Rajd Dakar 2019 wystartował – litewsko-polski duet wspierają zegarki Vostok Europe

08.01.2019 Ciekawostki

6 stycznia odbyło się oficjalne otwarcie najsłynniejszego wyścigu świata. Już po raz czwarty weźmie w nim udział litewsko-polski zespół, który reprezentuje kierowca Benediktas Vanagas i pilot Sebastian Rozwadowski. Rajd Dakar 2019 wystartował.

Rajd Dakar 2019 jest kolejną okazją do obserwacji zmagań najlepszych kierowców świata i ich pilotów. Wyścig pierwszy raz wystartował w 1979 roku i niektórym nieustająco kojarzy się z nazwą Paryż-Dakar, ponieważ kierowcy startowali ze stolicy Francji aż do 1994 roku. W tym roku rajd odbywa się na terytorium Peru i uczestnicy startują z Limy, gdzie również znajduje się meta.

Rajd Dakar 2019 – 41. edycja

W 41. edycji wyścigu wystartowało 97 samochodów terenowych, 137 motocykli, 41 ciężarówek, 33 pojazdy typu UTV i 26 quadów, które mogą startować w zmaganiach od 2009 roku. W sumie to 541 zawodników zmieszanych ekip z całego świata. Oprócz Sebastiana Rozwadowskiego, w zawodach weźmie udział jeszcze kilku innych Polaków, między innymi Kuba Przygoński, Rafał Sonik, Maciej Marton i inni.

Rajd Dakar 2019 - 41. edycja

Dream team litewsko-polski i marka Vostok Europe

W skład zespołu „General Financing team Pitlane” wchodzą wspomniani wcześniej – kierowca Benediktas Vanagas i pilot Sebastian Rozwadowski. 28 października 2018 roku zaprezentowali swój nowy pojazd w warszawskim hotelu DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre, podczas Warszawskiego Forum Bezpieczeństwa (Warsaw Security Forum). Na imprezie obecni byli Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Jacek Czaputowicz oraz Minister Spraw Zagranicznych Republiki Litewskiej Linas Linkevičius.

„Polacy i Litwini zawsze tworzyli najsilniejszy sojusz. O tym świadczy ponad 400 lat wspólnej historii. Pokazujemy na własnym przykładzie, że również dzisiaj Biały Orzeł i Pogoń, czyli zawodowcy obu narodów współpracują we wszystkich dziedzinach” – mówił Sebastian Rozwadowski.

Rajd Dakar 2019 to kolejna okazja, aby podkreślić tę relację. Oczywiście tradycyjnie już w trakcie rajdu będa im towarzyszyć zegarki Vostok Europe – litewskiej marki, której ambasadorem jest Benediktas Vanagas.

Benediktas Vanagas

Zegarki Vostok Europe Benediktas Vanagas

Rajd Dakar 2019 będzie niezwykle obciążającym wydarzeniem, które sprawdza nie tylko możliwości ekip, ale również przygotowanie ich maszyn. Tak ekstremalnym wydarzeniom mogą towarzyszyć wyłącznie zegarki o sporej wytrzymałości, niezawodności i precyzji. Stąd bierze się znakomity związek Vanagasa z Vostok Europe, ponieważ niewiele zegarków może mierzyć się z tak trudnymi warunkami.

Zegarek męski Vostok Europe Benediktas Vanagas 6S21-320J390

Kup teraz

Marka przygotowała specjalną edycję zegarków sygnowanych nazwiskiem kierowcy. To limitowane czasomierze, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie szkodziły im warunki atmosferyczne, pył i uszkodzenia mechaniczne, więc sprawdzą się w każdych, najbardziej ekstremalnych sytuacjach.

Wyróżniają się wytrzymałością na wstrząsy, dokręcaną koronką i wysoką wodoszczelnością, która sięga 20 ATM. Natomiast wskazówki i indeksy, dla precyzyjnego odczytu wskazań, nawet w warunkach absolutnej ciemności, zostały pokryte warstwą SuperLuminova.

Zegarek męski Vostok Europe Benediktas Vanagas 6S21-320H391

Kup teraz

Zegarki Vostok Europe Benediktas Vanagas to funkcjonalne modele, w których zastosowano wyraziste datowniki i wskazania chronografu. Każdy z czasomierzy przykryto mineralnym szkłem o dużej wytrzymałości na uderzenia (typu K1), dodatkowo przykrytym warstwą antyrefleksyjną, co sprawdzi się w sytuacjach sporego naświetlenia, jakie towarzyszy zawodnikom w trakcie rajdu.

Zachwyca również ich bardzo surowy i nowoczesny design. Atrakcyjnym elementem czasomierzy jest połączenie czerni i czerwonych akcentów na tarczy i brzegach pasków. W prezentowanych modelach z serii Benediktas Vanagas nie zabrakło zegarka dedykowanego kobietom – równie wytrzymałego i równie funkcjonalnego.

Zegarek damski Vostok Europe Benediktas Vanagas VK64-515C395

Kup teraz

Duet Vanagas-Rozwadowski ma do pokonania 5000 km na trasie podzielonej na 10 etapów wyłącznie na terenie Peru. Najbliższa jednodniowa przerwa na regenerację sił będzie dopiero 12 stycznia. W poprzedniej edycji zajęli 30. miejsce, co niestety było efektem awarii samochodu. W tym roku ich nowy samochód jest zdecydowanie lepiej przygotowany. Jak dobrze, okaże się 17 stycznia na mecie wyścigu w Lime.

Wyścig, pomimo że jest krótszy, będzie też trudniejszy, bo 80% trasy to wysokie, miękkie wydmy, co sprawia trudności nawigacyjne. Trzymamy kciuki za wysokie miejsce zespołu.

Tych, którzy chcą zobaczyć inne zegarki Vostok Europe, zapraszamy do naszego sklepu. Natomiast głodni wiedzy o marce, mogą przeczytać naszą publikację “Zegarki Vostok Europe – marki, które musisz znać”.