Dlaczego Versace to najbardziej rockowa marka?

14.01.2020 Zegarki

Jakie są rockowe zegarki Versace? Projekty włoskiego domu mody nie oglądają się na światowe trendy i wyznaczają własną ścieżkę mody, którą chcą podążać tylko ci, szukający indywidualnego stylu.

Co do tego, że styl rockowy to jeden z najdłużej utrzymujących się trendów modowych chyba nikt nie ma wątpliwości. Jego początki sięgają muzyki grungowej, czyli rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.

W szybkim czasie styl rockowy rozprzestrzenił się na poza granice USA i dotarł m.in. do Europy, gdzie pokochany przez buntownicze subkultury stał się sposobem na wyrażanie osobowości młodych ludzi. Obecnie, w swojej zdecydowanie łagodniejszej formie możemy spotkać go na wybiegach mody największych projektantów lub na ulicach naszych miast. W czym tkwi jego siła, która pozwoliła mu na stałe ugruntować się naszej kulturze?

Versace – marka z rockowym pazurem

To z pewnością ścisły związek stylu rockowego z naszymi emocjami i stylem bycia jest powodem jego sukcesu. Jeszcze niedawno dość alternatywny, a dziś niezwykle popularny styl rockowy oznacza sporą dawkę luzu, wolności w wyrażaniu siebie i oryginalności, która pozwala na eksperymentowanie ze swoim wyglądem. Styl rockowy nie jest już zarezerwowany tylko dla muzyków, a przekonał się o tym Gianni Versace, tworząc największy włoski dom mody na świecie.

Założona w 1978 roku marka Versace okazała się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o potrzeby ówczesnego rynku modowego. Znudzeni jednolitością i powtarzalnością modową klienci, zapragnęli mieć w swojej szafie ubrania spersonalizowane, dzięki którym będą mogli podkreślać swoją indywidualność. Pod czujnym okiem Gianniego i jego siostry Donatelli powstawały projekty ubrań i akcesoriów o niespotykanej dotąd formie. Z modnym obecnie minimalizmem nie miały one zbyt wiele wspólnego, ponieważ cechowały je raczej bogate zdobienia, odważne kolory i kontrowersyjne fasony, zyskując dzięki temu rockowy pazur.

Dlaczego Versace to najbardziej rockowa marka modowa?

,,Styl to sposób na wyrażanie kim jesteś bez konieczności otwierania ust” – powiedział niegdyś sam Gianni Versace. Dewiza ta przyświecała mu przez wszystkie lata działalności i przyczyniła się do tego, że projekty nabrały rockowego charakteru. W końcu głównym celem jego stylu jest wyrażanie siebie – a to było głównym celem projektanta.

Zegarek damski Versace Palazzo VECQ00418
Zegarek damski Versace Palazzo VECQ00418

Mroczna czerń, jako kolor przewodni rockowych zegarków Versace

Ciemne barwy, symbolizujące kolory nocy i ciemność stały się bazą do każdej rockowej stylizacji. Versace ma w swojej ofercie wiele czarnych zegarków, które stały się doskonałym dodatkiem rockowej stylizacji m.in. dlatego, że wyraźnie kontrastują z resztą stroju. Czerń bardzo często zestawiana jest przez Versace ze złotem, które na jej tle świeci się wyraźnie i od pierwszych chwil przyciąga wzrok. A przecież w stylistyce rockowej nie chodzi o to, żeby stać z boku.

Zegarek damski Versace Shadov VEBM00318
Zegarek damski Versace Shadov VEBM00318

Przyjaźń z gwiazdami rocka, a kolekcje zegarków Versace

Możliwe, że na zafascynowanie stylem rockowym Versace wpłynęła znajomość projektanta ze znanym muzykiem Eltonem Johnem. Brytyjskiego piosenkarza z Giannim połączyła długoletnia przyjaźń, a sam muzyk często występował w strojach Versace.

Zresztą nie tylko projektant przyjaźnił się z gwiazdą rocka. Sama Donatella przez wiele lat przyjaźniła się z amerykańskim muzykiem Princem, którego styl ubierania jest niespotykany. Aby zauważyć inspiracje gwiazdami światowej estrady, wystarczy spojrzeć na poniższy zegarek Versace, który wyróżnia się czarną tarczą i ozdobnym giloszem, charakterystycznym dla marki.

Versace V-Twist VELS00619
Zegarek damski Versace V-Twist VELS00619

Rockowy luz i kontrowersyjne zestawienia w zegarkach Versace

Styl rockowy to też wrodzony luz i kontrolowana nonszalancja, których zegarkom Versace nie brakuje. Donatella słynie z ogromnego dystansu do samej siebie i otaczającego jej świata. Media często na dowód tego przytaczają jej odpowiedź na zadane przez dziennikarza pytanie o utrzymanie tak doskonałej formy fizycznej. Projektantka odpowiedziała: To ty nie wiesz? Codziennie sypiam w lodówce.

Rockowe zegarki Versace pozwalają na wiele nieoczywistych połączeń, na które niejedna popularna marka by się nie zdecydowała. Jednak w tym przypadku mamy do czynienia z marką odważną, która nie boi się iść pod prąd – wręcz przeciwnie – stawia na nieoczywiste rozwiązania. Jako przykład posłuży nam damski zegarek Versace Sport Tech, który na pierwszy rzut oka przypominać może nieco zegarek dla mężczyzny. Ozdobny bezel i odważna gra kontrastującymi kolorami – mroczną czernią i dziewczęcym różem, świadczą o rockowej bezkompromisowości projektanta.

Versace Sport Tech VELT00619
Zegarek damski Versace Sport Tech VELT00619

Skóra i ćwieki Versace prosto z American Crime Story

Słuchając występu gwiazdy rocka, przed oczyma nie może zabraknąć ciemnej, skórzanej kurtki, najlepiej ozdobionej wieloma, błyszczącymi ćwiekami. W takiej stylizacji mogliśmy oglądać Penelope Cruze, która odgrywała rolę Donatelli w słynnym serialu American Crime Story. Wariacje na temat skórzanych dodatków to ważny element rockowej subkultury, dlatego Gianni wiedząc o tym nie zapominał o oryginalnych projektach pasków do zegarków.

Obecnie w kolekcji Versace znajdziemy kilka charakterystycznych modeli, które przyciągają uwagę ciekawym zapięciem. Wystarczy spojrzeć na poniższy zegarek Versace Shadov, którego pasek wykonano z ciemnej, tłoczonej na wężowy wzór skóry, a następnie ozdobiono rockowymi ćwiekami.

Zegarek damski Versace Shadov VEBM00118
Zegarek damski Versace Shadov VEBM00118

W kolekcji Versace rockowych zegarków nie brakuje. Patrząc na historię marki i jej stylistyczną konsekwencję, którą otrzymuje od początku swojej działalności, nie mamy wątpliwości, że to jedna z najbardziej rockowych marek na świecie. Po śmierci Gianniego, to Donatella przejęła rolę głównej zarządzającej. Jej odwaga i niebanalność nie pozwalają jej iść na kompromisy z trendami modowymi, przez co Versace od lat samo wyznacza ścieżkę swojej kariery, stając się odrębną światową ikoną mody.

Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem marki Versace. Jesteśmy przekonani, że znajdziecie tam wiele niebanalnych – jak sama Donatella – modeli zegarków.