Litewskie zegarki z historią

28.09.2021 Zegarki Ciekawostki

Marka Vostok Europe podbija rynki od całkiem niedawna i choć powstała w 2004 roku, to już zdobyła rzeszę fanów. Być może dlatego, że tworzone na Litwie modele to zegarki z historią, które nawiązują do ważnych wydarzeń współczesnego świata.

Gdy na rynku zegarków panuje ścisk i tłok, poszczególne marki prześcigają się w wymyślaniu nowych trendów. Wszystko po to, aby zachęcić klienta i przekonać go do swoich produktów. Sposobów jest mnóstwo – od nietypowych stylizacji paska czy koperty aż po limitowane edycje.
Nieco inną drogą poszła marka Vostok Europe, choć oczywiście ich czasomierze także cieszą wzrok nietypowym i charakterystycznym wyglądem. Część z tych litewskich zegarków nawiązuje do ciekawych wydarzeń, które wydarzyły się w ubiegłym stuleciu, a które są chyba nieco zapomniane.

Historia zimowej ekspedycji

Jedną z wyjątkowych serii w portfolio Vostok Europe jest kolekcja Expedition North Pole. Poświęcona jest wyprawie z lat 1937/38, kiedy to radzieckim podróżnikom udało się założyć stację badawczą w rejonie bieguna północnego.

Zegarek męski Vostok Europe Expedition North Pole-1 YN55-595A638
Zegarek męski Vostok Europe Expedition North Pole-1 YN55-595A638

Jednym z zegarków z tej kolekcji jest piękny zegarek automatyczny dla mężczyzn. Charakteryzuje go wyjątkowo czytelna tarcza, na której umieszczony jest indeks liniowy z wyraźnie zaznaczonymi godzinami trzecią, szóstą i dziewiątą. Oprócz tego na godzinie dwunastej zaakcentowanu jest kierunek północny, jak na nazwę kolekcji przystało.
Warto dodać, że model YN55 występuje w kilku wariantach kolorystycznych, można więc dobrać zegarek według własnych upodobań.

Rakietą w kosmos

Kolekcją, która została doskonale przyjęta przez klientów, jest seria Rocket N1. Nawiązuje ona do ogromnej, sowieckiej rakiety, która miała stanowić konkurencję i przeciwwagę dla amerykańskich rakiet Saturn-V, czyli tych, które ostatecznie doprowadziły człowieka na Księżyc.
Z kronikarskiego obowiązku dodamy tylko, że próby startu się nie powiodły a sam projekt został zamknięty.
Zupełnie inaczej wyglądają losy zegarków Vostok Europ Rocket N1. Każdy z modeli jest zachwycający, przez co nieustannie cieszą się one uznaniem klientów.

Zegarek męski Vostok Europe Rocket N1 NH35A-225C617
Zegarek męski Vostok Europe Rocket N1 NH35A-225C617

Prezentujemy Wam jeden z czasomierzy z kolekcji Rocket N1, ale wersji kolorystycznych jest wiele, a znajdziecie je w naszym sklepie Minuta.pl.
Rakietową serię opisywaliśmy szeroko w jednym z naszych wcześniejszych artykułów pt. “Prawdziwe maszyny do zadań specjalnych. Poznajcie zegarki Vostok Europe Rocket N1 inspirowane rakietą kosmiczną”.

Na srebrnym globie

Pozostańmy jeszcze chwilę w kosmosie. Choć misja rakiet N1 nie powiodła się, to sowiecki program kosmiczny miał również swoje sukcesy. Jednym z nich było umieszczenie na powierzchni Księżyca łazika Lunokhod 2. Było to pionierskie wydarzenie, a marka Vostok Europe postanowiła przypomnieć je przy okazji swojej kolekcji Lunokhod 2.

Zegarek męski Vostok Europe Lunokhod 2 NH35A-620A634
Zegarek męski Vostok Europe Lunokhod 2 NH35A-620A634

Ta seria zegarków jest naprawdę kosmicznie piękna. Składają się na nią zarówno modele kwarcowe oraz automaty, czyli zegarki nakręcane ruchem ciała. Każdy znajdzie coś dla siebie, czy to pod względem mechanizmu działania, czy wyglądu.
O kolekcji tej możecie przeczytać więcej w artykule “Zegarki Vostok Europe Lunokhod 2 i ich księżycowa historia”, a same czasomierze znajdziecie rzecz jasna na stronie Minuta.pl

Po morzach i oceanach

Skoro byliśmy już z zegarkami Vostok Europe w kosmosie, to pora zejść na ziemię, a dokładniej – pod wodę. Seria Nuclear Submarine powstała bowiem, aby upamiętnić wcielenie do służby USS Nautilus, który był pierwszym okrętem o napędzie atomowym.

Zegarek męski Vostok Europe Nuclear Submarine VK61-571C611
Zegarek męski Vostok Europe Nuclear Submarine VK61-571C611

Czasomierze z tej serii przyciągają wzrok, dzięki masywnej i dużej obudowie. Mają przejrzystą tarczę z punktowym indeksem świecącym w ciemności oraz wodoodporność na poziomie 30ATM.
Tak jak w przypadku poprzednich kolekcji, również i tym razem poszczególne modele mają różne zestawy kolorystyczne, które można dobrać według własnych upodobań i preferencji.

Jak widzicie, marka Vostok Europe naprawdę tworzy zegarki z historią. Każda z tych wyjątkowych kolekcji to okazja do przypomnienia wyjątkowych wydarzeń XX wieku. A gdzie najlepiej wybrać się “na lekcję historii”? Oczywiście do sklepu Minuta.pl, ponieważ u nas znajdziecie całą gamę produktów Vostok Europe. Zapraszamy!