Minimalizm i szwajcarska jakość – zegarki Doxa dla kobiet

24.11.2018 Zakupy

Doxa to szwajcarska marka, która oferuje produkty wysokiej jakości o znakomitym designie. Najbardziej popularne z nich to te eleganckie i oszczędne w formie. Zobaczcie zegarki Doxa dla kobiet i zakochajcie się w ich wyrafinowanej prostocie.

Jedno jest pewne – trendy przychodzą i odchodzą, natomiast ascetyzm formy i bezpretensjonalność zdają się trwać latami i takie właśnie są zegarki Doxa dla kobiet. Wśród ulubionych czasomierzy dla pań są te, w których dominują klasyczne wzory i bezpieczna kolorystyka, a Doxa idealnie trafia w ich oczekiwania.

Niedawno mieliśmy okazję pisać o jednym z najpiękniejszych zegarków tej marki, jeśli zastanawiacie się, jak wygląda i czym się wyróżnia, zapraszamy do artykułu “Zegarek damski Doxa D-Light 173.95.101M.15 – bestsellery minuta.pl”. Ale to nie jedyny damski zegarek marki Doxa, który znalazł się w naszych bestsellerach, bo równie popularny okazał się model Doxa D-light 173.15.201.03 utrzymany w kolorystyce srebra i granatu.

Zegarek damski Doxa D-light 173.15.201.03

Kup teraz

Oczywiście nie można pominąć faktu, że mamy do czynienia ze znanym szwajcarskim producentem, którego zegarki obecne są na rynku od 1889 roku. 130 lat istnienia marki pokazało, że firmie zależy na wysokiej jakości i satysfakcji klientów, gdyby było inaczej, zniknęłaby z kart historii. W tym czasie jej produkcja ruszyła dwutorowo – z jednej strony oferowała legendarne już zegarki dla nurków, z którymi jest najbardziej kojarzona, z drugiej, zaproponowała eleganckie i luksusowe zegarki dla kobiet i mężczyzn.

Na minimalistycznych tarczach pokazywanych dziś przez nas zegarków, znajdziecie nie tylko logo marki, ale również sygnaturę Swiss Made.

Zegarek damski Doxa D-Light 173.15.021R.01

Kup teraz

Wspomniany znak jakości pojawia się na czasomierzach, które spełnią rygorystyczne warunki Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarmistrzowskiego i dotyczą produktów wyprodukowanych na terenie Szwajcarii, posiadających szwajcarski mechanizm i poddanych odpowiedniej kontroli. Jeśli jesteście ciekawi, jak dokładnie wygląda ten proces, przeczytajcie publikację “Swiss Made, czyli czego dowiemy się z sygnatury zegarka”.

Zegarki Doxa dla kobiet – prestiż i oszczędność formy

Doxa ma w swojej ofercie kilka modeli o bardzo misternych zdobieniach, perłowych tarczach i diamentowych akcentach, ale opowiemy o nich przy innej okazji. Dziś zajmiemy się tymi, które zachwycają prostotą i czystością formy. W tym wypadku szczególnie wyróżniają się dwie kolekcje – Doxa D-Light i Doxa Tradition, chociaż ta ostatnia zdradza trochę więcej szczegółów.

Zegarek damski Doxa Tradition Quartz 211.15.101.01

Kup teraz

Powyższy model, utrzymany w kolorystyce czerni, to przykład na to, że minimalizm nie musi być nudny. Uważne poznawanie detali tego zegarka pozwala dostrzec słoneczny szlif tarczy, pięknie wycięte indeksy i smukłe wskazówki. Nie zabrakło też miejsca na dyskretny datownik na godzinie 3.

Jednym z atutów tego modelu jest zastosowanie szafirowego szkiełka, które uznawane jest za najbardziej prestiżowe i wytrzymałe – 9/10 w skali Mohsa, co odpowiada odporności na zarysowania równiej naturalnym szafirom. Te same szafirowe szkiełka znajdziecie także we wspomnianej serii Doxa D-Light.

Zegarek damski Doxa D-Light 173.35.021.11

Kup teraz

Powyższy model to kwintesencja minimalizmu – smukłe indeksy, monochromatyczna kolorystyka i 100% przejrzystości odczytu godziny. Zegarek świetnie będzie się prezentował na nadgarstku kobiety ceniącej prostą elegancję i prestiżowe dodatki, które wzbogacają codzienne i biznesowe stylizacje.

Zegarki Doxa dla kobiet dedykowane są klientkom, które cenią znakomitą jakość szwajcarskich zegarków, wysokiej klasy materiały i minimalistyczny wygląd. Biorąc pod uwagę bardzo przystępne ceny tych modeli, mogą być również idealnym prezentem na różne okazje.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi damskimi zegarkami Doxa. Życzymy udanych zakupów.