Najnowsza kolekcja zegarków Sturmanskie Mirosław Hermaszewski to hołd dla pierwszego Polaka w kosmosie

02.10.2019 Nowości

Dokładnie 190 czasomierzy znajduje się w najnowszej kolekcji zegarków Sturmanskie Mirosław Hermaszewski. To tyle samo, ile trwał jego lot w kosmos. Poznajcie wyjątkową serię zegarków dedykowaną wielkiemu Polakowi, który jako pierwszy w naszym kraju wykonał lot w przestrzeń kosmiczną.

Mimo, że zegarki Sturmanskie istnieją na rynku zegarmistrzowskim już od kilkudziesięciu lat, marce wciąż udaje się zaskakiwać swoich klientów nietuzinkowymi projektami. Mówi się o nich, że żadne granice nie są im straszne – nawet te kosmiczne – i jest w tym spora doza prawdy. Przypomnijmy, że Jurij Gagarin – pierwszy człowiek w kosmosie – zabrał ze sobą w podróż zegarek sygnowany logo marki. Czasomierz poddany został najcięższej próbie. Musiał wykazać się niezawodnością w warunkach zerowej grawitacji i jak możemy się spodziewać – poradził sobie doskonale.

Zegarek Sturmanskie Mirosław Hermaszewski – hołd dla pierwszego Polaka w kosmosie

Najnowszy model, który pojawił się w asortymencie marki 28 września, można śmiało określić mianem wyjątkowego, a dla naszych rodaków ma szczególnie sentymentalny charakter. Seria, która właśnie pojawiła się w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym Minuta została w całości poświęcona Mirosławowi Hermaszewskiemu – pierwszemu Polakowi w kosmosie.

Zegarki Sturmanskie Mirosław Hermaszewski to hołd dla Polaka, który wykonał lot w przestrzeń kosmiczną na pokładzie statku Sojuz-30. Lot trwał 7 dni 22 godziny 3 minuty i 4 sekundy. Wyjątkowość serii podkreśla limitowana liczba wyprodukowanych egzemplarzy w liczbie 190 sztuk. To nie lada gratka dla wszystkich pasjonatów historii astronomii, która będzie stanowić ogromną wartość kolekcjonerską.

Sturmanskie Mirosław Hermaszewski

Funkcjonalny design charakterystyczny dla zegarków Sturmanskie

Wykonana ze stali szlachetnej matowa koperta zegarka Sturmanskie Mirosław Hermaszewski ma średnicę wynoszacą 44 mm, przez co jest wyraźnie widoczna na męskim nadgarstku. Pod odpornym na zarysowania sferycznym szkiełkiem szafirowym ukryto kremową tarczę z nakładanym indeksem. Podobnie jak w poprzednich seriach, takich jak Sturmanskie Sputnik czy Open Space, zauważyć można ogromne przywiązanie do detali. Charakterystyczny dla producenta design tarczy składa się z datownika umieszczonego przy godzinie szóstej, skali telemetrycznej, sub-tarczy chronografu i tachymetru, co świadczy też o wysokiej funkcjonalności czasomierza. Dla precyzyjnego odczytu godziny, kontrastującą sekundową wskazówkę wykończono charakterystycznym zakrzywieniem.

Autograf i podobizna 3D generała Hermaszewskiego

Zdobienia są wyważone i konsekwentnie wpisują się w misję projektu. Mowa tutaj o tzw. gapie, czyli odznace pilotów wojskowych umieszczonej na godzinie dwunastej, a także znajdującym się na deklu grawerem 3D z podobizną Mirosława Hermaszewskiego oraz numerem limitacji danego egzemplarza i nazwą misji. W centralnej części tarczy wraz z nazwą producenta umieszczono informację o kosmonaucie, czyli jego imię, nazwisko oraz najważniejsze dokonanie wraz z faksymile autografu generała.

Autograf i podobizna 3D generała Hermaszewskiego

Całość zapięto skórzanym, brązowym paskiem z motylkowym zapięciem oraz zabezpieczono przed przypadkowym zachlapaniem wodoszczelnością klasy 50m. Sercem czasomierza jest automatyczny mechanizm NE86, pracujący na 34 kamieniach łożyskujących.

Czasomierz zapakowany w kapsułę lądownika

Najnowszy produkt w kolekcji marki zasługuje na uwagę wszystkich pasjonatów kosmosu, chcących uczcić pamięć o wielkim Polaku, jakim jest generał Hermaszewski. Doskonałe mechanizmy łączą się tutaj z niepowtarzalnym designem, dedykowanym konkretnym wydarzeniom ze świata. Aby podkreślić wyjątkowość serii, producent do każdego modelu załącza certyfikat autentyczności z numerem limitacji oraz podpisem generała. Kupując zegarek Sturmanskie Mirosław Hermaszewski, klient otrzymuje produkt prestiżowy, który dodatkowo będzie zapakowany w dedykowane mu opakowanie, przypominające kapsułę lądownika.

Ani przez moment nie mieliśmy wątpliwości, że marka Sturmanskie kolejny raz pokaże, na co ją stać. Podobnie jak w przypadku jej pozostałych kolekcji, producent nie zawodzi i wręcza klientowi produkt zdecydowanie unikatowy o ogromnej wartości kolekcjonerskiej. Dla nas seria ma szczególne znaczenie, ponieważ upamiętnia dokonania wielkiego Polaka.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi modelami marki Sturmanskie. Wśród nich m.in. słynna seria Gagarin oraz kolekcje Artctica, Stringray czy Kosmos.