Niemal stuletnia droga do sukcesu. Oto powrót do korzeni szwajcarskich zegarków Adriatica

31.05.2021 Zegarki Marki

90 lat rzemiosła na najwyższym poziomie i historia szwajcarskiego zegarmistrzostwa przebiegającą pod znakiem Swiss made. Te kilka słów to jedynie namiastka tego, jak dużym dorobkiem może pochwalić się Adriatica. Zapraszamy do podróży w przeszłość i powrotu do korzeni szwajcarskiego kunsztu zegarmistrzostwa.

Adriatica jest jedną z nielicznych marek, która może pochwalić dziewięćdziesięcioletnią. tradycją. Historycznego momentu jej powstania upatruje się już w latach 30. ubiegłego wieku, co z resztą uwieczniono na tarczach zegarków jako napis „Adriatica Swiss Made Watches Since 1931”. Ta data, choć oczywiście jest prawdziwa, to wyznacza jedynie formalny początek istnienia marki. Wszystko rozpoczęło się dokładnie 31 lat później.

Historia zegarków Adriatica — przełomowy rok 1962

Historię zegarków Adriatica należałoby rozpocząć od przytoczenia genezy samej nazwy bowiem jest ona kluczem do tej opowieści. Wywodzi się ona od starożytnego etruskiego miasta położonego we współczesnych Włoszech, znanego jako Adria. Zapewne brzmi to dla was znajomo, nic w tym dziwnego, ponieważ od tej samej miejscowości pochodzi nazwa morza, sąsiadującego od wschodu z Półwyspem Apenińskim.

Zegarek damski Adriatica Milano A3518.1197Q
Zegarek damski Adriatica Milano A3518.1197Q

Rok 1962 jest szczególny dla szwajcarskiej marki bowiem to właśnie wtedy kooperacja dwóch siostrzanych przedsiębiorstw — Adriatica i Adria, rozpoczęła prężne działania na skalę światową. W tym samym roku zakład produkcyjny szwajcarskich zegarków Adriatica przeniesiono do Biel i Bazylei w Szwajcarii.

Zegarek męski Adriatica Portofino A8317.5115QF
Zegarek męski Adriatica Portofino A8317.5115QF

Dzięki współpracy szwajcarskiej marki z najlepszymi producentami ubiegłego stulecia zegarki Adriatica bardzo szybko zyskały na popularności. Marka specjalizowała się w klasycznych i stonowanych czasomierzach, najczęściej w odcieniach złota. Prawdopodobnie przez swojej minimalistyczne podejście do projektowania zegarków, Adriatica zyskała na popularności wśród mieszkańców krajów skandynawskich.

Zegarek damski Adriatica Essence A3750.5113Q
Zegarek damski Adriatica Essence A3750.5113Q

Przepis na sukces według Adriatica

Rok 1962, czyli 17 lat po zakończeniu II wojny światowej, to również czas rozpoczęcia produkcji kultowych już zegarków Adriatica z kolekcji Worldchampion.

Zegarek męski Adriatica Worldchampion A1964.5253MLE
Zegarek męski Adriatica Worldchampion A1964.5253MLE

”Ciężka praca popłaca” to dewiza, która nieustannie towarzyszyła Adriatici podczas kolejnych lat produkcji czasomierzy. Ten czas przebiegał pod znakiem ciągłego udoskonalania zegarków, tak, by wpisywały się w obecne trendy i dawały konsumentom to, czego właśnie potrzebują.

Zegarek męski Adriatica Passion A1194.5254QF
Zegarek męski Adriatica Passion A1194.5254QF

Współczesna wizja marki Adriatica

Renoma marki, szwajcarskie korzenie oraz znak jakości Swiss Made to godne podziwu atrybuty. Jednak nie da się ukryć, że konkurencja na rynku zegarmistrzowskim jest ogromna dlatego samo to, nie wystarczyłoby na osiągnięcie sukcesu na miarę marki Adriatica.

Zegarek damski Adriatica Essence A3706.5113Q
Zegarek damski Adriatica Essence A3706.5113Q

Idąc za potrzebą rozwoju w 2010 r. właściciele przedsiębiorstwa zdecydowali się na usprawnienie procesu tworzenia swoich naręcznych dzieł sztuki. Właśnie dlatego w tym czasie ówczesna siedzibą Adriatici stał się nowy kompleks produkcyjny w Camorino. Przeprowadzka dała producentom wręcz niczym nieograniczone możliwości rozwoju i budowania swojego imperium.

Zegarek męski Adriatica Passion A1193.R113CH
Zegarek męski Adriatica Passion A1193.R113CH

Rewolucja pod znakiem Swiss Made

Szwajcarskie zegarki Adriatica wkupiły się w ludzkie serca przede wszystkim ze względu na swoją niezawodność, która od 2006 roku zagwarantowana jest przez przynależność marki do The Federation of the Swiss Watch Industry. Oznacza to, że każdy zegarek wychodzący z hali produkcyjnej oznaczony znakiem Swiss Made musiał spełnić rygorystyczne warunki wyznaczone przez szwajcarskie prawo. Więcej o specyfice sygnatury Swiss Made dowiecie się z naszego poprzedniego artykułu.

Zegarek męski Adriatica Vintage A1113.5223Q
Zegarek męski Adriatica Vintage A1113.5223Q

Jakie są zegarki Adriatica?

Ciągłe wdrażanie nowych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań, funkcji i tworzenie innowacyjnych modeli zachowując bardzo atrakcyjną cenę sprawiło, że Adriatica jest obecnie jedną z najbardziej popularnych i najczęściej kupowanych marek szwajcarskich zegarków dla kobiet i mężczyzn. Klasyczne wzornictwo, wytrzymałość, elegancja, ale i różnorodność, tym właśnie charakteryzują się szwajcarskie zegarki Adriatica, co w połączeniu z niezawodnością daje kompozycję idealną.

Zegarek męski Adriatica Aviation A8172.Y214Q
Zegarek męski Adriatica Aviation A8172.Y214Q

Obecnie Adriatica jest producentem rozpoznawalnym nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Tak duża popularność nie bierze się znikąd. Jest bowiem wynikiem ciężkiej, wieloletniej pracy, która nie zawsze byłą usłana różami. Zachęcamy was do zapoznania się ze szwajcarskimi zegarkami dla kobiet i mężczyzn Adriatica, które znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl.