Rajd Dakar 2019 zakończony – świetny wynik teamu wspieranego przez Vostok Europe

19.01.2019 Ciekawostki

Takiego sukcesu nie spodziewali się członkowie litewsko-polskiego zespołu, w którego skład wchodzi kierowca Benediktas Vanagas i pilot Sebastian Rozwadowski. Tegoroczny Rajd Dakar zakończył się dla nich najwyższym wynikiem w karierze.

Zakończyła się właśnie 41. edycja Rajdu Dakar 2019. Niedawno mieliśmy przyjemność pisać o starcie duetu w tegorocznym wyścigu i wspomnieliśmy o nadziejach zespołu na zdobycie trochę lepszego miejsca niż w poprzedniej edycji, która skończyła się dla nich awarią auta.

W tym roku, podczas Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum), przedstawili swój nowy samochód i wspomnieli o pięknych historycznych tradycjach przyjaźni polsko-litewskiej. Podczas prezentacji towarzyszyli im Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Czaputowicz oraz Minister Spraw Zagranicznych Republiki Litewskiej Linas Linkevičius.

Zarówno Benediktas Vanagas, jak i Sebastian Rozwadowski wyrazili nadzieję, że tegoroczny Rajd Dakar zakończy się większym sukcesem. I nie żartowali – 17 stycznia przekonaliśmy się, że razem mogą sporo osiągnąć.

Rajd Dakar

Rewelacyjny wynik zespołu

Bezdroża Peru przyniosły im w tym roku sporo szczęścia. Do pokonania mieli 5000 km na trasie podzielonej na 10 etapów. Już podczas przedostatnich z etapów zajmowali 5. i 4. miejsce. Wyścig był krótszy niż zeszłoroczny, ale sprawiał więcej trudności nawigacyjnych przez wysokie i miękkie wydmy. Warunki rajdu były niezwykle ciężkie, co spowodowało, że w trakcie wyścigu mieli problemy sprzętowe, a końcówkę przebyli już bez wspomagania kierownicy.

Ostatecznie zajęli 11. miejsce i zabrakło im jedynie 5 sekund do pierwszej 10! To najwyższy wynik zespołu w ich wspólnych zmaganiach.

Myślę, że znaleźliśmy poprawne, szybkie, ale bezpieczne tempo, które w połączeniu z moim coraz większym doświadczeniem nawigacyjnym, szczególnie na wydmach, przyniosło bardzo dobre rezultaty – powiedział na mecie Sebastian Rozwadowski.

Wydmy Rajd Dakar

Rajd Dakar 2019 – zegarki Vostok Europe

Jak się domyślacie, na całej trasie towarzyszyły im zegarki Vostok Europe, które doskonale sprawdzały się podczas trudnych warunków w terenie. Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się o limitowanej serii czasomierzy, których ambasadorem jest Benediktas Vanagas, zajrzyjcie do naszej poprzedniej publikacji dotyczącej Rajdu Dakar 2019.

Marka wyróżnia się znakomitą jakością i wytrzymałością na ekstremalne sytuacje, jakim był między innymi Rajd Dakar. W ofercie Vostok Europe znajdziecie niezniszczalne zegarki, które będą idealną propozycją dla wymagających klientów. Poniżej jedna z nowości w naszym sklepie – zegarek męski Vostok Europe Energia YN84-575A538.

Zegarek męski Vostok Europe Energia YN84-575A538

Kup teraz

Tegoroczny wyścig był kolejnym testem, który potwierdził zaangażowanie firmy w projekty specjalistycznych sportowych zegarków o szczególnych właściwościach.

Jeżeli chcecie więcej dowiedzieć się o historii marki i jej najlepszych projektach, zapraszamy do publikacji “Zegarki Vostok Europe – marki, które musisz znać”. Jednocześnie zachęcamy was do obejrzenia innych czasomierzy Vostok Europe, nie tylko kolekcji sygnowanej nazwiskiem Benediktasa Vanagasa.