Przełomowy zegarek G-Shock GSW-H1000. Pierwszy czasomierz Casio z systemem Wear OS od Google wkrótce na rynku

06.04.2021 Zegarki

Kilka dni temu Casio ogłosiło wypuszczenie zupełnie nowej i innowacyjnej serii multifunkcyjnych zegarków G-Shock PRO, a w niej smartwatchy Casio G-Shock GSW-H1000, które już niebawem ujrzą światło dzienne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Casio G-Shock GSW-H1000 to pierwsze zegarki, które zostały wyposażone w system Wear OS stworzony przez Google. Co to oznacza? Wear OS to wersja wszystkim znanego systemu Android, która dedykowana jest właśnie dla smartwatchy, takich jak G-Shock GSW-H1000. Jest to niezwykle istotne, ponieważ umożliwia on korzystanie z takich udogodnień jak aplikacja Google Assistant, która umożliwia sterowanie zegarkiem, wyszukiwanie informacji czy nawet robienie zakupów za pomocą komend głosowych.

Dzięki Wear OS zegarek będzie miał również dostęp do aplikacji Google Pay umożliwiającej płatności bezdotykowe oraz internetowe, a także inteligentnej funkcji Google Fit potrafiącej wykryć i rozróżnić uprawianą w danym momencie aktywność fizyczną. Dodatkowo, jak przystało na urządzenie z systemem Wear OS, zegarek będzie posiadał również funkcję Google Play, umożliwiającą pobranie i zainstalowanie wielu ciekawych aplikacji.

Wcześniej wspomniana multifunkcyjność nie bierze się znikąd. Smartwatch Casio G-Shock GSW-H1000 to zegarek stworzony z myślą o sportowcach. Został wyposażony w funkcje, które pozwolą bacznie śledzić osiągnięcia sportowe oraz wpływ wysiłku fizycznego na nasz organizm. Są nimi np. pulsometr, licznik spalonych kalorii, planer treningów, żyroskop śledzący każdy najmniejszy ruch nadgarstka, licznik kroków, magazyn danych statystycznych waszych treningów i wiele więcej.

Poza standardowymi funkcjami typu Bluetooth czy ładowanie za pomocą USB zegarek posiada również szereg wysoko zaawansowanych możliwości. Jedną z nich jest technologicznie rozbudowany GPS, który nie tylko wskaże waszą lokalizację, ale także obliczy prędkość poruszania się i pokonany dystans.

Smartwatch Casio G-Shock GSW-H1000 został również wyposażony w funkcje, które przydadzą się choćby podczas górskich trekkingów np. mapy pokazujące aktualną lokalizację i obrany kierunek, kompas, pomiary ciśnienia barometrycznego i wysokości, godziny wschodu i zachodu słońca. Dodatkowo, aby zabezpieczyć ten niesamowicie złożony mechanizm, zastosowano system antywstrząsowy oraz wodoszczelność na poziomie 200 metrów.

To, o czym jeszcze należy wspomnieć to podwójny wyświetlacz. Łączy on w sobie warstwę „always-on” w monochromatycznych barwach, która prezentuje podstawowe funkcje, z drugim kolorowym wyświetlaczem w rozdzielczości HD stworzonym do wyświetlania map i wszystkich informacji pozyskiwanych z czujników. A wszystko to w świetnej jakości, tak aby zagwarantować użytkownikowi jak najlepszy odczyt danych.

Już tylko na koniec dodamy, że smartwatch Casio G-Shock GSW-H1000 dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych: czerwono-czarnym, głęboko czarnym i czarno-niebieskim. Na japońskim rynku zegarek ten ma się pojawić już 15 maja 2021 r., jednak data premiery w Europie nie została jeszcze ujawniona.

Nie możemy się doczekać momentu, w którym Casio G-Shock GSW-H1000 zasili asortyment naszego sklepu Minuta.pl. Jednak myślimy, że do premiery pozostało jeszcze trochę czasu, dlatego tymczasem polecamy wam zwrócić uwagę na dwa topowe modele smartwatchy dla sportowców — Casio G-Shock G-Squad GBD-H1000-1A7ER oraz Casio G-Shock G-Squad GBD-H1000-1ER, które z pewnością sprostają waszym oczekiwaniom.