Dzień Ojca z Iron Annie

21.06.2022 Zegarki Prezenty

Każdego roku są dni, w których myślimy o naszych bliskich wyjątkowo mocno. To między innymi Dzień Matki i Dzień Ojca. W czerwcu świętujemy dzień wszystkich tatusiów, ojców, ojczulków i w związku z tym mamy kilka pomysłów na prezent z tej okazji.

Chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że zegarek to uniwersalny pomysł na prezent. Pewnie wiele osób choć raz w życiu dostało taki upominek, albo podarowało czasomierz bliskiej osobie. Nie przeszkadza temu nawet pewien niemądry przesąd, według którego zegarek jako prezent to duży nietakt. Z resztą rozprawiliśmy się z tym zabobonem w naszym artykule “Dlaczego nie kupuje się zegarka na prezent?”.

W takim razie przyjrzyjmy się bliżej kilku modelom, które doskonale będą pasowały jako zegarek dla ojca. Marka Iron Annie będzie w tym bardzo pomocna.

Tradycyjna klasyka

Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_5
Zegarek męski Iron Annie Bauhaus IA_5044_5

Zaczynamy bardzo, ale to bardzo klasycznie. Skórzany pasek i duża jasna tarcza to emanacja prostej i tradycyjnej formy. Jak przystało na markę Iron Annie, czasomierz jest minimalistyczny, czysty i ergonomiczny. Nie bez przyczyny nazywa się Bauhaus, gdyż jest zgodny ze wszystkimi zasadami tej filozofii projektowania. To idealny pomysł na prezent dla taty, który ceni elegancję i wyszukany styl.

Zegarek męski Iron Annie Classic IA_5938_4
Zegarek męski Iron Annie Classic IA_5938_4

Czy może być coś bardziej klasycznego niż Iron Annie Classic? Ten model utrzymany jest w stylu retro, ale nie brak w nim także najnowszych rozwiązań. Elementy tarczy pokryte zostały masą luminescencyjną Super-LumiNova, która pozwala na odczyt godziny nawet w najciemniejszych ciemnościach. To połączenie przeszłości z teraźniejszością.

Zegarek męski Iron Annie Classic IA_5938_3
Zegarek męski Iron Annie Classic IA_5938_3

Jednak prawdziwą gratką na Dzień Ojca jest automatyczny zegarek z serii Iron Annie Classic. Prosta granatowa tarcza z minimalistycznym indeksem oraz skromnymi wskazówkami podkreśla elegancję tego czasomierza. Sercem zegarka jest automatyczny mechanizm ETA 2824-2/SW200, dzięki któremu czasomierz nakręca się podczas noszenia na nadgarstku. Taki upominek to byłaby nie lada niespodzianka na Dzień Ojca.

Zegarki dla nowoczesnego ojca

Zegarek męski Iron Annie Wellblech IA_5842_5
Zegarek męski Iron Annie Wellblech IA_5842_5

Jeśli prezentem ma być zegarek bardziej codzienny, który wygląda elegancko, ale może nie tak klasycznie, jak wcześniejsze nasze propozycje, to rozwiązaniem jest model z serii Iron Annie Wellblech. Stonowana kolorystyka powoduje, że to czasomierz stylowy i nienachalny, z kolei podziałka na tarczy dodaje mu nieco więcej swobody i nowoczesności. To dodatkowa 24-godzinna skala, na której można ustawić drugą strefę czasową. Świetny pomysł, czyż nie?

Zegarek męski Iron Annie Solar IA_5086_5
Zegarek męski Iron Annie Solar IA_5086_5

Więcej nowoczesnych rozwiązań? Proszę bardzo! Zegarek Iron Annie Solar ma kwarcowo-solarny napęd, czyli baterię ładowaną światłem. Wystarczy choć trochę promieni słonecznych i mechanizm się ładuje. A żeby mieć pewność, jak długo bateria będzie działać, na tarczy, tuż nad godziną siódmą, umieszczono wskaźnik rezerwy chodu. Który tata nie ucieszyłby się z takiego zegarka!?

Zegarek męski Iron Annie F13 Tempelhof IA_5688_5
Zegarek męski Iron Annie F13 Tempelhof IA_5688_5

Na koniec pomysł na typowo casualowy prezent na Dzień Ojca. Zegarek Iron Annie Tempelhof ma wszystkie funkcje, które znajdą zastosowanie każdego dnia. Okienko datownika, chronograf czy warstwa Super-LumiNova to rzeczy, bez których trudno wyobrazić sobie zegarek na co dzień.

Dzień Ojca to świetna okazja, aby podarować zegarek. Pokazaliśmy kilka ciekawych modeli, w różnym stylu i z różnymi funkcjami. Po więcej zegarków na prezent zapraszamy do naszego sklepu Minuta.pl. Z chęcią pomożemy i doradzimy.