Dokładność i precyzja Citizen Radio Controlled

29.10.2021 Zegarki

Wygląd zegarków to jedno, ale ich niezawodność i dokładność to absolutnie kluczowa sprawa. Dzięki technologii Radio Controlled zegarki są najlepiej dostrojone.

Historia zegarków ściśle wiąże się z mechaniką. Najstarsze czasomierze działały dzięki nakręcanym układom mechanicznym. Przez stulecia był to jedyny sposób napędzania mechanizmów dużych zegarów, a później także zegarków kieszonkowych.
Lata 70 XX wieku przyniosły rozwój technologii kwarcowej i pojawienie się zupełnie nowego rodzaju zegarków.
Jednak bez względu na to, czy mamy do czynienia z zegarkiem mechanicznym czy kwarcowym, trzeba kontrolować wskazania godzin i minut i w razie potrzeby ustawiać właściwy czas.
Świat zegarmistrzowski poszukiwał więc rozwiązania pozwalającego klientom zapomnieć o tym obowiązku. Chciano stworzyć swego rodzaju perpetuum mobile.
Marka Citizen opracowała technologię Radio Controlled, która w połączeniu z wyjątkowym zasilaniem tworzy mechanizm XXI wieku.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled Blue Angels AT8020-54L
Zegarek męski Citizen Radio Controlled Blue Angels AT8020-54L

Jak działa Radio Controlled

Inżynierowie Citizen postawili sobie za cel stworzenia mechanizmu, który sam by sprawdzał i korygował aktualny czas. Jest to istotne szczególnie w dwóch przypadkach. Po pierwsze – podczas podróży, gdy zmieniają się strefy czasowe. Po drugie – gdy zmieniany jest czas z letniego na zimowy i na odwrót.
Aby wskazania były precyzyjne, postanowiono wykorzystać zegary atomowe, które są najdokładniejsze i najbardziej niezawodne.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled CB5887-55H
Zegarek męski Citizen Radio Controlled CB5887-55H

Technologia Citizen Radio Controlled wykorzystuje fale radiowe, za pomocą których zegarek komunikuje się z stacją nadawczą. Główny nadajnik odbiera sygnał od niezależnych zegarów atomowych umiejscowionych w różnych regionach świata. Po wyliczeniu (uśrednieniu pomiaru) prawidłowego czasu, nadajnik przesyła wskazanie do każdego zegarka Citizen wyposażonego w technologię radiowej kontroli.
Brzmi kosmicznie? Trochę tak, ale takie czasomierze są na wyciągnięcie ręki.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled AT8218-81L
Zegarek męski Citizen Radio Controlled AT8218-81L

Dowodem na dokładność jest fakt, że margines błędu w podawaniu aktualnego czasu wynosi (uwaga!!) do 1 sekundy na milion lat! Tak, dobrze widzicie, to nie żaden błąd ani literówka. 1 sekunda na milion lat oznacza ni mniej, ni więcej tylko to, że wskazania zegarków Radio Controlled są absolutnie bezbłędne.

Wygodnie i nowocześnie

Modele Citizen z technologią Radio Controlled są doskonałym wyborem dla tych, którzy często podróżują, zmieniają strefy czasowe i po prostu muszą znać aktualną godzinę. Każdorazowe ręczne dostrajanie zegarka może być uciążliwe, a przede wszystkim zawodne, gdy konieczność ustawienia czasu może wypaść nam z głowy.
Radio Controlled stworzono po to, aby użytkownicy nie musieli już tego pilnować, bo zegarek sam wykona całą pracę.

Zegarek męski Citizen Radio Controlled AS2050-10E
Zegarek męski Citizen Radio Controlled AS2050-10E

Wśród zegarków Radio Controlled znaleźć można i bardzo klasyczne, eleganckie modele, a także bardziej sportowe i casualowe czasomierze. Ta innowacyjna technologia nie jest zarezerwowana wyłącznie dla drogich, biznesowych zegarków. Tak jak wspomnieliśmy, modele z radiową kontrolą czasu są na wyciągnięcie ręki.
Oczywiście, wśród zegarków są zarówno te dla panów, jak i dla pań.

Zegarek damski Citizen Radio Controlled EC1170-85E
Zegarek damski Citizen Radio Controlled EC1170-85E

Na koniec wróćmy jeszcze na moment do zasilania. Technologia Radio Controlled idzie w parze z jeszcze jedną innowacją. To system Eco-Drive, czyli taki, który pozwala na ładowanie akumulatorów zegarka każdym rodzajem światła. Ta nowoczesna technologia zasługuje jednak na odrębny artykuł, który wkrótce pojawi się na blogu sklepu Minuta.pl.

Jesteśmy przekonani, że system Radio Controlled Was zaciekawił i zafascynował. To innowacyjne rozwiązanie, które przekłada się wprost na komfort użytkowania zegarka. A zadowolony klient to przecież najważniejszy cel. Zapraszamy do sklepu Minuta.pl, gdzie mamy bogatą ofertę zegarków Citizen, w tym oczywiście tych z technologią synchronizacji radiowej.