Podróż w czasie z kolekcją zegarków Iron Annie D-Aqui

28.02.2021 Zegarki

Zegarki Iron Annie są bardzo dobrze znane naszym klientom, a szczególnie miłośnikom aeronautyki. Pozwólcie zatem, że zabierzemy was w podróż w czasie, a poznacie kolekcję zegarków nie z tej dekady.

Dopiero luty, a już w sklepie Minuta.pl pojawio się kilka nowości od producenta, o których pisaliśmy niedawno, dlatego w tym miejscu zachęcamy do zapoznania się z publikacją – Styczniowe nowości na Minuta.pl. Niezawodne zegarki Iron Annie G38 Dessau. Mimo, że mowa tam o nowościach, my dzisiaj chcielibyśmy na moment cofnąć się w czasie, by poczuć klimat stylistyki sprzed lat i tym samym przybliżyć wam wyjątkową kolekcję zegarków ,,żelaznej damy”.

Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5940_5
Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5940_5

Zegarek Iron Annie z efektem sepii

Mowa oczywiście o zegarkach Iron Annie D-Aqui, stylizowanych na czasomierze sprzed kilku dziesięcioleci. Kolekcje reprezentują cztery czasomierze o retro stylistyce. Wszystkie łączy charakterystyczna gama kolorystyczna, w której dominują różne odcienie brązu, począwszy od tych jaśniejszych odcieni piaskowych, przez ciemne brązy, aż po detale wpadające w odcienie rudości.

Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5960_3
Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5960_3

Solidną konstrukcją każdego z modeli jest stalowa koperta o średnicy 40 mm. To raczej uniwersalna wielkość, która dobrze prezentuje się zarówno na większych, jak i mniejszych męskich nadgarstkach. Z prawej strony koperty umieszczono pokrętło w tym samym kolorze. Całość zapięto paskami ze skóry naturalnej o tej samej kolorystyce. Jeden z zegarków posiada pasek z pięknymi tłoczeniami, przypominającymi skórę krokodyla. Spójrzcie sami.

Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5940_3
Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5940_3

Retro stylistyka cyferblatu

Jednak to co zasługuje na szczególną uwagę znajduje się pod ochronnym, mineralnym szkiełkiem. Doskonale przejrzysta tarcza w całości została zaprojektowana w duchu retro, o czym świadczy nie tylko wspomniana kolorystyka, ale też znajdujące się na niej detale. Producent postawił na kontrastujące z tarczą, ciemne indeksy arabskie a także smukłe wskazania, pokryte powłoką Super LumiNova. Dzięki temu bez najmniejszego problemu odczytamy godzinę nawet po zmroku. Zastosowanie tej technologii gwarantuje nawet do dziesięciu razy lepszą widoczność tarczy.

Niemiecka jakość wykonania zegarków Iron Annie

Ale to nie wszystko. Retro cyferblaty wzbogacono dodatkowo o rozbudowane datowniki i wskaźniki rezerwy chodu, co sprawia, że czasomierz nie tylko cieszy oko, ale jest również solidnie wykonanym, praktycznym urządzeniem. Świadczy o tym również zastosowanie precyzyjnych mechanizmów, bowiem w kolekcji znajdują się zarówno jednostki napędzane automatycznym mechanizmem Miyota Cal. 9100, jak i modele kwarcowe z mechanizmem Ronda 6203.B.

Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5640_4
Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5640_4

Zegarki Iron Annie – dla kogo?

Wszyscy wiemy, że zegarki Iron Annie powstały z inspiracji lotnictwem a szczególnie samolotem JU52, od którego marka zaczerpnęła swoją nazwę. Nie oznacza to jednak, że są to modele skierowane tylko do miłośników aeronautyki. Wręcz przeciwnie! Czasomierze niemieckiego producenta, mimo charakterystycznych detali doskonale sprawdzają się, jako klasyczne dodatki do casualowej stylizacji czy nawet do eleganckiego garnituru.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się ofertą Iron Annie, szczególnie, że tak jak wspominaliśmy, pojawiło się w naszym sklepie wiele nowości. Zapraszamy!