Nie tylko corrida i flamenco. Poznaj zegarki z hiszpańskim temperamentem

27.05.2020 Zegarki

Hiszpania to najczęściej wybierany przez Polaków cel turystyczny. To także kraj pysznego wina, temperamentnej corridy i Picassa. Gdzie jest w tym wszystkim miejsce na zegarki?

Hiszpania jest największym producentem oliwy z oliwek na świecie, a jej udział w tym rynku wynosi prawie połowę. Oprócz tego, to właśnie w tym kraju, liczba barów, restauracji i klubów jest większa niż w jakimkolwiek innym europejskim kraju, a na jedną osobę przypada ich ok. 130. To także kraj flamenco, corridy, Picassa i lizaków chupa chups. Zapytacie – gdzie w tym wszystkim jest miejsce na zegarmistrzostwo i czy Hiszpania może pochwalić się jakąś słynną marką zegarków?

To kraj bardzo często wybierany przez Polaków, jako wakacyjny cel podróży. Zresztą nie dziwi nas to zupełnie. W końcu Hiszpania to klimatyczne plaże, wino i różnorodność krajobrazu, a także aż 47 obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Hiszpania z pewnością nie jest pierwszym krajem, który przychodzi nam do głowy, na myśl o czasomierzach. Z wiadomych względów, skojarzenia te padają na Szwajcarię, Japonię lub Stany Zjednoczone. W końcu to one wprowadziły na rynek wiele topowych marek, które podbiły świat. Czy w tym zestawieniu nie ma miejsca na Hiszpanię? Niekoniecznie.

Prawdą jest, że zegarmistrzostwo w Hiszpanii nie należy do czołowych branży zarobkowych. To turystyka jest tutaj najważniejszym obiektem napędzającym gospodarkę, a tuż za nią znajduje się przemysł i rolnictwo. Mimo, że zegarmistrzostwo nie gra w Hiszpanii pierwszych skrzypiec, wcale nie oznacza to, że nie pojawiają się tutaj zróżnicowane marki, produkujące świetnej jakości czasomierze z wyższej półki, jak również te niedrogie. Tym bardziej cieszymy się, że zegarki dwóch wiodących hiszpańskich producentów, możecie kupić w naszym sklepie Minuta.pl. O kim mowa? Poznajcie ich.

Zegarki hiszpańskie – Zegarki Festina

Festina rozpoczęła swoją działalność w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii 1902 roku. Początkowo była to niewielka fabryka zegarmistrzowska, która podczas II Wojny Światowej została przeniesiona do samego serca Hiszpanii – Barcelony. Festina często zmieniała właściciela, a popularność na rynku hiszpańskim i włoskim zdobyła dopiero 1984 roku, kiedy prawa do niej nabył Miguel Rodriguez Dominguez. To on był autorem motta marki, które brzmiało: Wysoka jakość zegarka za dobrą cenę.

Zegarek męski Festina Classic F20426_2
Zegarek męski Festina Classic F20426_2

Zegarki Festina słusznie kojarzone są ze sportem. Marka znana jest z bardzo silnych związków z kolarstwem, w końcu jest obecna od lat na największych kolarskich imprezach świata, w tym przede wszystkim, jako oficjalny sponsor Tour de France, Giro d’Italia oraz od niedawna także na Tour de Pologne.

Zegarek męski Festina Classic F20425_2
Zegarek męski Festina Classic F20425_2

Zegarki Festina to miła dla oka estetyka i bogata funkcjonalność. Ich sporym atutem jest także rozpiętość cenowa. Festina uważana jest bowiem za najszybciej rozwijającą się markę branży zegarmistrzowskiej i w wielu krajach zajmuje czołowe miejsca w rankingach sprzedażowych.

Zegarek męski Festina Classic F20425_4
Zegarek męski Festina Classic F20425_4

Zegarki Festina są również dostępne w naszym sklepie Minuta.pl. To czasomierze zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn o najróżniejszej stylistyce. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem producenta, bo znaleźć tam można wiele niepowtarzalnych czasomierzy.

Zegarki hiszpańskie – zegarki Meller

Oto kolejne czasomierze prosto ze słonecznej Barcelony. Historia zegarków Meller, podobnie jak Festiny, nie rozpoczęła się wcale w Hiszpanii, a w Malezji. W Kuala Lumpur, jeden z trzech studentów wydziału zarządzania i administracji biznesowej w ESADE, zainicjował powstanie niepozornego startupu.

Początkowo nikt nie wierzył w większy sukces, a projekt miał być jedynie przyjacielskim eksperymentem. W ten sposób Borja Nadal, Marco Grandi i Sergi Benet wystartowali z projektem biznesowym, który dotyczył początkowo tylko okularów przeciwsłonecznych, ale perspektywa projektowania zegarków była tak kusząca, że odważyli się również na nie.

Zegarek damski Meller Denka W300-2GOLD
Zegarek damski Meller Denka W300-2GOLD

Dopiero po powrocie do Barcelony, studenci założyli markę Meller, która do teraz produkuje zegarki w samym sercu Hiszpanii. Czasomierze doskonale wpisały się w ówczesne potrzeby rynku zegarmistrzowskiego i zamiast proponować kolejne ozdobne zegarki, Meller wycelował w prostotę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Cienkie koperty, ascetyczne tarcze i subtelne zapięcia pozwoliły stworzyć elegancką, lecz prostolinijną całość, po którą do teraz sięgają minimaliści z całej Europy.

Zegarek Meller Maori 2S-2SILVER
Zegarek Meller Maori 2S-2SILVER

Oprócz gustownego projektu, zegarki Meller to również dbałość o komfort i trwałość, dlatego do ich produkcji wykorzystywane są mineralne szkła pokryte powłoką szafirową, a za ich sprawne działania odpowiadają precyzyjne mechanizmy kwarcowe, pochodzące od Seiko.

Meller Astar 1B-1CAMEL1
Meller Astar 1B-1CAMEL1

Hiszpania to nie kraina jedynie winem i flamenco płynąca. Zegarmistrzostwo, mimo że nigdy nie grało tu głównej roli, a Hiszpanie uważani są przecież za najbardziej spóźnialski naród w Europie, pełni ważną funkcję historyczną. Wspomniane zegarki hiszpańskie, dostępne w naszym sklepie Minuta.pl, to jedynie wierzchołek góry lodowej. W rzeczywistości, oprócz zegarków Festina i Meller, produkowanych jest tam wiele czasomierzy trudno dostępnych w Polsce np. marki takie jak założony w 1930 roku Kronos czy kastylijski Philippe Vandier.