Orient Bambino Small Seconds – klasyczne zegarki w doskonałym stylu

13.03.2019 Zakupy

Po czym najszybciej poznać wiarę marki w kolekcję zegarków? Po jej stałej kontynuacji i rozwijaniu każdej kolejnej edycji na coraz to nowsze sposoby. Orient Bambino Small Seconds to kolejna odsłona tych rewelacyjnych czasomierzy.

Orient Bambino to już kultowa seria zegarków, która posiada ogromne grono fanów, a jej poszczególne edycje i kolejne premiery przyprawiają miłośników marki o drżenie serca. Wszystko dzięki unikatowemu designowi, który wyróżnia ją na tle innych kolekcji utrzymanych w stylistyce retro. Bez wątpienia ich wspólną cechą jest wysoka elegancja, ale poza tym każdy z nich ma swoje unikalne i bardzo zróżnicowane atrybuty.

Pierwsza generacja dała nam niemal purytańską klasykę, czwarta gradientowe tarcze, a z kolei Orient Bambino Open Heart dał nam wgląd w serce czasomierza, czyli niezawodny automatyczny mechanizm. O tych ostatnich możecie przeczytać nieco więcej w innym artykule na naszym blogu – “Bambino Open Heart – 5 wyjątkowych modeli Orient Classic Automatic”.

Zegarek męski Orient Classic Automatic RA-AP0005B10B

Kup teraz

Styl, smak, lekkość i klasa, czyli Orient Bambino Small Seconds w kilku słowach

W kwestii rozmiarów koperty omawiana generacja japońskich czasomierzy jest spójna z głównym nurtem serii. Zaprezentowano nam kopertę szeroką na 40,5 mm, a grubą na 12 mm. Wielkością zegarki Orient Bambino Small Seconds wyróżniają się wśród innych klasycznie eleganckich modeli, choć nadal zachowują przyjemną lekkość. Otrzymaliśmy idealny balans między tzw. “starą szkołą”, a współcześnie popularnymi dużymi kopertami. Producenci wykorzystali też wypukłą soczewkę (charakterystyczną dla bardziej wiekowych czasomierzy), która dodatkowo podkreśla klasyczny styl tych małych dzieł sztuki.

Na tarczy zegarka znajdziemy niewielki choć czytelny datownik oraz indeks liniowy przeplatany z indeksem arabskim. Możemy też podziwiać nowość w serii, czyli subtarczę, której zadaniem jest odmierzanie sekund. Dosyć prostej, klasycznej formie dodaje eleganckiego sznytu.

Zegarek męski Orient Classic Automatic RA-AP0002S10B

Kup teraz

Jak wskazuje nazwa Orient Bambino Small Seconds, ten mniejszy zegar to główna cecha charakterystyczna tych czasomierzy i kolejny krok w rozwoju opisywanej linii.

Czas odmierzany jest przez przepiękne, delikatne i zwężane wskazówki wprawiane w ruch przez niezawodny mechanizm automatyczny. Wykorzystany napęd to sprawdzona konstrukcja stosowana w linii Orient Bambino od czasu drugiej generacji. Warto podkreślić, że zegarmistrzowie do jej budowy użyli 22 kamieni. O ich znaczeniu przeczytacie w publikacji “Kamienie w mechanizmie zegarkowym. W jakim celu się ich używa i co oznacza ich liczba?”. W modelach Orient Bambino Small Seconds oczywiście zmodyfikowano wnętrze zegarka, tak by obsługiwało też sekundową subtarczę.

Zegarek męski Orient Classic Automatic RA-AP0001S10B

Kup teraz

Dlaczego warto mieć jeden z modeli Orient Bambino Small Seconds?

Podstawowym powodem jest choćby to, że producent włożył w jego stworzenie mnóstwo pietyzmu. Widać to we wszystkich detalach, między innymi w pięknie polerowanych elementach tarczy – wykończonych w taki sposób, aby błyszczały, ale nie odbijały przy tym światła, a także w charakterystycznej formie koronki czy wykroju cyfr. Sporym atutem jest kilka wariantów kolorystycznych, w tym pięknie barwionych tarcz, które znajdziecie w kolorze czerni, bieli i szampana.

Jak wspomnieliśmy mechanizmy są automatyczne, więc nakręca je naturalny ruch nadgarstka, ale marka udostępniła również możliwość ręcznego dokręcania mechanizmu.

Zegarek męski Orient Classic Automatic RA-AP0003S10B

Kup teraz

Na sam koniec zostawiliśmy cenę, która zdecydowanie należy do najważniejszych zalet modeli z tej serii. Chciałoby się powiedzieć, że są tanie, jednak to słowo nie pasuje do tak niesamowitych czasomierzy jak Orient Bambino Small Seconds. Stosunek jakości do ceny przedstawia się na tyle rewelacyjnie, że trudno przejść obok nich obojętnie.

Jeżeli chcecie poczuć zastrzyk smaku, stylu i lekkości za każdym razem, gdy spoglądacie na nadgarstek, to musicie mieć jeden z tych zegarków. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi kolekcjami należącymi do rodziny Orient Bambino.