Pięć wbudowanych czujników i zasilanie słońcem. Pierwszy smartwatch G-Shocka już w sklepie Minuta.pl

11.07.2020 Zegarki Nowości

Kilka miesięcy temu, pisaliśmy o premierze pierwszego smartwatcha w ofercie G-Shocka. Inteligentny zegarek w kwietniu pojawił wówczas się na japońskim rynku, a teraz przyszedł czas na Polskę. Z radością informujemy, że G-Shock G-Squad GBD H1000 jest już dostępny w naszym sklepie Minuta.pl.

To z pewnością przełomowy moment. G-Shock po raz pierwszy w historii postanowił stworzyć smartwatch z prawdziwego zdarzenia. Urządzenie swoim wyglądem przypomina wcześniejsze zegarki producenta, a wizualnie najbliżej mu do linii Rangeman GPR B1000. Mimo podobnego designu, urządzenia znacznie różnią się od siebie funkcjonalnością i wykonaniem.

Zegarek męski Casio G-Shock G-Squad GBD-H1000-1ER
Zegarek męski Casio G-Shock G-Squad GBD-H1000-1ER

Doskonała jakość odczytu i system antywstrząsowy zegarka G-Squad GBD H1000

Deszcz, błoto i wiatr mu niestraszne. Zacznijmy od tego, że w zegarku G-Squad GBD H1000 zastosowano wyświetlacz wysokokontrastowy MIP LCD. To jemu zawdzięczamy doskonałą widoczność wszystkich parametrów w nawet najtrudniejszych warunkach, a to właśnie do nich, producent chciał dostosować to urządzenie. Świadczą o tym chociażby sporej wielkości przyciski, dzięki którym korzystanie z wielu funkcji będzie zdecydowanie bardziej intuicyjne. G-Squad GBD H1000 posiada też system antywstrząsowy, chroniący zegarek przed upadkiem i uderzeniem.

Podobnie jak w przypadku pozostałych zegarków G Shock, do produkcji smartwatcha użyto sprawdzonych materiałów. Kopertę zbudowano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, podobnie jak pasek, który dzięki swojej przyjemnej dla skóry fakturze, nie uwiera nadgarstka i jest komfortowy w noszeniu.

G-Squad GBD H1000 – trener personalny na nadgarstku

Zajrzyjmy do środka zegarka. G-Squad GBD H1000 wyposażono we wszystkie typowe dla tego typu urządzenia funkcje, czyli kompatybilność Bluetooth z telefonem, synchronizację czasu z GPS czy wibracyjne powiadomień, 24-godzinny odczyt czasu i kalendarz. Pierwszy smartwatch G-Shocka to gratka dla sportowców. G-Squad GBD H1000 posiada szeroki zakres funkcji sportowych, takich jak timer, stoper oraz licznik kalorii i analiza ruchu, dlatego będzie doskonałym kompanem codziennego treningu i pomoże w utrzymaniu dobrej formy.

Co potrafi G-Squad GBD H1000?

Jednak to standardowe funkcje są sprawcą całego zamieszania. Producent postawił poprzeczkę wysoko i wprowadził do swojego pierwszego smartwatcha szereg zaawansowanych funkcji, a dokładnie pięć wbudowanych czujników. Pierwszym z nich jest ceniony przez sportowców nadgarstkowy czujnik tętna, który skutecznie wykrywa przepływ krwi pod skórą i jest w stanie ustalić nasz dokładny pomiar. Czujnik ciśnienia atmosferycznego, kompas, termometr i akcelerometr pomogą ustalić panujące warunki atmosferyczne, co w przypadku podróży lub uprawiania ekstremalnych sportów jest szczególnie istotne.

Ładowanie energią słoneczną

Warto zwrócić uwagę również na ładowanie, zasilane energią słoneczną. Zegarek G-Squad GBD H1000 posiada mechanizm solarny, który dzięki rozmieszczonym na tarczy panelach słonecznych gromadzi światło, aby później przetworzyć go w energię. Wzbogacenie urządzenia o wspomniane czujniki sprawia, że mamy przed sobą zegarek sprawdzający się doskonale w warunkach outdoorowych, a na jego niezawodność wpłynie również wodoodporność, która gwarantuje bezpieczeństwo mechanizmu aż do 200 metrów zanurzenia pod wodę.

G-Shock już nie raz zaskakiwał nas nowoczesnymi zegarkami sportowymi i w tej dziedzinie znajduje się w światowej czołówce najlepiej prosperujących marek. Kiedy w Japonii światło dzienne ujrzał jego pierwszy smartwatch G-Squad GBD H1000 czuliśmy, że producent zawiesi poprzeczkę naprawdę wysoko.

Teraz, kiedy zegarek znalazł się już w naszym sklepie, wiemy na pewno, że mamy w rękach doskonale wyposażone, łatwe w obsłudze i innowacyjne urządzenie, którego w ofercie G-Shocka jeszcze nie było. Tym bardziej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z zegarkiem G-Squad GBD H1000 oraz z pozostałymi propozycjami marki G-Shock.