Elegancki zegarek – wybierz ten zawieszony na pasku tłoczonym na krokodyli wzór

01.09.2019 Zakupy

Motywy zwierzęce królują na wybiegach wielu znanych projektantów, ale trend jest również obecny w branży zegarkowej. Szczególną popularnością cieszy się krokodyli wzór. Zobaczcie najciekawsze propozycje eleganckich zegarków.

Wielokrotnie wspominaliśmy w naszych publikacjach, jakie cechy powinien mieć elegancki zegarek. Mówiliśmy o cienkich kopertach, oszczędnych i dyskretnych tarczach, ale także paskach ze skóry, które sprawiają, że zegarek staje się bardziej szykowny i idealnie komponuje się z wymagającymi stylizacjami. Jeszcze lepiej wyglądają te paski, które nawiązują swoim wyglądem do egzotycznych skór, a takim jest właśnie krokodyli wzór, który pojawia się w modelach różnych producentów.

Zegarek męski Delbana Como 43601.694.6.041

Kup teraz

Oczywiste jest to, że naturalne skóry z egzotycznych zwierząt, w tym aligatorów i krokodyli znajdują się pod ścisłą kontrolą, a ich pozyskiwanie i sprzedaż jest podlega wielu restrykcjom, przez to osiągają zawrotne ceny.

Marki, które chciałyby, aby w ich projektach pojawił się podobny motyw zwierzęcy, korzystają z bardziej dostępnych materiałów, które preparowane są w taki sposób, żeby wyglądały równie egzotycznie, jak ich pierwowzory. Dzięki temu powstają ciekawe pozycje eleganckich garniturowców (więcej na ich temat w artykule „Zegarki garniturowe. 15 eleganckich propozycji dla facetów z klasą”), którym krokodyli wzór dodaje szyku i luksusowego wyglądu.

Zegarek męski DOXA Slim Line Gents 105.10.021.01

Kup teraz

Dlaczego zwierzęce motywy?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, odpowiedź jest jednak prosta. Już od czasów pierwotnych, skóra zwierzęcia nadawała wyższej rangi temu, kto ją nosił. Wówczas stanowiła ona trofeum i była ogromnym powodem do dumy, demonstrowała siłę i spryt łowcy. Współcześni mężczyźni nie muszą tego robić, jednak naturalne skóry nadal są atrakcyjnym dodatkiem, a zegarek z paskiem tłoczonym na krokodyli wzór jest elegancki, egzotyczny i przyciąga wzrok.

Zegarek męski Sekonda Classic 1010.00

Kup teraz

Takie paski możemy znaleźć w wielu różnych kolorach, od tych klasycznych, jak czarny czy brązowy, po bardziej wymagające, jak zielony, rudy czy szary. Trend motywów zwierzęcych rozwinął się do tego stopnia, że marki decydują się niemal na każdy odcień, żeby sprostać wymaganiom swoich klientów. Dzięki temu, zegarki idealnie wpasowują się w każdą stylizację, dodając jej idealnego wykończenia.

Przykładem może być czasomierz Tommy’ego Hilfigera, któremu klasyczny, czarny pasek w krokodyli wzór nadaje nowy, bardziej elegancki design.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Kane 1791401

Kup teraz

Krokodyli wzór – imitacje

Jak już wspomnieliśmy, paski ze skóry aligatora czy krokodyla są wypierane przez inne gatunki skór. Powodów jest kilka. Oprócz wspomnianej już ochrony gatunkowej tych zwierząt, wyroby z ich skóry potrafią być bardzo drogie i sięgać kilku (!) tysięcy złotych. Mimo że są szlachetne, doceniane przez modowych krytyków i wyglądają bardzo elegancko, współcześnie tworzy się coraz więcej imitacji tego wzoru, które nie wywołują tylu kontrowersji, a wyglądają równie znakomicie.

Zegarek męski Vostok Europe Gaz-14 Limousine NH35A-5651137

Kup teraz

Z tego założenia wychodzą szwajcarscy producenci zegarków, których wyroby są cenione na całym świecie i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nawet najbardziej wymagających klientów. Ich paski, które nie są wykonane ze skóry aligatora, wyglądają bardzo atrakcyjnie i elegancko. Nie ma więc wątpliwości, że stanowią one świetne uzupełnienie stylu business formal, business casual i smart casual.

Zegarek męski Roamer Classic Line 70985641_57_07

Kup teraz

A jeśli nie chcecie imitacji?

Nie jest prawdą, że naturalne skóry z aligatorów i krokodyli są w Polsce nielegalne, a takie opinie zdarzało nam się słyszeć. Jednak, co warto podkreślić, nie występują często i dedykowane są prestiżowym modelom, często z kolekcji limitowanych, ze względu na swoje wysokie ceny. Również w sklepie minuta.pl możecie zakupić zegarki zawieszone na takich paskach.

To gwarancja oryginalności produktu i legalnego sposobu pozyskania egzotycznej skóry.

Zegarek męski Junghans Meister Chronoscope 027.7323.00

Kup teraz

Dla tych, których ciekawi jednak naturalny pasek ze skóry krokodyla, w sklepie minuta.pl są one dostępne, między innymi produkty marki Junghans.

Zapraszamy do sklepu minuta.pl po wiele ciekawych pozycji wykorzystujących krokodyli wzór i inne motywy zwierzęce w różnych kolorach. Życzymy udanych zakupów.