Opowieść o modzie, wielkiej przyjaźni i miłości do…zegarków. Oto podróż do przeszłości z Pierre Ricaud

04.05.2021 Zegarki

Zaskakujące jest to, jak fascynacja światem mody i zegarmistrzostwem może przynieść tak piorunujące efekty. Mowa oczywiście o zegarkach Pierre Ricaud i ich niesamowitej historii. Dziś przeniesiemy się ponad 20 lat w przeszłość i jeszcze raz przeżyjemy te niesamowite chwile, gdy Pierre Ricaud stawiało swoje pierwsze kroki.

Zegarki Pierre Ricaud cieszą się w naszym sklepie niemałą popularnością. Nie bez powodu modele tego producenta wielokrotnie otrzymywały miano bestsellerów. Urządzenia Pierre Ricaud są nie tylko świetne pod kątem jakości, ale także ich walory estetyczne zaspokoją nawet największe oczekiwania. Droga do osiągnięcia tego sukcesu nie była usłana różami, dlatego przyjrzyjmy się wspólnie, jak to wszystko się zaczęło?

Zegarek damski Pierre Ricaud P22111.B114Q
Zegarek damski Pierre Ricaud P22111.B114Q

Miłość do mody i zegarmistrzostwa kluczem do sukcesu

W sercu założyciela marki, poza tworzeniem modowych projektów, szczególne miejsce zajmowało zegarmistrzostwo. Jak sam przyznaje, jego drugim, równie ukochanym zajęciem było majsterkowanie przy starych, rodzinnych czasomierzach. Dociekliwość i fascynację zegarmistrzostwem zakorzenił w nim jego dziadek.

Zegarek męski Pierre Ricaud P91090.1B21Q
Zegarek męski Pierre Ricaud P91090.1B21Q

Adriatica i Pierre Ricaud — nierozerwalna przyjaźń od ponad 20 lat

Około 20 lat temu założyciel marki podjął decyzję o rozwijaniu swojej pasji do zegarmistrzostwa i połączeniu jej z zamiłowaniem do mody, co w rezultacie miało dać niekonwencjonalne podejście do projektowania czasomierzy. Zdecydował się więc odwiedzić międzynarodowe targi zegarmistrzowskie Basel World, na których miał spotkać się z przedstawicielami Adriatica. Z dzisiejszego punktu widzenia, można powiedzieć, że to spotkanie dało początek nie tylko świetnym zegarkom, ale także przyjaźni dwóch marek, która trwa do dzisiaj.

Zegarek męski Pierre Ricaud P60024.5153QF
Zegarek męski Pierre Ricaud P60024.5153QF

Po kilku tygodniach od historycznego spotkania rozpoczęła się współpraca dwóch zespołów — Adriatica i Pierre Ricaud. Połączenie to nie mogło dać innego rezultatu niż sukces. Doświadczenie na rynku i wieloletni kunszt zegarmistrzowski od Adriatica oraz innowacyjne i niekonwencjonalne podejście do projektowania od zespołu Pierre Ricaud to wręcz mieszanka wybuchowa. Dała ona początek zegarków o świetnej jakości, niespotykanym designie z zachowaniem konkurencyjnej ceny.

Zegarek męski Pierre Ricaud P97261.Y257QF
Zegarek męski Pierre Ricaud P97261.Y257QF

Przepis na sukces według marki Pierre Ricaud

Oryginalność, doskonała jakość i okazyjna cena to trzy zasady, które przewodziły wszystkim projektom marki Pierre Ricaud. Wszystko to mogło zostać spełnione dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, światowej klasy japońskich mechanizmów kwarcowych takich jak np. Citizen oraz Seiko, a także metody PVD, która pozwala uzyskać niespotykane ubarwienie bransolety czy kopert.

Zegarek damski Pierre Ricaud P22108.1113Q
Zegarek damski Pierre Ricaud P22108.1113Q

Niezwykła historia niezwykłych zegarków Pierre Ricaud

Dziś marka zegarków Pierre Ricaud ma ponad 20 lat i prężnie działa na międzynarodowym rynku zegarmistrzowskim, dostarczając swoje urządzenia do około dwudziestu krajów. Główny cel założyciela został osiągnięty. Marka Pierre Ricaud już zawsze kojarzyć się będzie z zegarkami doskonałej jakości, o nietuzinkowym designie oraz konkurencyjnej i przystępnej cenie.

Wszystkie powyższe zegarki Pierre Ricaud oraz o wiele więcej modeli tego producenta znajdziecie w naszym sklepie Minuta.pl.