Niebo zamknięte pod szafirowym szkłem – zegarki Roamer wskazują obecną fazę Księżyca

18.06.2019 Bez kategorii

Zegarki Roamer łączą w sobie szwajcarską doskonałość i elegancję. Ich popularność nie słabnie od ponad stu lat i wciąż zachwycają swoją funkcjonalnością. Jedna z kolekcji marki wyposażona została w wyjątkowy mechanizm. Przedstawiamy kolekcję Roamer Superior Business Multifunction, wskazującą m.in. obecną fazę Księżyca.

Od ponad 130 lat szwajcarska marka Roamer produkuje znakomite czasomierze, podnosząc ciągle wysoką poprzeczkę. Zachwyca niebanalnym wzornictwem i ponadprzeciętną jakością. Nie bez powodu, zegarki Roamer posiadają sygnaturę Swiss Made, która wyróżnia tylko najlepsze marki, spełniające wszelkie prawne i jakościowe cechy produktu określone przez przepisy szwajcarskiego prawa.

Jedną ze szczególnych kolekcji producenta jest seria Roamer Superior Business Multifunction. To wielofunkcyjne zegarki, które oprócz wszystkich podstawowych opcji, wyposażone są dodatkowo w interesujący mechanizm, który pokazuje obecną fazę Księżyca. Dzięki temu można obserwować go z poziomu własnego nadgarstka.

Zegarek męski Roamer Superior Business Multifunction 508822_41_54_05

Kup teraz

Dlaczego kultowa szwajcarska marka zegarków zdecydowała się poszerzyć kolekcję o tak nietuzinkowe rozwiązanie? Przede wszystkim fazy księżyca w zegarku są przepiękną ozdobą tarczy, która nabiera artystycznego wymiaru, ale ma również swoje historyczne tło. Starożytni, dostrzegli ogromny wpływ Księżyca na nasze codzienne życie. Bacznie obserwując przyrodę, można zauważyć wiele powiązań z aktualną fazą Księżyca np. leśnicy dostrzegają zmianę w zachowaniu zwierząt. Rolnicy z kolei, według faz księżyca ustalają terminy siewów, a rybacy połowów.

Niektórzy twierdzą nawet, że kalendarz księżycowy ma wpływ na ludzkie samopoczucie, a przede wszystkim na sen. Mówi się, że w trakcie pełni ciężej jest nam zasnąć, wzrasta niepokój i skłonności do lęków, a najlepiej zasypia się w nowiu.

Zegarek męski Roamer Superior Business Multifunction 508822_40_54_50

Kup teraz

To nie pierwsza kolekcja Roamer, której jednym ze zdobień jest okno faz księżyca. W centralnej części tarczy znajduje się wizjer, w którym dyskretnie zmienia się wizerunek nocnego nieba. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować, w jakiej fazie jest obecnie Księżyc. Zegarki Roamer Superior Business Multifunction to urządzenia wielofunkcyjne, które oprócz wskazywania godziny, wyposażone zostało w sekundnik oraz rozbudowany datownik, dzięki któremu sprawdzić można aktualny miesiąc i dzień tygodnia.

Te stylowe zegarki są idealne do noszenia na co dzień. To również zasługa ich stonowanej kolorystyki, ponieważ cztery z pięciu modeli w kolekcji utrzymane są w ciemnej, mrocznej palecie barw, kojarzącej się z nocnym niebem. W przypadku jednego postawiono na księżycowe srebro.

Powyżej widzimy bestsellerowy model z kolekcji Roamer Superior Business Multifunction.

Zegarek męski Roamer Superior Business Multifunction 508822_43_54_05

Kup teraz

Marka chwali się, że nie podąża za trendami i nie zależy jej na aktualnej modzie. To spowodowało, że udało się jej stworzyć modele ponadczasowe, które dzięki swojej uniwersalności nigdy nie wychodzą z mody. Wyróżnia się nie tylko długoletnią tradycją, ale też doskonałą jakością.

Koperty wykonano z wysokiej jakości stali szlachetnej i przykryto je szafirowymi szkłami z antyrefleksem. Kolekcja zawiera zegarki zawieszone na paskach ze skóry naturalnej lub na eleganckich, stalowych bransoletach. Gwarancją jakości i jednocześnie sercem całego urządzenia jest jego mechanizm kwarcowy.

Zegarek męski Roamer Superior Business Multifunction 508822_40_14_05

Kup teraz

W projektach Roamer widać dbałość o najmniejszy szczegół. Na rozbudowanej tarczy wyróżniają się z liniowo-arabskie indeksy godzinowe, a wraz z nimi wspomniane wcześniej dodatkowe funkcje zegarka.

To co zwraca szczególną uwagę i jest jednocześnie dowodem na precyzyjność i tematyczną spójność projektu to wskazówka zwieńczona czerwonym półksiężycem, która wskazuje aktualny nr tygodnia roku. Kontrastowy element pięknie ożywia cały projekt tarczy, a co ciekawe porusza się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówki minutowej i godzinowej. To jedno z najciekawszych rozwiązań, na jakie postawił producent.

Mimo, że marka nie biegnie ślepo za trendami, to z pewnością przypadnie do gustu tradycjonalistom, którzy chcą posiadać zegarek z duszą, wyprodukowany z uwagą i troską. Dodatkowa opcja śledzenia faz księżyca jest dowodem na to, że Roamer nie zapomina o najciekawszych rozwiązaniach w branży zegarmistrzowskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem marki w naszym sklepie. Życzymy udanych zakupów!