Junghans chronometrażystą Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym oraz Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie

04.02.2019 Ciekawostki

Ten rok dla Junghansa rozpoczyna się pod znakiem sportowych zmagań, bo marka została oficjalnym chronometrażystą Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym oraz Mistrzostw Świata w Saneczkarstwie. Z tej okazji powstał limitowany model Junghans 1972 Chronoscope Quarz.

Firma Junghans została oficjalnym sponsorem pomiaru czasu na obydwu imprezach. Jedna z nich – 48. Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie – odbywa się w Winterbergu w Niemczech, natomiast 52. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym w Seefeld w Austrii.

Udział znakomitej niemieckiej marki w zawodach o światowym formacie wydaje się idealnym pomysłem, tym bardziej, że fabryka Junghans ma długie tradycje związane z produkcją chronometrów. W 1951 roku była największą firmą w Niemczech, która wyspecjalizowała się w tworzeniu mechanizmów o wysokiej precyzji pomiaru czasu. Cztery lata później zajmowała już trzecie miejsce na świecie.

Niezawodność w działaniu stała się wizytówką marki, która w 1972 roku została oficjalnym partnerem pomiaru czasu podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium, jednocześnie ustanawiając nowe standardy techniczne w tej dziedzinie.

52. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

W 2019 roku marka będzie odpowiedzialna za pomiar czasu, podczas jednej z najbardziej wymagających imprez narciarskich. Mistrzostwa rozpoczną się 19 lutego i potrwają do 3 marca. 700 najlepszych sportowców z 60 krajów sprawdzi się w takich dyscyplinach jak: skoki narciarskie, narciarstwo biegowe i kombinacja norweska.

Junghans weźmie udział we wszystkich etapach zawodów oraz przeznaczy specjalną nagrodę w skokach narciarskich – Junghans Award.

52. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

„Jako firma ze Schwarzwaldu, regionu, w którym sporty zimowe tradycyjnie grają dużą rolę, bardzo się cieszymy, że możemy wesprzeć te mistrzostwa świata – stwierdził Matthias Stotz, Prezes firmy Junghans – Chcemy również nawiązać w ten sposób do tradycji, ponieważ pomiar czasu podczas zawodów sportowych ma w firmie Junghans korzenie historyczne.”

Wspomnianą nagrodą ma być jeden z wyjątkowych zegarków Junghans, który został zaprojektowany specjalnie na tę okazję – Junghans 1972 Chronoscope Quarz.

52 egzemplarze na 52. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym

Aby podkreślić rangę Mistrzostw i wzajemną współpracę, marka Junghans zaprezentowała nową, specjalną edycję zegarka Junghans 1972 Chronoscope Quarz, którego limitacja wynosi jedynie 52 sztuki wyprodukowane na cały świat. Jednocześnie model nawiązuje do historycznych osiągnięć firmy datą 1972 i wyjątkowym designem, który powraca do stylistyki sportowych czasomierzy z lat 70.

Junghans 1972 Chronoscope Quarz

Wygląd zegarka to również przemyślane połączenie charakterystycznego dla marki unikatowego stylu z logiem zawodów sportowych, w którym pojawiły się kolory: czerwony, błękitny oraz biały – na pasku i tarczy czasomierza. Aby jeszcze bardziej podkreślić jego związek z zawodami, na deklu zegarka wygrawerowano symbol Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019.

Za pracę czasomierza odpowiada kwarcowy J645.83 z datownikiem, małym sekundnikiem i 24-godzinnym wyświetlaczem. Kopertę wraz z obracaną lunetą wykonano ze szlachetnej stali nierdzewnej i zamknięto ją szafirowym szkiełkiem o wysokiej odporności na zarysowania. Wodoszczelność tego modelu sięga 10 ATM.

Jak wspomnieliśmy, jeden z tych egzemplarzy zostanie wręczony w ramach specjalnej nagrody Junghans Award, którą otrzyma zawodnik o najlepszym wyniku podczas pierwszego i drugiego skoku. Oceny sędziów oraz ujemne punkty za sprzyjające wiatry nie będą miały znaczenia. Wręczenie nagrody nastąpi po uhonorowaniu zwycięzców Mistrzostw.

Udział marki w Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym z pewnością zwiększy jej rozpoznawalność na świecie, chociaż miłośnikom prestiżowych zegarków, firmy Junghans przedstawiać nie trzeba.

Z niecierpliwością oczekujemy na pojawienie się modelu Junghans 1972 Chronoscope Quarz również w naszym sklepie, a teraz zachęcamy was do zapoznania się z pełną ofertą marki, w której znajdziecie wiele wyjątkowych modeli.