Sekonda – najpopularniejsza brytyjska marka także u nas!

18.01.2019 Nowości

Do branży zegarmistrzowskiej wkroczyła szturmem, całkowicie zmieniając oblicze brytyjskiego rynku czasomierzy. Teraz obecna jest w 71 krajach na świecie, a zegarki Sekonda stały się przykładem na to, że atrakcyjne i niezawodne czasomierze nie muszą być drogie.

Sekonda pojawiła się w Wielkiej Brytanii w 1966 roku, jako marka, która oferowała zegarki mechaniczne o rosyjskim rodowodzie. Ogromne zaangażowanie firmy w promocję jej produktów, sprawiło, że Sekonda zaczęła nabierać znaczenia na lokalnym rynku czasomierzy, ale prawdziwy sukces czekał ją po rewolucji kwarcowej, czyli w latach 70.

Popularność zegarków kwarcowych, sprawiła, że Sekonda mogła postawić na nowoczesne wzornictwo przy bardzo przystępnych cenach. To zachwyciło Brytyjczyków, którzy zaczęli wybierać coraz częściej modele produkowane dla marki.

Zegarek męski Sekonda Dress 1634.00

Kup teraz

Takiego sukcesu nic nie mogło zatrzymać, a Sekonda rozpoczęła kolejny rozdział – ekspansję na zagraniczne rynki. W 1978 roku jako jedna z dwóch marek sprzedała ponad milion zegarków tylko w tym okresie.

Od tamtej pory traktowana jest jako numer jeden w Wielkiej Brytanii, w której od 30 lat jej zegarki zajmują pierwsze miejsce na liście najczęściej kupowanych czasomierzy. Sprzedaż na całym świecie to ponad 700 000 produktów rocznie w 71 krajach.

Zegarek damski Sekonda Classic 2197.00

Kup teraz

Strzeż się drogich imitacji – inwestycje w jakość

Zegarki Sekonda cenione są za znakomity stosunek jakości i ceny, co przełożyło się na ich ogromną popularność. Podczas intensywnych prac nad doskonaleniem produktów, marka zdecydowała się wprowadzić bardzo restrykcyjne zasady dotyczące wykonania i niezawodności produktów, przy jednoczesnym utrzymaniu cen przyjaznych dla klientów.

Jej motto Beware of expensive imitations (Strzeż się drogich imitacji) pojawiło się w znanych reklamach telewizyjnych z lat 80. i doskonale oddawało filozofię marki – dobre zegarki nie muszą być drogie.

Hasło reklamowe Sekonda

Tym sposobem, w 1991 roku, Sekonda poszła o krok dalej i wprowadziła surową kontrolę jakości, która obejmowała szereg testów sprawdzających wytrzymałość i bezawaryjność zegarków. Wszystkie modele zostały wyposażone w bardzo dobre japońskie mechanizmy, które wyróżniają się niezawodnością i trwałością.

Efektem tego była niska stopa zwrotów, która do dziś wyróżnia firmę na tle konkurencji.

Zegarek męski Sekonda Classic 1590.00

Kup teraz

Szeroka oferta dla kobiet i mężczyzn

Sekonda zasłynęła nie tylko przystępnością cen i znakomitą jakością, ale również designem i niezwykle szerokim wachlarzem modeli do wyboru. Produkuje zegarki dla kobiet i mężczyzn, ale nie zapomina o różnorodności w stylistyce. Mowa zarówno o zegarkach eleganckich, casualowych, jak i tych o sportowych liniach.

Wszystkie są tworzone w oparciu o projekty twórców zatrudnianych przez markę, więc nie brakuje modeli klasycznych, biżuteryjnych, a także tych, które odpowiadają najnowszym, światowym trendom.

Zegarek damski Sekonda Editions 2478.00

Kup teraz

W segmencie modowym szczególnie wyróżniają się kolekcje Sekonda Editions i Fashion, które zostały stworzone dla klientów poszukujących modnych, nowoczesnych zegarków o atrakcyjnym designie.

Marka ma w swoich propozycjach również serię Chronograph dla mężczyzn zdecydowanych na zegarki o sportowym charakterze. Wszystkie zostały wyposażone w dodatkowe wskazania chronografu, ale również datowniki i tachymetry w wybranych modelach.

Zegarek męski Sekonda Chronograph 3847.00

Kup teraz

Sekonda ma w swojej ofercie także bardzo konkurencyjne modele typu pilot, które cieszą się sporą popularnością wśród mężczyzn szukających casualowych zegarków na co dzień. Modele wyróżniają czytelne wskazania czasu, luminescencyjne wskazówki, wyraźny kontrast pomiędzy arabskimi indeksami a kolorem tarczy oraz materiałowe paski. Na tarczach znajdziecie również datowniki.

Zegarek męski Sekonda Casual 1368.00

Kup teraz

Oferta dla kobiet jest równie szeroka. Oprócz wspomnianych wcześniej kolekcji Sekonda Editions i Fashion, pojawiły się modele klasyczne i codzienne, więc w propozycjach znajdziecie zarówno zegarki o bardzo minimalistycznym designie, jak i te te bogato zdobione np. kryształami, masą perłową czy misternymi wzorami na tarczach.

Znaczenie ma również ich bogata kolorystyka, w której nie zabraknie intensywnych granatów, spokojnych szarości, głębokiej czerni czy pastelowych barw np. różu i bieli. Poniżej jeden z modeli Sekonda Fashion.

Zegarek damski Sekonda Fashion 2452.00

Kup teraz

Sporą popularnością cieszą się zestawy prezentowe. O atutach takiego prezentu pisaliśmy w artykule “Zegarek i bransoletka – idealne zestawy na prezent dla kobiety”, gdzie przedstawiliśmy najpopularniejsze sety, w których różne marki oferują dodatkowe akcesoria. Sekonda poszła o krok dalej, więc jeśli szukacie idealnego upominku, zwróćcie uwagę na jej propozycje.

Warto podkreślić, że Sekonda Gift Set to gustownie zapakowane boxy, które nie tylko zostały wyposażone w bransoletki, ale również dedykowane naszyjniki i kolczyki. Poniższy zestaw robi wrażenie, tym bardziej, że nie zabrakło w nim efektownych cyrkonii.

Zegarek damski Sekonda Gift Set 2528.00

Kup teraz

Ile kosztują zegarki Sekonda?

Jak widzicie oferta producenta jest naprawdę bogata. W zależności od waszych potrzeb czy preferencji, z pewnością dobierzecie coś idealnego dla siebie lub na prezent. Równie istotne jest to, że marka naprawdę zwraca uwagę na jakość oferowanych modeli, w tym trwałość materiałów i bezawaryjność mechanizmów. W tym wypadku ceny są naprawdę przystępne.

Za zegarek męski zapłacicie od 230 zł do około 500 zł za model wyposażony w dodatkowe funkcje. Zegarki damskie kupicie już od 170 zł do około 400 zł. Zestawy prezentowe oscylują w kwotach 350-450 zł.

Jeśli jesteście zainteresowani marką, zapraszamy do naszego sklepu. Znajdziecie tam najpopularniejsze kolekcje marki: Editions, Fashion, Classic, Casual, Sport, Chronograph i inne.