Innowacja zamknięta w niewielkim zegarku. Fitbit – zegarek dla każdego sportowca

12.06.2019 Smartwatch

Siłownie przeżywają renesans, coraz więcej osób szuka porad treningowych i żywieniowych u specjalisty. Zdrowy, sportowy tryb życia jest trendy, ale czy jest sposób, by wzbudzić sobie dodatkową motywację? Tak, na imię mu Fitbit.

Aby zadbać o figurę najważniejsza jest dobra organizacja, motywacja i samodyscyplina. Na współczesnym rynku znajdziemy wiele gadżetów, które pozwolą nam usystematyzować swoje sportowe poczynania.

Jednymi z nich są zegarki Fitbit – inteligentne urządzenia, monitorujące aktywność fizyczną.

Przyszło lato i nie sposób nie zauważyć na ulicach wzmożonej liczby rowerzystów czy biegaczy. Wszyscy starają się nawet najkrótszą wolną chwilę spędzać na świeżym powietrzu i wykorzystać każdy promień słońca.

Dla tych, którym nie jest obojętna codzienna aktywność fizyczna przygotowaliśmy zestawienie kilku najpopularniejszych gadżetów marki Fitbit, dzięki którym spacer, bieganie czy jazda na rowerze stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Komputer zamknięty w zegarku, czyli kilka słów o zegarkach Fitbit

Marka tworzony nowoczesne urządzenia, które są połączeniem innowacyjnych rozwiązań i minimalistycznego designu. To gratka nie tylko dla wysportowanych, ale też dla miłośników nowych technologii.

Sportowcy, a szczególnie biegacze, rowerzyści czy podróżnicy górscy pokochali te niewielkich rozmiarów cuda. Niepozorne urządzenia kryją w sobie cały ogrom nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym łatwiej jest kontrolować swoją aktywność fizyczną. Sam ruch staje się wygodniejszy, ponieważ jeden zegarek zastępuje nam kilka gadżetów, a bateria pozwala na korzystanie z niego ponad 4 dni.

W asortymencie marki znajdziemy szeroką gamę zarówno damskich, jak i męskich modeli, które nadadzą treningom nowego znaczenia.

W sklepie Minuta można znaleźć najpopularniejsze kolekcje zegarków Fitbit, czyli: Inspire, Inspire HR, Versa Lite, Versa Special Edition, Versa Me oraz Charge 3. Wszystkie różnią się nieco posiadanymi funkcjami, ale łączy je jedno – ultra funkcjonalność.

Monitor aktywności fizycznej, snu i pulsu Fitbit Inspire HR ME-FB-A025

Kup teraz!

Monitor aktywności fizycznej, snu i pulsu Fitbit Versa Lite ME-FB-V023

Kup teraz!

Z ledowej tarczy odczytamy informację o spalonych kaloriach, przebytym dystansie, pokonanych piętrach, krokach czy naszej lokalizacji. Dodatkowym atutem jest opcja alarmu oraz bluetooth.

Niestety zegarki nie są wodoodporne, zatem odradzamy pływanie w nich. Bez problemu poradzą sobie jednak z niewielkimi zachlapaniami, wilogocią, potem czy deszczem.

Zegarki Fitbit to urządzenia do monitorowania aktywności fizycznej

Aczkolwiek zegarki Fitbit nie tylko będą bacznie śledzić każdy nasz krok, ale również pod koniec dnia podsumują nasze sportowe poczynania w aplikacji, tak abyśmy mogli widzieć na jakim etapie jest nasz trening. Sportowcy najbardziej doceniają w nich precyzyjność danych oraz personalizację komunikatów.

Te inteligentne urządzenia powstały po to, aby wspierać użytkowników w założonych sportowych celach, więc podsyłają im wskazówki dotyczące treningu lub udostępniają szybkie odpowiedzi i powiadomienia. Wszystko po to, aby zwiększyć efektywność treningu. Przydatną opcją jest również możliwość korzystania z mediów społecznościowych czy słuchania muzyki.

Zegarki wyposażone są w intuicyjną opcję SmartTrack, która sama rozpoznaje, jakie ćwiczenia użytkownik wykonuje. Można też skorzystać z około piętnastu przygotowanych trybów ćwiczeń.

Śmiało można stwierdzić, że jeden niewielki zegarek zastępuje nam kilka niezbędnych podczas treningu urządzeń. Przede wszystkim ich monitory są kompatybilne z wybranymi modelami telefonów i tabletów z systemem iOS i Android, więc nie ma konieczności, aby zabierać ze sobą na trening smartfona.

Monitor aktywności fizycznej, snu i pulsu Fitbit Charge 3 ME-FB-C042

Kup teraz!

Fitbit Versa Special Edition ME-FB-V005

Kup teraz!

Monitor aktywności fizycznej, snu i pulsu Fitbit Inspire HR ME-FB-A027

Kup teraz!

Monitor aktywności fizycznej, snu i pulsu Fitbit Versa Lite ME-FB-V021

Kup teraz!

To jeszcze nie wszystko, w co producent wyposażył te wyjątkowe zegarki. Oprócz pomiaru aktywności fizycznej, zegarki Fitbit monitorują nas w trakcie snu. Pozwala to aplikacjom na oszacowanie, jak przebiega i ile trwa nasz sen, a dzięki opcji cichego alarmu, możemy mieć pewność, że wybudzimy się bardziej wypoczęci niż dotychczas.

Fitbit to świetna możliwość usystematyzowania snu

Pamiętajmy że jeśli prowadzimy aktywny tryb życia, odpowiednia regeneracja jest kluczem do sukcesu.

Projektanci zadbali o różnorodną kolorystykę zegarków Fibit. Jak widzimy powyżej, wśród bogatej gamy stonowanych kolorów znajdziemy również modele o soczystych, szalonych kolorach, takich jak: wyrazisty fiolet i róż, czy intensywna zieleń.

Wyraziste kolory w połączeniu z minimalistycznym designem zegarka tworzy spójną, stylową całość. Ze względu na wykonaną z elastomeru opaskę, czasomierz nie obciąża nadgarstka i nie podrażnia nawet bardziej delikatnej skóry. Dodatkowo jest niezwykle lekki i praktycznie niewyczuwalny podczas treningu.

Zegarki Fitbit to nieodłączny element każdego, komu zależy na systematycznym treningu i chciałby w prosty sposób zwiększyć jego efektywność. Ogrom funkcji zamknięty w tym niewielkim urządzeniu, podniesie aktywność fizyczną użytkownika na wyższy poziom.

W naszym sklepie Minuta, znaleźć można wszystkie damskie i męskie modele zegarków Fitbit. Zapraszamy do zakupów!