Dwutonowe bransolety w czasomierzach – powrót klasyki czy/i nowy trend? Zobaczcie zegarki Sekonda i przekonajcie się sami

04.07.2019 Zakupy

Branży zegarmistrzowskiej nie omijają najnowsze nowinki ze świata mody, a większość marek chętnie projektuje czasomierze w stylu, który jest aktualnie na topie. Coraz popularniejsze stają się dwutonowe bransolety, które znajdziecie w ofercie większości producentów. Dziś przedstawimy wam zegarki Sekonda, wśród których jest sporo takich propozycji.

Ostatnim trendem były modele wykonane w kolorze różowego złota, które zdominowały zegarkowe nowości. Marki produkujące męskie zegarki coraz odważniej sięgały nie tylko po detale w odcieniu rose gold, ale również chętnie wykorzystywały go w całym projekcie. Oczywiste stało się to, że różowe złoto stanie się jednym z najważniejszych trendów w najbliższych latach, więc mężczyźni przestali obawiać się noszenia zegarków w lekko cieplejszym tonie.

Różowe złoto nadal jest na topie, więc naturalną konsekwencją są jego kompozycje z kolorem srebra. Dokładnie tak jak w modelu Sekonda Dress 1589.00 – zegarku, w którym pojawiły się barwne akcenty w postaci wskazówek, liniowych indeksów, a takie w splocie bransolety i pokryciu koronki. Taki zabieg sprawił, że czasomierz jest bardziej wyrafinowany, a jednocześnie nadal dość subtelny.

Zegarek męski Sekonda Dres

Kup teraz

Co ciekawe, prawdziwym hitem są zegarki z bransoletami łączącymi kolor srebra i żółtego złota.

Duet znany z historii

Dwutonowe bransolety, czyli jakie? Oczywiście łączące dwa popularne w jubilerstwie kolory – srebro i dowolny odcień złota. Jednak forma, w jakiej zostaną przedstawione to już kreatywność projektantów odpowiedzialnych za konkretną markę, więc oferta jest naprawdę szeroka i imponująca. Najlepszym dowodem na to jest firma Sekonda, która w swojej ofercie ma kilka różnych kompozycji.

Zegarek męski Sekonda Sport 1591.00

Kup teraz

Jak słusznie się domyślacie, dwutonowe bransolety nie są nowością w branży, a ich historia sięga ubiegłego wieku, a dokładnie jego początku. Trudno wskazać markę, która zaproponowała takie rozwiązanie jako pierwsza, jednak szczególnie zwróciła na nie uwagę firma Rolex. W 1933 roku zaproponowali model Rolesor zawieszony na bransolecie wykonanej z 18-karatowego złota, które otoczono ogniwami wykonanymi ze stali. Propozycja marki stała się strzałem w 10 i inni producenci chętnie sięgnęli po podobne rozwiązania.

Co ciekawe, Rolex opatentował nazwę Rolesor, która powstała z połączenia Rolex i francuskiego słowa oznaczającego złoto – or. Jasne stało się to, że zegarek ma być również współczesną męską biżuterią.

Zegarek męski Sekonda Classic 1488.00

Kup teraz

W drugiej połowie XX wieku praktycznie każda znacząca marka w swoim asortymencie posiadała zegarki wyposażone w dwutonowe bransolety, a szczyt ich popularności przypadł na lata 80., aby chwile potem wygasnąć. Moda na lata 80. w branży zegarmistrzowskiej odkryła je na nowo.

Dwutonowe bransolety w zegarkach męskich

Dziś przeżywają prawdziwy renesans, a w naszej ofercie znajdziecie sporo nowości, które wykorzystują podobne połączenia. Z jednej strony ciekawie prezentują się na nadgarstku, z drugiej przywołują tak poszukiwaną w ostatnich sezonach stylistykę retro. W tym wypadku produkcja idzie dwutorowo – producenci stawiają na klasykę gatunku lub na nowoczesne i kreatywne formy.

Zegarek męski Sekonda Classic 1583.00

Kup teraz

Widać to dobrze w zegarkach Sekonda, które stały się odbiciem zapotrzebowania europejskiego rynku – modele są odważne, pojawiają się w nich korespondujące z bransoletami detale i interesująca architektura tarcz. Stare ma współgrać z nowym i faktycznie producent idzie tym tropem.

Warto podkreślić, że marka nie unika różnych faktur stali i powłok PVD, co przekłada się na oryginalne połączenia. W ofercie znajdziecie czasomierze produkowane na wysoki połysk, ale też satynowe czy szczotkowane. W zależności od stylu, który preferujecie. Dobrym przykładem, zaraz po powyższym zegarku Sekonda Classic 1583.00, jest model Sekonda Sport 1581.00, w którym również połączono nie tylko dwa odcienie metalu, ale też dwa typu jego wykończenia.

Zegarek męski Sekonda Sport 1581.00

Kup teraz

Trzeba przyznać, że to odważny trend, który nie każdemu się spodoba, jednak ilość nowości i zainteresowanie mężczyzn zegarkami zawieszonymi na dwutonowych bransoletach, każe nam przypuszczać, że grupa entuzjastów będzie się w najbliższych sezonach powiększać.

Jeśli do niej należycie i uważacie, że dwutonowe bransolety to jeden z najlepszych wyborów dla was, zobaczcie inne modele marki Sekonda i zajrzyjcie do sklepu minuta.pl, gdzie czeka na was sporo podobnych propozycji.