Limitowany zegarek Delbana Recordmaster na 90. urodziny marki

06.03.2021 Zegarki Warto przeczytać

To szczególny czas dla szwajcarskiej marki, bowiem w tym roku świętuje 90 lat swojej historii. To doskonała okazja, by podziękować swoim wiernym klientom za ten wspólny czas, dlatego zwieńczeniem jubileuszu jest ponowne wprowadzenie na rynek kultowego zegarka Delbana Recordmaster.

Początki marki sięgają 1931 roku, kiedy to włoski wizjoner Goliardo Della Balda, postanowił spróbować swoich sił w zegarmistrzostwie. Szwajcarskiej miejscowości Grenchen powstawały zegarki o wysokiej jakości, modnym wyglądzie oraz w przystępnej cenie, co od początku wyróżniało markę na tle konkurencji. Inspirując się charakterystycznymi zegarkami kieszonkowymi, mechaniczne zegarki Delbana odniosły wielki sukces w latach 50. oraz 60. i robią do dzisiaj, niezmiennie od 90 lat. Jeśli jesteście ciekawi, dlaczego Delbana to marka bliska polskim sercom, serdecznie zapraszamy do lektury naszego tekstu, w którym szczegółowo to wyjaśniamy.

Uczczenie jubileuszu marki Delbana

Marka wykorzystała swoje okrągłe urodziny do stworzenia nowej serii automatycznych zegarków inspirowanych swoją historią pod nazwą kultowego klasyka, Delbana Recordmaster. Ten męski czasomierz znany z lat pięćdziesiątych XX wieku, nie bez powodu stał się kultową pozycją w ofercie marki. Był kwintesencją tego, co w zegarmistrzostwie najpiękniejsze – tradycji, jakości i przystępnej ceny.

Przypomnijmy jednak, że pierwotne powstanie Recordmastera oprócz tego, że przypada na okres świetności marki, to również czas intensywnego rozwoju przemysłu muzycznego, w tym również na ogromnego postępu w dziedzinie płyt winylowych. Współczesna technologia i trendy posłużyły jako inspiracja dla nowych modeli Delbana, podobnie jak w przypadku pożądanego Long Play Record dla modelu Recordmaster.

Zegarek męski Delbana Recordmaster 41601.722.6.064
Zegarek męski Delbana Recordmaster 41601.722.6.064

Zegarek Delbana Recordmaster inspirowany winylami

Podobnie jak oryginał, nowy Recordmaster również charakteryzuje się tarczą, która w fakturze przypomina płytę winylową. Producent umieścił na niej nakładane indeksy w formie strzałek i cyfr arabskich w retro stylistyce. Obwód tarczy jest dodatkowo podkreślony przez minutową skalę zawierającą duże, okrągłe, świecące indeksy godzin, które inspirowane są nutami. Środek tarczy jest ozdobiony delikatnym srebrnym wzorem giloszowym, a przy godzinie trzeciej znajduje się dyskretny datownik.

Szwajcarski mechanizm automatyczny

Na cyferblacie widoczne są również świecące wskazówki minutowe i godzinowe, a także charakterystyczna wskazówka sekundowa w kolorze czerwonym. Sercem czasomierza jest automatyczny mechanizm Sellita SW200 z personalizowanym rotorem z logo Delbana chroniony wodoszczelnością klasy 50 m. Mechanizm jest widoczny przez przeszklony dekiel, co pozwala nam doświadczyć niepowtarzalnej jakości automatycznego szwajcarskiego zegarka. Całość zapina oryginalny czarny pasek ze skóry lakierowanej ze sprzączką ze stali nierdzewnej.

Nowa wersja zegarka Recordmaster to dowód na to, że marka jest niezwykle dumna ze swojej dziewięćdziesięcioletniej historii, która pozwala jej pielęgnować i ożywić poprzednie modele, jednocześnie kontynuując wprowadzanie innowacji i postępów. Ich najnowszy czasomierz to gratka dla miłośników szwajcarskiego zegarmistrzostwa oraz doskonale sprawdzi się w roli prezentu, ponieważ otrzymujemy go w specjalnym, eleganckim drewnianym pudełku.

Limitowana wersja zegarka Recordmaster jest dostępna tylko w liczbie dziewięćdziesięciu sztuk, dlatego tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu i przyjrzenia się mu uważnie. Zapraszamy!