Marki, które musisz znać – Tommy Hilfiger

zegarki Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger to nie tylko marka, to wielka osobowość, której barwne i ciekawe życie mogłoby być kanwą naprawdę dobrego filmu. Jak to się stało, że młody mieszkaniec małego amerykańskiego miasteczka został jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektantów świata i gdzie w tym wszystkim są zegarki?

Historia jego sukcesu naznaczona była wieloma potknięciami i kilkoma nieprzewidzianymi zwrotami akcji, ale wszystko zaczęło się w niewielkiej miejscowości Elmira, w stanie Nowy Jork.

Historia Thomasa Jacoba Hilfigera

Urodził się w wielodzietnej katolickiej rodzinie, jako drugie dziecko z dziewięciorga. Jego matka była pielęgniarką, natomiast ojciec jubilerem, co miało znaczenie w późniejszym zamiłowaniu projektanta do biżuterii i zegarków. Rodzice widzieli jego przyszłość w wykształceniu inżynierskim, jednak sam Thomas marzył o zostaniu piłkarzem, a szkoły szczerze nienawidził, co wzbudzało ogromne konflikty między nim a rodzicami.

Na zdjęciu młody Tommy Hilfiger – lata 70.

Hilfiger zaczął interesować się modą w okolicach osiemnastych urodzin. Jeździł do Nowego Jorku po najmodniejsze ubrania, zapuścił włosy i w ostatniej klasie liceum założył swój pierwszy sklep, który otwierał zaraz po szkole – People’s Place.

Sukces butiku i dość duże zyski uderzyły wodą sodową. Rozpoczęły się szalone imprezy, a sam projektant zamiast pilnować biznesu, zaczął być stałym bywalcem nowojorskich klubów. Zrezygnował z dalszej nauki, a działalność modowa niestety zaczęła mocno podupadać, aż zakończyła się fiaskiem. Duży wpływ na to zdarzenie miał również rozwój miasteczka i pojawienie się nowych centrów handlowych, które zniszczyły kolejne mniejsze sklepiki należące do jego sieci.

Lekcja życia

Tommy Hilfiger wspomina ten okres, jako dobry moment nauki o życiu, który jego zdaniem miał wpływ na dalsze losy działalności. Zrozumiał, że samo projektowanie to za mało. Do sukcesu potrzebna jest ciężka praca, oddanie i zmysł biznesowy. Wtedy znalazł się na skraju bankructwa, co spowodowało, że przeniósł się do Nowego Jorku i całkowicie zmienił swoje priorytety.

Początkowo próbował naprawić upadającą działalność, ale te próby dobrze nie rokowały, więc został zmuszony do współpracy z innymi firmami, dla których projektował ubrania, w tym marką prowadzoną przez Calvina Kleina, który niedługo potem zaproponował mu zostanie asystentem. O dziwo Tommy Hilfiger zrezygnował z tej oferty, ponieważ poczuł, że nastąpił w jego życiu taki moment, że musi zająć się promocją własnej marki. Duży wpływ na podjęcie tej decyzji miał biznesmen Moham Murjani, który wyłożył niezbędne środki finansowe oraz żona projektanta – Susan.

Droga do sukcesu

1985 rok okazał się przełomem. Tommy Hilfiger otworzył własną działalność i zaprojektował pierwszą kolekcje sygnowana swoim nazwiskiem. Wiedział, że kluczowa będzie duża kampania reklamowa i projekty zupełnie inne niż oferowane wówczas ubrania. Na Time Square pojawił się ogromny billboard, a w sklepach odzież męska – bardzo luźna, elegancka, ale lekko inspirowana modą charakterystyczną dla subkultur. Marka natychmiast znalazła się w czołówce najmodniejszych i najbardziej pożądanych, a samo nazwisko projektanta zagościło na ustach tysięcy Amerykanów. Od tamtej pory ścieżka wiodła tylko w górę.

W 1995 roku Tommy Hilfiger został oficjalnie mianowany przez Radę Projektantów Mody w Ameryce za projektanta mody odzieży męskiej. Rok później pojawiła się odzież damska, a zaraz później marka zyskała status międzynarodowej. W 2010 roku firma została wykupiona przez Phillips-Van Heusen, która jest właścicielem między innymi Calvina Kleina. Oczywiście głównym projektantem nadal pozostaje Tommy Hilfiger.

W 2016 roku napisał autobiografię “American Dreamer”, której współautorem został Peter Knobler. Książka opisuje jego losy od najwcześniejszego dzieciństwa, aż do schyłku ponad czterdziestoletniej kariery w branży modowej. Jak sam mówi, chciał pokazać, że ciężka praca i pasja pchają ludzi do sukcesu. Biografia znalazła się na liście bestsellerów New York Times w grudniu 2016 roku.

Zegarkowe fascynacje Tommiego Hilfigera

Wspominaliśmy, że ojciec projektanta był jubilerem, dlatego wprowadzenie do oferty biżuterii i zegarków nie powinno być dla jego fanów zaskoczeniem. Rynek jubilerski i zegarmistrzowski otaczał go od najmłodszych lat, dlatego fascynacje rodzinne przeniósł na swoje projekty.

Dla kogo projektuje?

Od początku wszystkie projekty Tommy Hilfiger miały być swobodne, ale eleganckie i dokładnie to odzwierciedlają zegarki sygnowane jego marką. Projektant oferuje szeroką gamę wzorów, które wpisują się w sportową elegancję i lekki styl retro. Czasomierze wyposażone są w mechanizmy kwarcowe zasilane baterią.

Tak naprawdę tutaj należałoby jednak zwrócić uwagę na zastosowane w nich materiały. Przede wszystkim jest to antyalergiczna stal szlachetna, naturalne skóry, wysokiej klasy tworzywa sztuczne i szkła mineralne.

Modowe zegarki nie byłyby niczym, gdyby nie ich design. Tommy Hilfiger chętnie bazuje nie tylko na swoich preferencjach modowych, o których wspominaliśmy, ale chętnie podąża za trendami ulic Nowego Jorku. Łączy pasję projektowania z bardzo dobrą jakością i rodzinnymi tradycjami.

Nie otrzymujemy zwyczajnego zegarka od projektanta, ale prawdziwe doświadczenie zegarmistrzowskie i zamiłowanie do branży jubilerskiej.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Dean 1791275

https://www.instagram.com/p/BN61zUxDZAz/?taken-by=tommyhilfiger

Marka świetnie odnajduje się zarówno w zegarkach męskich, jak i damskich, a bogata paleta modeli pozwala wybrać coś naprawdę ciekawego zarówno dla klientów, którzy potrzebują zegarka do stroju biznesowego, ale też casualowego i sportowego.

Ile kosztują zegarki Tommy Hilfiger?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że jest to bardzo popularna marka modowa, jednak projektant nie chce odstraszać swoich klientów zbyt wysokimi cenami czasomierzy. Najtańsze modele znajdziemy już w cenie 400 zł i będą to damskie i męskie zegarki w lekko sportowej stylistyce. Za modele bardzo ekskluzywne typu smartwatch zapłacimy ponad 1000 zł. Natomiast najpopularniejsze modele tej marki oscylują w kwotach 600-800 zł.

Zachęcamy was do poznania pełnej oferty zegarków Tommy Hilfiger w naszym sklepie internetowym.

Zegarek damski Tommy Hilfiger Claudia 1781742

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *