Kobiece inspiracje – zegarki w stylu glam rock

28.03.2018 Zakupy

Kobiecość to pełna paleta stylów, w których panie czują się atrakcyjnie i komfortowo. Jednym z nich jest look zaczerpnięty rodem z rockowej sceny muzycznej. Czym się charakteryzuje i jakie zegarki w stylu glam rock spodobają się kobietom szukającym podobnej stylistyki?

Początki stylu glam rock inaczej zwanego glitter rock to lata 70. ubiegłego wieku. Jej ojczyzną stała się Wielka Brytania, a ambasadorami takie gwiazdy jak David Bowie, Kiss i Alice Cooper. Szczególnie ten ostatni zaczął wprowadzać do mody scenicznej coś, co dziś określilibyśmy podstawą tego stylu – czerń, ćwieki i kryształy.

Aktualnie jedną z największych gwiazd muzyki, które stawiają na taki styl jest Lady Gaga i opanowała go niemalże do perfekcji. W jej kreacjach znajdziemy nie tylko nawiązania do lat 70. i 80., ale również bardzo nowoczesne stylizacje z pogranicza wykwintnej sztuki i oniryzmu, które sprawiają, że wokalistka stała się współczesną ikoną mody.

Zegarek damski Skagen White Label 355SMM1

Kup teraz

Glam rock to siła i elegancja!

Przyciąga wzrok, jest seksowny i pełen energii. Kusi nieoczywistymi rozwiązaniami i nutą szaleństwa. Kobieta, która chce odzwierciedlać osobowość pełną temperamentu i wewnętrznej siły, chętnie zwróci się w kierunku glam rock. Nie bez przyczyny sięgają po niego czołowe domy mody, między innymi Vivienne Westwood, Givenchy i Alexander McQueen.

Styl charakteryzują bardzo odważne i wyzywające elementy, które stają się synonimem pewności siebie i potęgi kobiecości. Jest jednak bardzo daleki od obsceniczności. Ma być oznaką śmiałości, zdecydowania i buntu, który dąży do wolności stylu.

Zegarek damski Bering Classic 12927-262

Kup teraz

Wśród najpopularniejszych akcentów znajdziemy takie elementy jak: ćwieki, kryształy, mroczne detale np. czaszki, brokat, cekiny, łańcuchy i wysokie obcasy. To styl, którego bazą jest czerń, ale chętnie czerpie z innych odważnych kolorów, łącząc je w zaskakujących kompozycjach. Tym samym kobieta glam rock nie boi się różu – ona go ujarzmia.

Zegarek damski Diesel Mini Daddy DZ7328

Kup teraz

To doskonały styl dla kreatywnych kobiet, które mają wiele pomysłów na manifestację siebie. Mogą robić to strojem, makijażem, odważnymi fryzurami i dodatkami, które podkreślą ich wyjątkowy charakter.

Glam rock to manifestacja kobiecości!

Siła nie wyklucza bycia glam – poczucia piękna i uroku osobistego. Drapieżna kobieta nadal może być elegancka i pełna tajemniczej zmysłowości. Skórzana spódnica pięknie zaprezentuję się z czarną mgiełką, marynarką w ćwieki i zegarkiem o błyszczącej tarczy, przypominającej rozgwieżdżone niebo.

Zegarek damski Festina Sworovski F20336_2

Kup teraz

Jeśli natomiast wybór padnie na stylizację w pełnej czerni, warto rozświetlić ją błyszczącymi kolczykami i matowym zegarkiem od Cluse, w którym tradycyjne indeksy zastąpiono kryształkami. Więcej zegarków, w których dominuje czerń, znajdziecie w artykule “Czy jeden kolor może zawładnąć modą?”.

Zegarek damski Cluse Pavane CL18304

Kup teraz

Glam rock to więcej niż styl

Glam rock jest przewrotny, bo oferuje bazę charakterystycznych elementów, które pomogą zbudować dość oczywisty look, ale uzupełniony o osobowość właścicielki. Taka swoboda to niesamowity atut, którego próżno szukać w innych stylach.

Kobieta glam rock może być seksowna, odważna i mroczna, ale też pełna uroku, tajemniczości i blasku. Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne – nie może jej zabraknąć pewności siebie, poczucia estetyki i dopasowanego zegarka, który uzupełni całą stylizację.