Księżycowe zegarki Delbana Retro Moonphase

06.03.2019 Zakupy

Księżycowe zegarki mają w sobie coś magicznego. Kuszą kawałkiem nieba na tarczy i oryginalnymi projektami. I chociaż wszystkie łączy funkcja wskazania faz księżyca, to ich projekty bywają kapryśne i nie każdemu wpadają w oko. Jak jest z serią Delbana Retro Moonphase?

O fazach księżyca w zegarkach już pisaliśmy, więc większość informacji na temat ich działania znajdziecie w publikacji “Kawałek nieba na tarczy, czyli fazy księżyca w zegarku. 5 pięknych czasomierzy”. Tam opowiedzieliśmy wam o najbardziej popularnej formie wskazania faz księżyca, ale też przybliżyliśmy cykl księżycowy, który wynosi dokładnie 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 2,8 sekundy. Kompozycja okna w o charakterystycznym wykroju przypominającym literę B powstała po to, abyście mogli obserwować jego zmiany w przepięknej artystycznej kompozycji. Jeśli jesteście zaintrygowani, zachęcamy do lektury.

Czego zabrakło? Zegarków Delbana Retro Moonphase, które nie tylko zostały uzupełnione o tę możliwość, ale również przedstawiono je w przepięknej formie, w której na uwagę zasługuje nie tylko ten przepiękny detal, ale również niesamowita architektura tarczy i sporo ciekawych funkcji.

Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 41601.646.6.064

Kup teraz

Księżycowe zegarki a harmonia projektu

Na wstępie wspomnieliśmy o kapryśności projektów takich zegarków, bo faktycznie nie każdy producent jest w stanie zaprojektować księżycowe zegarki, tak aby wyglądały kusząco, a ich forma była zrównoważona i harmonijna. Prawdopodobnie dlatego wielu mężczyzn zarzuca im przerost formy i odejście od klasycznej prostoty na rzecz sporej ilości wskazań, które zaburzają czytelność odczytu godziny. Księżycowe zegarki albo się podobają, albo budzą niechęć. Jak przedstawia się to w kolekcji Delbana Retro Moonphase? Znakomicie.

Wiele prestiżowych marek sięgnęło po takie rozwiązania, w tym kilka szwajcarskich gigantów, ale Delbana pokazała coś oryginalnego, eleganckiego i funkcjonalnego. Już pierwszy kontakt z każdym z tych zegarków podpowiada, że mamy do czynienia z marką, która lubi detal, potrafi nim operować i rewelacyjnie radzi sobie z kompozycją tarczy, nawet jeśli ta ma sporo do pokazania. Widać, że zegarki Delbana Retro Moonphase powstały, aby zachwycać artyzmem spod znaku vintage.

Projekt tej serii inspirowany jest modelami z lat 40. i 50. XX wieku, więc znajdziemy w nich nie tylko stylizowane indeksy, ale również ciekawe detale nawiązujące do epoki. Na uwagę zasługuje tarcza, którą ozdobiono w centralnej części giloszem. Dwie subtarcze multidatownika są równolegle rozmieszczone – jedna z nich wskazuje dzień tygodnia, druga dzień miesiąca. Pod multidatownikiem znajdziecie okno faz księżyca.

Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 42601.646.6.064

Kup teraz

Ale to nie koniec. Elegancko wycięte wskazówki pokryto warstwą fluorescencyjną. Każdy z modeli uzupełniono o dodatkową wskazówkę, którą wieńczy czerwony półksiężyc. Jego pozycja uzależniona jest od bieżącego tygodnia roku. Na zewnętrznym kręgu znalazły się opisane miesiące.

Dodatkowo na tarczy zegarka znalazło się logo Delbana oraz sygnatura Swiss Made, która poświadcza, że produkt powstał w Szwajcarii. Za pracę każdego z zegarków odpowiada szwajcarski mechanizm kwarcowy Ronda 706.B, który został umieszczony w kopercie ze stali szlachetnej pokrytej PVD (w zależności od wybranego modelu). Ponadto koperta została zabezpieczona prestiżowym, szafirowym szkiełkiem o dużej odporności na zarysowania. Wodoszczelność tych modeli sięga 3 ATM, co zabezpiecza je przed przypadkowym zachlapaniem.

Delbana postawiła jak zwykle na klasyczne barwy, w tym lubiane czernie i brązy, ale w kolekcji znajduje się też model o bardzo ciekawej kolorystyce. Mowa o zegarku męskim Delbana Retro Moonphase 42601.646.6.104, którego brązowa tarcza mieni się ciepłą, lekko czereśniową poświatą.

Zegarek męski Delbana Retro Moonphase 42601.646.6.104

Kup teraz

To bez wątpienia jedna z ciekawszych propozycji na księżycowe zegarki, tym bardziej, że cenowo są dość przystępne, bo zwykle za podobne, szwajcarskie czasomierze trzeba zapłacić znacznie więcej.

Oczywiście nie można zapomnieć o jakości ich wykonania – każdy detal jest przepięknie wkomponowany, nie widać w nich nierówności czy asymetrii. Równowaga idzie w parze z fantastycznym designem – te zegarki powstały z myślą o miłośnikach stylu retro, którzy poszukują ekspresyjnych modeli o charakterystycznej estetyce. O ich eleganckim wykończeniu świadczą nie tylko detale, ale również zastosowane materiały, w tym wspomniane wcześniej szafirowe szkła czy paski z naturalnej skóry tłoczonej na egzotyczny wzór.

Jeśli poszukujecie innych szwajcarskich zegarków retro, zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu minuta.pl. Natomiast mężczyzn, których ta stylistyka nie przekonuje i szukają prostych i klasycznych modeli, zapraszamy do zapoznania się z innymi kolekcjami Delbana, bo ta szwajcarska marka ma naprawdę sporo propozycji dla miłośników zegarków w różnym stylu.