Pasek czy bransoleta? Jeden zegarek – dwa oblicza

05.09.2019 Zakupy

Pasek czy bransoleta? Jedni mężczyźni preferują paski, inni bransolety, a ten sam model ubrany na dwa sposoby może prezentować się całkiem inaczej i zmienić oblicze koperty. Wielu producentów decyduje się na kilka wariantów tego samego modelu.

O tym, jak ważny jest dobór dodatków nie trzeba nikomu przypominać. Jeden błąd może spowodować, że cała stylizacja legnie w gruzach, więc wybór paska lub bransolety, wcale nie jest kwestią dowolności. Jest kilka takich zegarków, które ubrane na dwa sposoby wyglądają znakomicie w każdej z wersji, chociaż całkowicie zmienia się ich wygląd.

Niedawno napisaliśmy publikację na temat podstawowych cech zegarków, więc jeśli temat was interesuje, zapraszamy do publikacji “Zegarki męskie – wszystko co musisz wiedzieć. Co kupić, jaki mechanizm wybrać i ile zapłacić? Kompendium wiedzy i 27 najlepszych modeli”. Tam wspominaliśmy o mechanizmach, funkcjach i stylach, ale zabrakło kilku informacji na temat pasków i bransolet, a te mają kluczowe znaczenie dla wyglądu czasomierza.

Wyjątkowo nie przedstawimy ich wad i zalet, tylko osiągnięty efekt wizualny.

Zegarek męski Boss Pioneer 1513713

Kup teraz

Zegarek na pasku

Trudno powiedzieć, że będą to najczęściej wybierane propozycje, ale faktycznie szeroki wachlarz wzorów, kolorów i spora uniwersalność sprzyjają decyzji o zakupie zegarka na pasku.

Szczególnie popularne w eleganckich zegarkach męskich są te tłoczone na krokodyli wzór i wspominaliśmy o nich w publikacji “Elegancki zegarek – wybierz ten zawieszony na pasku tłoczonym na krokodyli wzór”. Inne są gładkie, obszywane, perforowane, a wariacji na ich temat jest naprawdę sporo i każdy z nich musi współgrać z kopertą konkretnej marki.

Dlatego dobry projektant wybiera idealny pasek, aby stworzyć zgraną całość. Tak stało się w przypadku zegarków BOSS, które posiadają sportowe koperty, ale dodanie paska z przeszyciami zdecydowanie podniosło ich wizualny walor. Widać, że ten typ paska złagodził sportowy charakter zegarka na rzecz miejskiego stylu.

Zegarek męski Boss Pioneer 1513709

Kup teraz

W zależności od charakteru, jaki dominuje w codziennych stylizacjach, warto zdecydować się na pasek dedykowany konkretnemu stylowi. Zupełnie inaczej przedstawiają się czasomierze eleganckie, a zupełnie inaczej casualowe, chociaż każdy z nich może być zawieszony na pasku. W przypadku zegarków eleganckich sporą popularnością cieszą się czarne paski kontrastujące z kolorem białej tarczy.

Zobaczcie porównanie dwóch zegarków Delbana, z których jeden zawieszony jest na czarnym pasku, a drugi na bransolecie (poniżej), o której jeszcze będziemy wspominać. Obydwa łączy wspólny projekt koperty, ale zegarki diametralnie się od siebie różnią. Pasek ze skóry sprawił, że zegarek bez problemu zaliczymy do garniturowców.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41601.682.6.062

Kup teraz

Zegarek na bransolecie

Delbana zaproponowała ten sam zegarek w wersji na bransolecie – spokojniejszej, bardziej biżuteryjnej i codziennej. Tutaj główną rolę gra tarcza i jej wskazania. Zamierzonym efektem było podniesienie znaczenia detali zegarka, w tym akcentów kolorystycznych, które wyszły na pierwszy plan. Jednym słowem, bransoleta znacznie ożywiła kompozycję i sprawiła, że całość jest bardziej casualowa, choć nadal szykowna.

Zegarek męski Delbana Fiorentino 41701.682.6.062

Kup teraz

Bransolety występują w zdecydowanie mniejszej ilości odcieni, ale producenci mają kilka różnych pomysłów na ich wygląd, między innymi w wielkości ogniw i fakturze (połysk/mat). Pojawiła się też ciekawa propozycja bransolet meshowych, które stały się kompromisem pomiędzy klasycznymi bransoletami a paskami. Warto jednak pamiętać, że lepszym zegarkiem do garnituru okaże się ten zawieszony na skórzanym pasku, ze względu na wygodę noszenia go z mankietami koszul.

Pasek i bransoleta

Niedawno pisaliśmy o podobnych zestawach w propozycjach zegarków damskich, ale niektórzy producenci mają w swojej ofercie także te dedykowane panom. Jedną z takich marek jest Nautica, która zaproponowała zegarek zawieszony na stalowej bransolecie. Jej wysoki połysk idealnie komponuje się z kopertą, ale dla tych, którzy potrzebują odmiany, dodano również praktyczny, granatowy pasek. To jedna z naszych nowości.

Zegarek męski Nautica Hammock NAPHAS904

Kup teraz

Pasek czy bransoleta? Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak najważniejsze jest żeby kierować się trzema zasadami: wygodą noszenia, dopasowaniem do innych dodatków i stylem. Prezentując wam te 5 modeli, chcieliśmy pokazać, że wybór nie zawsze będzie podyktowany preferferencjami, bo zarówno pasek czy bransoleta mogą całkowicie zmienić odbiór zegarka i żadnym wypadku nie są przypadkowe.

Jeżeli szukacie innych takich porównań, zajrzyjcie do oferty sklepu i zwróćcie uwagę na te same koperty ubrane na różne sposoby.