Kobiece inspiracje – zegarki w stylu marynarskim

11.04.2018 Zakupy

Sezon wiosenno-letni to okres największej popularności stylu marynarskiego. Jakim kobietom pasuje? Czym się charakteryzuje? I co najważniejsze, jakie zegarki w stylu marynarskim będą najlepszym wyborem?

Podstawą stylu marynarskiego są charakterystyczne detale, pasy i przede wszystkim kolorystyka utrzymana w tonacjach bieli, błękitu, granatu, czerni i czerwieni. Połączenie ich w wysmakowaną całość sprawia, że stylizacja przywodzi na myśl nadmorskie kurorty i wakacyjny szyk.

Zegarek damski Bering Classic 14539-307

Kup teraz

Po takie połączenia chętnie sięgają eleganckie kobiety, które lubią wyróżniać się ciekawymi kontrastującymi zestawieniami. Jedynym warunkiem jest zrównoważone połączenie kolorów, w którym główną rolę grać będą barwy kojarzone z nadmorskim krajobrazem, proste wzornictwo i elementy charakterystyczne dla symboliki morskiej – kotwice, liny okrętowe, masa perłowa itp. Czerwień w tym wypadku staje się tylko delikatnym dodatkiem.

Zegarek unisex Paul Hewitt Sailor Line PHSAGSTW17M

Kup teraz

Styl marynarski jest uniwersalny

W podobnej stylistyce świetnie będą czuły się kobiety lubiące zimną kolorystykę bieli i chłodne odcienie granatu. Najważniejsze jest jednak to, że takie zestawienia pasują wszystkim z pań, bez względu na ich wiek, kształt sylwetki czy typ urody.

Połączenie koloru białego i niebieskiego odświeża wizerunek i sprawia, że strój jest niezwykle gustowny. Nawet prosta bluzka w biało-granatowe pasy dobrana do białych spodni, będzie wyglądała zjawiskowo. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, aby całkowicie zmienić styl.

Zegarek damski Lorus Women RP606DX9

Kup teraz

Dwa nurty jednego stylu

Moda na marynarskie stylizacje obecna jest od przełomu XIX i XX wieku, kiedy do dziewczęcej mody weszła sukienka żeglarska nawiązująca do mundurów marynarzy tego okresu. Nie trzeba było długo czekać na to, aby ten typ kroju pojawił się również w stylizacjach dojrzałych kobiet.

Również teraz marynarskie kołnierze powracają po latach nieobecności pod nazwą całej linii odzieżowej preppy sailor. Styl marynarski to obecnie dwie linie: silnie stylizowane kreacje vintage i bardziej casualowe stylizacje codzienne. Te ostatnie zdają się nie podlegać modowym trendom i trwają niezmiennie od wielu lat, ponieważ połączenie bieli i granatu się nie nudzi.

Zegarek damski Tommy Hilfiger Darcy 1781771

Kup teraz

Styl marynarski to najlepszy sposób na odświeżenie wizerunku

Nie ma stylu, który byłby tak naturalny, jak styl marynarski. Cechuje go wygoda w noszeniu i duża swoboda w łączeniu poszczególnych elementów. Jego uniwersalizm to klucz, dzięki któremu każda kobieta może natychmiast zmienić swój image i wyglądać świeżo oraz modnie. Nie wymaga też szalonych kreacji ani kosztownych zakupów u projektantów.

Proste elementy – jeansy, białe koszulki i jasne marynarki – to rzeczy dostępne dla każdej kobiety. Resztę wystarczy uzupełnić ciekawym motywem żaglówki na bluzce, czerwonym paskiem do spodni lub kolczykami w kształcie kotwic. Zegarki w stylu marynarskim to kolejny must have tych kompozycji. Ciekawym rozwiązaniem będzie dodanie do stylizacji lekko sportowego czasomierza z czerwonym akcentem.

Zegarek damski Ice-Watch Ice Loulou 007231

Kup teraz

Zegarki w stylu marynarskim

Wśród firm, które stawiają na podobną stylistykę, jedna wyróżnia się najbardziej. Mowa o marce Paul Hewitt, w której znajdziemy pożądaną kolorystykę, akcenty marynistyczne i materiały pasków nawiązujące do stylu żeglarskiego np. nylon. Nie znaczy to jednak, że inne pozostaną poza kręgiem naszych zainteresowań. Podobne motywy odnajdziemy wśród zegarków Bering, które czerpią inspirację z chłodnego klimatu Arktyki.

Kluczem odnalezienia zegarka, który doskonale będzie pasował do marynistycznych kreacji, będzie odpowiednia kolorystyka uzupełniona o akcenty srebra, złota czy czerwieni. Takie czasomierze występują praktycznie w każdej kolekcji u wielu producentów. Wystarczy zapoznać się z pełną ofertą zegarków damskich w naszym sklepie, a z pewnością znajdziemy coś doskonałego, co wpiszę się nie tylko w styl marynarski, ale również w osobowość i potrzeby każdej kobiety.