Meshowa bransoleta to połączenie wygody i elegancji. 5 męskich zegarków, które dają niesamowity komfort noszenia

05.08.2019 Zakupy

Meshowa bransoleta to najlepszy wybór dla mężczyzn, którzy nie przepadają za masywnymi bransoletami. Jest doskonałym kompromisem pomiędzy nimi a skórzanymi paskami. Zobaczcie jakie firmy postawiły na takie rozwiązanie.

Wielu miłośników czasomierzy wie, że bransoleta w zegarku może wiele zmienić. Ta sama koperta ubrana w różne typy bransolet wygląda zupełnie inaczej. Z jednej strony może nadać projektowi uroku i klasy, z drugiej całkowicie go oszpecić, ale jest taki typ bransolety, który przy eleganckich modelach wygrywa zawsze – mowa o meshu.

Zegarek męski Tommy Hilfiger Damon 1791420

Kup teraz

Meshowe bransolety przeżywają właśnie prawdziwy renesans, więc producenci chętnie zaczynają wprowadzać je do projektów męskich zegarków. Pojawiają się zarówno w modelach bardzo klasycznych, jak i casualowych, czy nawet sportowych. Przemawia za nimi ciekawy wygląd i wygoda noszenia.

Każdy, kto miał do czynienia z tego typu splotem docenia jedwabistą gładkość, lekkość i fakt, że nie wyrywa włosów na rękach, ponieważ zaprojektowany jest w taki sposób, aby uzyskać aksamitny efekt metalu na jednolitej powierzchni.

Zegarek męski Doxa D-Light 173.10.011.10

Kup teraz

Jednocześnie mesh pozostaje jednym z najpiękniejszych sposobów zdobienia zegarka.

Mesh w historii jubilerstwa

Technika wykonywania takiej biżuterii była znana już w czasach starożytnych, co potwierdzają archeologiczne znaleziska w etruskich grobowcach. W okresie renesansu wykonywano ją ręcznie ze zwijanych spiralnych drutów, które formowano w bransoletki i naszyjniki. Branża zegarmistrzowska odkryła mesh znacznie później, ale natychmiast zyskał ogromne grono fanów, szczególnie wśród kobiet.

Produkcja przez wieki się nie zmieniała, aż do czasów współczesnych, kiedy zaczęto wykonywać je także maszynowo, co pozwoliło na tworzenie doskonałych jakościowo oczek. Do tej pory ich wytwarzanie było niezwykle żmudną pracą. Dzięki nowej technologii, meshowe bransolety stały się powszechnie dostępne i zdecydowanie bardziej przystępne cenowo.

Zegarek męski Timex Weekender Fairfield TW2R27300

Kup teraz

Różnią się gęstością, wielkością splotu i materiału, z którego zostały wykonane, ale łączy je jedno – nadzwyczajna gładkość i wygoda w noszeniu.

Meshowa bransoleta to doskonała struktura

Poznamy ją po spójności wykonania, ponieważ jest niemal hipnotyzująco regularna, bez nierówności i wybrzuszeń. Przywołuje na myśl gęsto utkaną tkaninę. Nie może mieć żadnych ostrych krawędzi i musi być odczuwana jako doskonale gładki materiał. Co ważniejsze, idealnie obejmuje nadgarstek i wykazuje się dobrą elastycznością w każdym kierunku, dlatego pozostaje świetnym rozwiązaniem dla miłośników skórzanych pasków.

Zegarek męski Delbana Oxford 41701.626.6.031

Kup teraz

Wielu klientów zadaje pytanie, czy w meshowej bransolecie można zmieniać samemu jej długość i w jaki sposób ją skrócić. Co ciekawe, jest to jeden z tych typów bransolet, które nie dość, że mają bardzo stabilne zapięcia, to ich ustawienie nie wymaga wycieczki do zegarmistrza czy sprzedawcy.

Wystarczy zrobić to za pomocą dedykowanego narzędzia lub zwykłego małego śrubokręta. Zapięcie ustawi się w odpowiedni sposób, tak aby długość była idealna. Zmiana na większy rozmiar również nie sprawia problemów. To czysty komfort. Wszystkie informacje na ten temat zawarte są w instrukcji obsługi danego modelu.

Zegarek unisex Roamer Vanguard Slim Line 979809_41_45_90

Kup teraz

Jeśli nie wierzycie, że są aż tak wygodne, odwiedźcie nas w naszym butiku i sprawdźcie sami, bo mówi się, że kto raz założy meshową bransoletę nie będzie chciał żadnej innej. Ci którzy nie mają czasu, muszą uwierzyć na słowo.

Zapraszamy do sklepu Minuta.pl i życzymy udanych zakupów 😀