Niezawodne zegarki lotnicze Adriatica Aviation, nie tylko dla pilotów

21.04.2021 Zegarki

W branży lotniczej nie ma miejsca na błędy, dlatego jakość zegarków lotniczych jest na najwyższym poziomie. Czasomierze typu pilot to funkcjonalność, niezawodność i przede wszystkim czytelność, czego niepodważalnym dowodem są zegarki lotnicze Adriatica Aviation.

Jak sama nazwa wskazuje, zegarki Adriatica Aviation stworzone zostały z myślą o pilotach, dla których czasomierz jest obowiązkowym elementem garderoby. Nie wspominamy o tym bez przyczyny. Choć współczesne kabiny samolotów wyposażone są w zaawansowane technologicznie zegary, to ze względów bezpieczeństwa każdy pilot musi mieć ze sobą sprawny zegarek naręczny z sekundnikiem. Ma on za zadanie wspomóc go w razie awarii systemów pokładowych. To właśnie dlatego w przypadku zegarków lotniczych jakość stawia się na pierwszym miejscu. Więcej o historii zegarków lotniczych dowiecie się z naszego poprzedniego artykułu.

Zegarek męski Adriatica Aviation A1076.5124CH
Zegarek męski Adriatica Aviation A1076.5124CH

Adriatica Aviation — współczesne zegarki typu pilot

Zegarki typu pilot pojawiły się na początku XX wieku i powstały w odpowiedzi właśnie na potrzeby pilotów. Ówcześnie królowały zegarki kieszonkowe, które dla pilotów były zupełnie niepraktyczne. Głównymi założeniami podczas projektowania zegarków lotniczych były:

Wysoka jakość — musiały być wykonane z doskonałej jakości materiałów, tak, aby zmiany ciśnienia nie spowodowały np. uszkodzenia szkiełka czy mechanizmu.
Odporność — musiały być odporne na działania temperatur czy wstrząsów.
Rozmiar — odpowiednio duża tarcza miała sprawić, że zegarki typu pilot będą bardziej intuicyjne, a odczyt godziny będzie dużo szybszy.

Zegarek męski Adriatica Aviation A8172.Y214Q
Zegarek męski Adriatica Aviation A8172.Y214Q

Współczesne czasomierze lotnicze nie odeszły zbytnio od pierwotnych założeń. Zegarki Adriatica Aviation posiadają dużą kopertą i kontrastującą tarczą, a na której umieszczono sporej wielkości indeks. Wszystko po to, aby odczyt godziny był jak najbardziej przejrzysty i komfortowy.

Zegarek męski Adriatica Aviation A1088.Y224CH
Zegarek męski Adriatica Aviation A1088.Y224CH

Jakie są zegarki Adriatica Aviation?

W kontekście głównego założenia zegarków typu pilot, jakim jest jakość, współczesne zegarki poszły o krok dalej. Ze względu na preżnie rozwijający się rynek zegarmistrzowski i technologiczny, zegarki typu pilot Adriatica Aviation zostały wyposażone w najlepszej jakości szwajcarskie mechanizmy kwarcowe, które charakteryzują się wysoką precyzją, czego dowodem jest, chociażby sygnatura Swiss Made. Dla tych, który nie wiedzą czym dokładnie są szwajcarskie zegarki Swiss Made, odsyłamy do naszego artykułu: „Swiss Made, czyli czego dowiemy się z sygnatury zegarka”.

Zegarek męski Adriatica Aviation A1076.B224CH
Zegarek męski Adriatica Aviation A1076.B224CH

Czy zegarki typu pilot są tylko dla pilotów?

Oczywiście, że nie. Zegarki lotnicze mimo swojej nazwy, nie są przeznaczone jedynie dla pracowników branży lotniczej. Ze względu na swój wyjątkowy design sprawdzą się dla każdego, kto szuka eleganckiego zegarka, który łączy w sobie klasę, wysoką jakość i funkcjonalność. Tak samo, choć każdy pilot obowiązkowo musi mieć ze sobą czasomierz, nie koniecznie musi być nim zegarek lotniczy.

Czasomierze lotnicze np. Adriatica Aviation A1067.B224Q, ze względu na funkcję odczytu czasu w 12 i 24-godzinnej formie sprawdzi się również dla podróżników oraz osób, które często wyjeżdżają w podróże służbowe w kraje o innej strefie czasowej.

Zegarek męski Adriatica Aviation A1067.B224Q
Zegarek męski Adriatica Aviation A1067.B224Q

Dodatkowo zegarki typu pilot Adriatica Aviation są w niezwykle atrakcyjnych cenach, jednocześnie będąc precyzyjnymi i niezawodnymi czasomierzami na każdą okazję. Wszystkie modele z kolekcji Adriatica Aviation oraz wiele więcej zegarków typu pilot znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl.