Recenzja kolekcji zegarków Iron Annie Flight Control

12.03.2021 Zegarki Recenzje

To od samolotów zaczęła się przygoda zegarków Iron Annie, które do dzisiaj są łakomym kąskiem dla wszystkich zainteresowanych aeronautyką. Pewne rzeczy pozostają niezmienne. Poznajcie bliżej kolekcję zegarków Iron Annie Flight Control.

Po zegarki producenta sięgają nie tylko miłośnicy wysokich lotów, ale również panowie ceniący sobie solidne zegarmistrzostwo. Zegarki Iron Annie coraz częściej widoczne są na nadgarstkach mężczyzn, którzy chętnie łączą je zarówno z eleganckimi garniturami, jak i z bardziej niezobowiązującymi stylizacjami. Dowodem na to jest kolekcja Iron Annie Flight Control, która mimo bezpośrednich nawiązań do lotnictwa, ma ogrom zastosowań.

Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5140_2
Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5140_2

Kolekcja zegarków Iron Annie Flight Control

Kolekcję reprezentuje aż siedem modeli, które minimalnie różnią się między sobą stylistycznie. Wspólnym mianownikiem jest bez wątpienia charakterystyczny dla niemieckiego producenta styl, który lubuje się w połączeniu tradycyjnego designu z funkcjonalnością wnętrza.

Wszystkie zegarki z kolekcji Flight Control posiadają okrągłą kopertę wykonaną z wysokiej jakości stali szlachetnej. Średnica koperty wynosi 42 mm, a jej grubość między 12-13 mm w zależności od modelu. Uniwersalne wymiary sprawiają, że zegarek dobrze prezentuje się zarówno na drobniejszych męskich nadgarstkach, jak i na grubszych.

Zegarek męski Iron Annie Cockpit IA_5168_3
Zegarek męski Iron Annie Cockpit IA_5168_3

Przejrzysta tarcza zegara Iron Annie Flight Control

Koperty skrywają pokryte szkiełkiem mineralnym typu K1 cyferblaty, zaprojektowane w różnej (ciemnej lub jasnej) stylistyce. Umieszczono na nich kontrastujące indeksy arabskie, przez co tarcze są czytelne o każdej porze dnia i nocy. Oprócz indeksów widzimy również datownik na godzinie 6 oraz mniejszą tarczę wskazującą czas w systemie 24 godzinnym. Niektóre egzemplarze posiadają wskaźnik dnia tygodnia w okolicy godziny 12.

Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_2
Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_2

Podświetlenie tarczy SuperLuminova

Przejrzystość odczytu godziny podkreśla również podświetlenie Super-LumiNova zastosowane w zegarku Iron Annie Flight Control. To innowacyjny sposób podświetlania nawet w nocy. Polega na zastosowaniu specjalistycznej, luminescencyjnej powłoki, która nie wymaga ciągłego naświetlania, a tarcza jest w efekcie nawet dziesięć razy bardziej czytelna, niż przy zastosowaniu przeciętnej powłoki.

Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_3
Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_3

Solidne mechanizmy Iron Annie

Bez dwóch zdań mechanizm to jeden z najmocniejszych atutów zegarków Iron Annie i to nie tylko omawianej kolekcji. Sercem zegarka Iron Annie Flight Control jest automatyczny mechanizm, nakręcany ruchem nadgarstka. Całość zapięto, skórzanym paskiem w czarnej lub brązowej kolorystyce. Przeszyto do dodatkowo jasną, kontrastującą nicią a sam czasomierz zabezpieczono przed przypadkowym kontaktem z wodą.

Efekt? Kolejna udana kolekcja niemieckiego producenta, który choć z głową w chmurach twardo stąpa po ziemi, tworząc solidne zegarki dla pasjonatów nie tylko lotnictwa, ale również zegarmistrzostwa najwyżej klasy. Kolekcja Iron Annie Flight Control pracuje na najlepszych automatycznych mechanizmach, a podświetlenie SuperLuminova gwarantuje doskonały odczyt godziny nawet w środku nocy.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą tego producenta w naszym sklepie Minuta.pl.