Pasja spotkała się z technologią. Skutek? Doskonały zegarek Zeppelin New Captains Line

19.02.2021 Zegarki

Wierność tradycjom czy ciekawość technologiczna? Zegarek Zeppelin New Captains Line to misz masz doskonały, który łączy w sobie najlepsze cechy zegarka doskonałego. Poznajcie go bliżej.

Zegarki Zeppelin to marka sama w sobie, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Czasomierze tego producenta są bardzo dobrze znane naszym klientom, ponieważ regularnie uzupełniamy asortyment o coraz to nowsze modele. Zachwycają jakością wykonania a ich detale inspirowane lotnictwem zwracają uwagę najbardziej wybrednych kolekcjonerów i amatorów, a kiedy technologia łączy się z pasją, oznacza to że musi powstać coś zapierającego dech w piersiach. Oto i on – zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8652_5.

Zegarki Zeppelin – zegarmistrzowska pasja ponad wszystko

Marka Zeppelin jest na rynku dopiero od kilkunastu lat. Pewnie niektórym wydawać by się mogło, że to niewiele, jednak w tym czasie producent zdążył zyskać spore grono zwolenników jego produktów. Zegarki Zeppelin z pewnością mają potencjał, by w krótkim czasie stać się kultowymi, a stoi za tym szczególna misja i serce włożone w wykonanie każdego pojedynczego czasomierza. Jednak o historii marki przeczytacie więcej na naszym blogu, w publikacji Zegarki Zeppelin – marka, którą musisz znać. Zachęcamy do lektury.

Patrząc na kolekcje producenta widzimy czasomierze, których detale nawiązują do lotnictwa, a dokładnie do patrona marki, którym jest Ferdinand Graf von Zeppelin. Oglądając poszczególne modele nie sposób nie zauważyć jak silny wpływ na projekty miała historia tego człowieka. Nie inaczej jest również z zegarkiem Zeppelin New Captains Line, którego nawet nazwa sugeruje lotnicze nawiązania. Co go wyróżnia?

Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8652_5
Zegarek męski Zeppelin New Captains Line ZE_8652_5

Zegarek Zeppelin New Captains Line

Zacznijmy od tego, że jest to szalenie elegancki i uniwersalny wizualnie zegarek, a to wszystko zasługa klasycznego i wręcz minimalistycznego designu. Średnich rozmiarów stalowa koperta pozbawiona jest zbędnych zdobień. Podobnie zresztą jak kremowa tarcza, na której umieszczono jedynie charakterystyczne logo producenta oraz dyskretny datownik w okolicach godziny szóstej. Szafirowe, odporne na zarysowania szkiełko nie tylko zwiększa walory wizualne tarczy, ale też gwarantuje jej doskonałą czytelność. Jednak to również zasługa delikatnych indeksów arabskich, smukłych wskazówek i nie tylko.

Jak działa oświetlenie Super-LumiNova?

Przejrzystość odczytu godziny podkreśla również podświetlenie Super-LumiNova zastosowane w zegarku Zeppelin. To innowacyjny sposób podświetlania tarczy, dzięki któremu odczyt godziny jest możliwy o każdej porze dnia i przede wszystkim – nocy. Polega na zastosowaniu specjalistycznej, luminescencyjnej powłoki, która nie wymaga ciągłego naświetlania. Zeppelin często sięga po podświetlenie tego typu, ponieważ daje nawet dziesięć razy lepszą czytelność niż przeciętne powłoki tego typu. To doskonały przykład na to, że producent mimo swojej wierności tradycjom, nie boi się sięgać po innowacyjne rozwiązania a nowoczesne technologie nie są mu obce.

Najlepsze mechanizmy automatyczne

Koperta ze stali szlachetnej zapięta jest brązowym paskiem ze skóry naturalnej, a jego wnętrze zasilane jest doskonałej jakości mechanizmem automatycznym, jak w przypadku większości zegarków tego producenta. Aby zwiększyć funkcjonalność czasomierza, zabezpieczono go również wodoszczelnością na poziomie 5 ATM, co umożliwia pływanie powierzchniowe.

Tłoczenia na skórzanym pasku, charakterystyczny projekt tarczy czy karty gwarancyjne stylizowane na bilety podróżne – to wszystko świadczy o misji producenta zakorzenionej głęboko w tradycjach lotniczych. Lecz nie to czyni zegarki Zeppelin wyjątkowymi. Producent jak żaden inny potrafi współdzielić to zamiłowanie do lotnictwa ze słabością do niezawodnych, sprawdzonych technologii. Stąd w projektach Zeppelin tak często pojawiają się doskonałe mechanizmy automatyczne czy właśnie – kultowe podświetlenie Super-LumiNova.

Zajrzyjcie do naszego sklepu Minuta.pl i zapoznajcie się również z innymi zegarkami Zeppelin z naszej oferty. Zapraszamy nie tylko miłośników lotnictwa.