Ponadczasowy design, który przetrwał 40 lat, czyli kolekcja Timex Easy Reader

17.04.2019 Zakupy

Timex Easy Reader to jedna z niewielu kolekcji, które przetrwały 40 lat przemian rynku zegarmistrzowskiego. Takie osiągnięcia robią wrażenie, a marka tym samym potwierdziła, że jej propozycje stanowią przykład na ponadczasowe zegarki dla każdego.

W czym tkwi sukces Timex? W kilku charakterystycznych elementach, które wspólnie stworzyły legendę Timex Easy Reader. I chociaż lata pracy nad nimi nie zmieniły ich wizualnych atutów, to jednak marka wzbogaciła je o kilka innowacji. Jedną z nich jest technologia INDIGLO®, która pojawiła się w 1992 roku i na zawsze odmieniła tę serię, jeszcze bardziej zwiększając czytelność każdego z produkowanych modeli. Ale zacznijmy od początku.

Pierwsze zegarki Timex Easy Reader powstały w latach 70. Były to bardzo minimalistyczne czasomierze dedykowane dla mężczyzn i kobiet, którym zależało na czystości formy i czytelności wskazań. Była to również fantastyczna konkurencja dla modeli, które zaczęły odchodzić od klasycznych, analogowych zegarków. Tym samym w 1977 roku firma złożyła wniosek o zarejestrowanie handlowej nazwy – Timex Easy Reader, która w dokładnym tłumaczeniu oznacza – łatwy do odczytania.

Zegarek męski Timex Easy ReaderTW2R23300

Kup teraz

Timex Easy Reader dawnej i dziś

W latach 70. propozycja Timex obejmowała dwa rozmiary kopert – Mercury dla mężczyzn i nieco mniejsze – Petite dla kobiet. Rozpoczęła się intensywna kampania reklamowa, której celem było przedstawienie szerszej grupie odbiorców zegarków przemyślanych, tradycyjnych i idealnych do codziennego użytku, a co ważniejsze, czytelnych w każdych okolicznościach. Hasło reklamowe “Nowy zegarek z dużymi liczbami” idealnie oddawało ideę Timex Easy Reader.

Dziś kolekcja Timex Easy Reader to znacznie bogatsza oferta, w której pojawiły się różne rozmiary kopert, ale ich uniwersalny design sprawił, że w zegarkach o średnicy 38-42 mm doskonale czują się zarówno panowie, jak i panie. Jednocześnie marka pozostawiła te modele, których średnica wynosi 30 mm i są dobrym rozwiązaniem dla klientek, które cenią bardziej dyskretną formę. To także doskonała alternatywa dla nastolatek, o czym wspomina komentarz jednej z naszych klientek – “Kupiłam ten zegarek córce, jest bardzo ładnie, starannie wykonany. Mam nadzieję, że trochę jej posłuży”.

Zegarek damski Timex Easy Reader TW2R62900

Kup teraz

Timex ponad czasem i na szczycie

Wspomnieliśmy o tym, że 40 lat obecności kolekcji Timex Easy Reader, która cały czas cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, to nie lada osiągnięcie. Niektóre z modeli należących do tej serii znajdują się nieustająco na liście naszych bestsellerów. Jakie cechy mają największe znaczenie? Zacznijmy od jakości wykonania i czytelności.

Poniżej jeden z bestsellerów marki w naszym sklepie.

Zegarek damski Timex Easy Reader TW2R62600

Kup teraz

Nazwa zobowiązuje, więc marka Timex tworząc tę kolekcję, a później ją modyfikując, nie zeszła z obranej przez siebie ścieżki. Zegarki wyróżnia oszczędny design, w którym główną rolę grają wyraziste indeksy arabskie kontrastujące z kolorem tarczy. Zegarek ma być czytelny w każdych okolicznościach, również dla osób, które mają wady wzroku.

Idealnym pomysłem było dodanie opatentowanego przez markę podświetlenia INDIGLO®, które po przyciśnięciu koronki oświetla całą powierzchnię tarczy. Zegarki Easy Reader stały się jeszcze bardziej wyraźne.

Zegarek męski Timex Easy Reader T2N339

Kup teraz

W niektórych czasomierzach pojawiają się także dyskretne datowniki, których kontrastujące barwy znakomicie wpływają na odczyt aktualnej daty. Warte uwagi są również proste wskazówki i brak oznaczeń, które mogłyby zaburzać wskazania. Na tarczy znajdziecie logo producenta, czasem informacje o wodoszczelności, zastosowaniu podświetlenia INDIGLO® lub sygnaturę linii projektowej.

Całość jest zaprezentowana w schludnej formie, a marka Timex zadbała o to, aby zegarki były znakomicie wykonane. Każdy z nich ma dopracowane szczegóły, jest precyzyjnie wykończony i solidny. Budzi to podziw, tym bardziej, że mówimy o czasomierzach, których cena oscyluje w kwocie 200-300 zł. W tej grupie cenowej trudno znaleźć im konkurencję.

Zegarek męski Timex Easy Reader TW2R35900

Kup teraz

Kolekcja doczekała się wielu edycji i kilku fenomenalnych odsłon. Marka pozostała wierna modelom opartym na kontraście bieli i czerni, ale postawiła też na inną kolorystykę, dlatego w ofercie znajdziecie kilka popularnych odcieni tarcz, ale też skórzanych pasków czy bransolet łączących różne kolory PVD.

Dla miłośników klasyki powstał jubileuszowy model Timex Easy Reader TW2R35700, który należy do kolekcji Timex Easy Reader 40th Anniversary Edition. Zegarek każdym dyskretnym detalem odwołuje się do 40-letniej tradycji serii. Nie tylko dzięki charakterystycznej kolorystyce, ale także grawerowi dekla czy informacji na tarczy zegarka. Interesującym akcentem jest pojawienie się podświetlonej “40”, która pojawia się na tle tarczy po wciśnięciu koronki zegarka. Wszystko to fantastycznie prezentuje się na bardzo nowoczesnym pasku ze skóry naturalnej.

Zegarek męski Timex Easy Reader TW2R35700

Kup teraz

Współczesne projekty zegarków często sięgają po wzory sprzed 40 czy 60 lat oferując klientom zegarki retro. Timex Easy Reader to jedna z tych kolekcji, która niezmiennie trwa w swoim zdefiniowanym stylu od dziesięcioleci i nie ma zamiaru tego zmienić. W zegarkach zachwyca wykonanie, klasyczne ujęcie piękna i prostota. To reliktowa kolekcja, która od dawna stanowi wizytówkę marki i naprawdę na długo zagości na nadgarstkach miłośników klasyki. Czy ktoś jeszcze myśli, że taki produkt trzeba poprawiać i uwspółcześniać? Chyba nie.

Jak wspomnieliśmy cena zegarków jest bardzo przystępna, tym bardziej biorąc pod uwagę oferowaną jakość. Wszystkie modele mieszczą się w przedziale cenowym od 200 zł do 300 zł, co sprawia, że należą do zegarków, które naprawdę warto mieć.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Timex i innymi modelami Timex Easy Reader. Życzymy udanych zakupów.