Google kupuje technologię Fossil za 40 milionów dolarów

31.01.2019 Ciekawostki

Dwa amerykańskie giganty – Fossil Group, Inc. i Google zawiązały współpracę, której efektem ma być sprzedaż jednej z chronionych technologii Fossil. Jak do tego doszło i czego możemy się spodziewać?

Fossil Group to aktualnie jedna z największych potęg zegarkowych na świecie. W jej portfolio znajduje się kilka marek, które zaproponowały klientom nowoczesne rozwiązania, atrakcyjny design i przystępne ceny. Co budzi większy podziw, spektakularny sukces firmy to dzieło ostatnich 30 lat, w trakcie których z małego sklepiku w Teksasie, w USA, stała się firmą o międzynarodowym znaczeniu. Tak dużym, że jej możliwościami zainteresowały się inne znaczące korporacje.

Zegarek męski Fossil Commuter Hybrid FTW1161

Kup teraz

Fossil Group i współpraca z Google

Niedawno mieliśmy przyjemność poinformować was o porozumieniu zawartym pomiędzy Fossil Group i Citizen, o którym więcej przeczytacie w publikacji “Fossil Group i Citizen łączą siły – chcą zdobyć rynek smartwatchy hybrydowych”. Kilka dni temu ogłoszono, że Fossil podpisała również umowę o współpracy z Google, której głównym założeniem jest odsprzedanie jednej z tajnych technologii należących do grupy Fossil. Póki co, nie wiadomo, o którą z nich dokładnie chodzi, ale z pewnością dotyczy branży smartwatchy, która zapewniła firmie sukces w ostatnich kilku latach.

„Fossil Group osiąga znaczące sukcesy na rynku wearables dzięki koncentracji na wzornictwie i rozwoju, popartym zrozumieniem potrzeb konsumentów i ich preferencji stylistycznych – powiedział Greg McKelvey, wiceprezes wykonawczy oraz dyrektor ds. strategii i digitalu Fossil Group. – Stworzyliśmy i rozwinęliśmy technologię o dużym potencjale, która może udoskonalić nasze aktualne modele smartwatchy. Razem z Google, naszym partnerem w dziedzinie innowacji, zamierzamy kontynuować rozwój segmentu wearables.”

Branża smart zegarków zaczyna zauważalnie wzrastać, a Fossil stał się jednym z najważniejszych producentów, które takie zegarki może zaproponować. Tym bardziej, że ich propozycje są dopracowane pod każdym względem – zarówno technologicznym, jak i designerskim.

Zegarek damskie Fossil Nelly Hybrid FTW5031

Kup teraz

Czego możemy się spodziewać?

„Urządzenia wearables – stworzone, by prostymi rozwiązaniami dostosowywać je do potrzeb ich użytkowników – mogą przyczynić się do poprawy życia poprzez zapewnienie szybkiego dostępu do aktualnych informacji, niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu każdego człowieka. Przejęcie przez Google technologii i specjalistów od Fossil Group pokazuje nasze zaangażowanie w segment wearables, w którym pragniemy stworzyć zróżnicowane portfolio smartwatchy oraz wspierać realizację wymagań stawianych przez nowoczesnego, aktywnego konsumenta” – powiedziała Stacey Burr, wiceprezes ds. zarządzania produktem Wear OS by Google.

Według komunikatu, umowa ma przynieść innowację, która dotychczas nie była dostępna na rynku smartwatchy. Obecnie kilka marek Fossil Group mogło zaproponować inteligentne zegarki oparte na systemie Android OS Googla i z pewnością to pozostanie bez zmian. Być może Google chce mieć własny inteligentny zegarek, który będzie kolejnym zintegrowanym produktem i potrzebna jest mu idealnie opracowana technologia, którą może zapewnić jedynie Fossil Group.

Finalizacja umowy ma się odbyć z końcem stycznia i co ciekawe, akcje grupy Fossil wzrosły o niemal 8% w dniu ogłoszenia tej wiadomości, a to znaczy, że zapowiada się naprawdę spektakularna współpraca. Niestety na jej efekty trzeba będzie poczekać.

W tym czasie warto przyjrzeć się innym propozycjom Fossil, bo marka ma w ofercie ogromny wybór zegarków, nie tylko z grupy hybryd i smartwatchy. Wszystkie łączy atrakcyjny wygląd i dbałość wykonania.