Piękne i surowe, jak arktyczny krajobraz. Świętuj 10-lecie razem z Bering

12.02.2021 Zegarki

Minimalizm i surowe, inspirowane Arktyką wzornictwo to znak szczególny zegarków Bering. Jednak niespotykany wygląd to nie wszystko, co do zaoferowania ma duński producent. To właśnie teraz obchodzi 10 rocznicę wielkiej przygody z zegarmistrzostwem.

Bering już od 10 lat zachwyca swoich użytkowników niespotykanym wzornictwem, zaczerpniętym z mroźnych arktycznych klimatów, które są niezwykle bliskie założycielom marki. Mogłoby się wydawać, że jedna dekada to okres, w którym niewiele można zdziałać. Na przekór tym przekonaniom Bering udowadnia, że wszystko jest możliwe, jeśli ma się odpowiednią siłę i samozaparcie. Poznajcie bliżej tę niezwykle interesującą historię, rodem z Arktyki.

Historia natchniona Arktyką

Marka bering została założona z inicjatywy trzech pasjonatów Larsa Gram-Skjoennemanna, Michaela Witt Johansena i Rene Gross Kaerskova. To oni w 2010 roku urzeczywistnili swoje marzenia o stworzeniu marki, inspirowanej arktycznym pięknem.

Bering 10-lecie

Arktyka odgrywała niezwykle ważną rolę w życiu każdego z założycieli. Towarzyszyła im od wczesnego dzieciństwa. W przypadku Michaela Witt Johansena to jego ojciec wzbudził w nim miłość do mroźnego klimatu. W jego domu od zawsze widniały obrazy i fotografie z Grenlandii i rozbrzmiewały historie związane z podróżami na lodową ziemię.

Przełomowym wydarzeniem, które było natchnieniem do rozpoczęcia przygody z tworzeniem marki, był spektakularny wyczyn przyjaciela Michaela, René Kaerskova, który skoczył ze spadochronem na Biegun Północny. René wykonał ten skok, aby zwiększyć świadomość globalnego ocieplenia, promując akcję Godzina dla Ziemi. Tak właśnie, narodziła się nowa idea. Nadszedł czas Bering.

Zegarki Bering tworzone z troską o planetę

Już sam heroiczny czyn, którego dokonał René Kaerskov w trosce o losy planety, może dać do myślenia. Producentom Bering los planety oraz ich ukochanej Arktyki nie jest obojętny, dlatego producenci nieustannie wspierają fundację Polar Bears International poprzez sprzedaż swoich zegarków z linii Charity, dzięki którym zebrano do tej pory fundusze w wysokości ponad 250 000 dolarów.

Jakie są zegarki Bering?

Dewiza marki Bering głosi “inspired by arctic beauty”. Główną myślą przewodnią jest harmonia i minimalizm, charakterystyczny dla duńskiego designu. W projektach tychże czasomierzy panuje stonowana i jednolita kolorystyka, delikatne i skromne wzornictwo, które sprawia, że zegarki Bering już od samego początku podbijały serca mieszkańców Danii, Niemczech, Holandii, Austrii i Belgii, a zaledwie dwa lata później osiągnęły sukces na skalę światową.

Zegarek damski Bering Classic 14528-166
Zegarek damski Bering Classic 14528-166

Kwintesencją duńskiego designu będzie zegarek Bering Classic 11022-334-SET, który obecnie jest istnym bestsellerem producenta. Już na pierwszy rzut oka widać wszystkie cechy, o których wspominaliśmy wyżej. Ten niezwykle elegancki i delikatny damski czasomierz o przejrzystej tarczy będzie idealny dla każdej minimalistki.

Świętuj 10-lecie razem z Bering

Z okazji 10 rocznicy założenia marki, producent postanowił zaskoczyć swoich konsumentów nowymi, niezwykle subtelnymi zegarkami, które mają być zwieńczeniem ciężkiej, 10-letniej pracy, pełnej ogromnych sukcesów. Ich nieodłącznym elementem, tak jak i wszystkim modeli Bering, jest minimalistyczny design, surowa linia i pozbawiony zbędnych ozdobników projekt tarczy.

W kolekcji możemy dostrzec trzy modele o różnej kolorystyce — zieleni, fioletu i błękitu. Każdy z nich zapięty został na modnej, stalowej bransolecie typu mesh. To, co wyjątkowe w zegarkach Bering z kolekcji Anniversary znajduje się na tarczy, a mianowicie jej nieoczywisty, mieniący się kolor, a także brak jakiegokolwiek indeksu. Zegarki z tej kolekcji, mimo dość intensywnych odcieni są subtelne i delikatne. Za pracę każdego z nich odpowiada mechanizm kwarcowy, zabezpieczony wodoszczelnością na poziomie 5ATM, oraz nierysującym się szkiełkiem szafirowym.

Jestesmy dumni, że w asortymencie naszego sklepu Minuta.pl znajduje się tak wiele zegarków Bering. Dodają do naszej oferty swoisty powiew świeżości, prosto z mroźnej Arktyki. Jeśli macie dosyć przerostu formy nad treścią to czasomierze tego duńskiego producenta są wręcz stworzone dla was. Zapraszam do zapoznania się z pozostałymi minimalistycznymi zegarkami Bering dla niej i dla niego.