zegarki doskonale zastępują więc telefon, dodatkowo ich noszenie nie wiąże się z obawą zgubienia lub brakiem miejsca na przechowanie. Dziecko po prostu zakłada go na rękę i jest gotowe na nowe przygody.

Smartwatche Garett wyposażono w przycisk SOS. W sytuacji zagrożenia dziecko w łatwy sposób może natychmiast połączyć się z 3 konkretnymi numerami telefonów. Bezpieczeństwo pociechy i spokój rodzica zapewnione!

Zegarek dziecięcy Garett Star 4G 5903246286793
Zegarek dziecięcy Garett Star 4G 5903246286793

Warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w GPS, który wskazuje miejsce urządzenia z dokładnością do około 10 metrów. Dzięki niemu można również wyznaczyć bezpieczną przestrzeń do zabawy, a o jej opuszczeniu przez pociechę, rodzic zostaje od razu poinformowany. Smartwatch może również pełnić funkcję osobistego asystenta dziecka – możliwe jest wprowadzenie planu lekcji; aparat pozwala na dokumentowanie przyjemnych chwil i przesyłanie zdjęć na telefon opiekuna.

Smartwatch Garett Kids Spark 4G SPARK_4G_ROZO
Smartwatch Garett Kids Spark 4G SPARK_4G_ROZO

Im więcej funkcji, tym lepiej dla dziecka i rodzica

Wszystkie wymienione wyżej funkcje sprawiają, że smartwatche Garett będą atrakcyjnym prezentem komunijnym dla dziecka. Szereg ciekawych funkcji, takich jak gra matematyczna, rozmowy wideo sprawią, że pociecha z chęcią pochwali się nowym nabytkiem w gronie kolegów i koleżanek.

Na koniec, pamiętajmy, aby wybierając smartwatch dla dziecka kierować się trendami i potrzebami dziecka. Wówczas, nie ma możliwości, aby ten prezent był nietrafiony. To po prostu strzał w 10. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą zegarków Garett dostępną w naszym sklepie Minuta.pl.