Smukłe koperty zegarków marki Meller

05.10.2019 Nowości

Marka Meller to stosunkowo nowy gracz w branży zegarmistrzowskiej, niemniej niewielkie doświadczenie nie przeszkadza im w zdobywaniu rosnącej liczby miłośników. Czasomierze przez nich produkowane utrzymane są w dość jednolitej, miejskiej stylistyce, a tym co wyróżnia je na tle konkurencji jest ich niezwykła smukłość.

Zegarki to z natury rzeczy przedmioty dość niewielkie, lecz nadal potrafią znacząco różnić się rozmiarem oraz wagą. Przeglądając ofertę największych firm, produkujących czasomierze, znajdziemy wręcz potężne, masywne modele, które imponują wielkością i ilością dodatkowych funkcji.

Z drugiej strony osi rozmiarowej możemy podziwiać zegarki należące do wagi piórkowej. Będą to w szczególności te dedykowane do stylizacji wyjątkowo formalnych oraz zdecydowana większość zegarków damskich. Właśnie do tej kategorii wagowej należą czasomierze produkowane przez zegarmistrzów z Półwyspu Iberyjskiego, choć wcale nie pasują one wyłącznie do garniturów.

Smukłość przede wszystkim

Zegarek Meller Maori 2R-1CHOCO

Kup teraz!

Powyższy zegarek Meller Maori 2R-1CHOCO może służyć za doskonały przykład filozofii, która przyświeca marce. Przede wszystkim prezentowany model cieszy oko swoim brakiem nachalności. Szczególnie podkreśla to fakt, że logo marki jest bardzo dyskretne, a dodatkowo zlewa się czernią tarczy, na której zostało umieszczone.

Fakt, że tak młoda – założona w 2014 roku – marka zdecydowała się nie uwydatniać specjalnie swojego logo na produktach naprawdę imponuje.

Koperta wykonana ze stali szlachetnej ma jedynie 7,5 mm grubości, co plasuje rzeczony czasomierz wśród tych najbardziej smukłych. Część widocznych elementów została pokryta warstwą PVD koloru różowego złota. Zegarek założymy na nadgarstek dzięki skórzanemu paskowi barwy czekoladowej.

Rewelacyjne wrażenie wywierają też drobne nakładane indeksy liniowe oraz wąskie wskazówki. Całość urzeka minimalizmem, pewną prostą elegancją.

Zegarek Meller Astar 1G-1BROWN

Kup teraz!

Przedstawiciel kolekcji Meller Astar to prawdziwy czempion wśród smukłych czasomierzy. Ma on jedyne 7 mm grubości więc nawet mniej niż jego prezentowany wcześniej krewny. Oba zegarki, podobnie jak niemal wszystkie spod znaku Meller, łączy podobne wzornictwo. Model Meller Astar 1G-1BROWN również został zaprojektowany minimalistycznie i elegancko, choć inaczej.

Przede wszystkim tarczę tego czasomierza zdobi bardziej rozbudowany indeks liniowy, w którym zaznaczono także poszczególne minuty. Znajdziemy też na niej datownik – bardzo przydatną funkcję, użyteczną na co dzień. Logo marki oraz wskazówki są koloru złotego, przyjemnie i nienachalnie odcinając się od grafitowego tła.

Koperta została wykonana ze stali szlachetnej, która ozdobiono warstwą PVD w innym odcieniu grafitu. Zegarek jest wodoszczelny na poziomie 3 ATM, a tarczę pokrywa szkło mineralne z powłoką szafirową.

Zegarek damski Meller Niara W5RR-2ROSE

Kup teraz!

Ostatnim modelem, z którym chcemy was zapoznać, jest dedykowany paniom czasomierz z kolekcji Niara. Poprzednie z prezentowanych zegarków są unisexowe, także będą świetnie wyglądać zarówno na żeńskich jak i męskich nadgarstkach. Ten powyższy został za to zaprojektowany wyraźnie z myślą o kobietach.

Czasomierz Meller Niara W5RR-2ROSE w całości wykonano ze stali szlachetnej pokrytej warstwa PVD barwy różowego złota. Niewielka koperta została umieszczona na meshowej bransolecie, więc całość sprawia bardzo biżuteryjne wrażenie.

Tarczę zegarka zdobi szlif słoneczny oraz dwie wyjątkowo delikatne wskazówki. Wąskie indeksy liniowe umieszczono z kolei na zewnętrznym pierścieniu, okalającym cyferblat. Całości strzeże szkło mineralne z powłoką szafirową – jeden ze znaków rozpoznawczych marki Meller.

Trzy omówione w tym artykule czasomierze to jedynie wybrane przez nas modele – w ofercie marki Meller znajduje się ich o wiele więcej i można je obejrzeć, klikając w link poniżej. Nie można nie wspomnieć, że wśród nich znajdziecie modele o znacznie masywniejszych, typowo męskich kopertach. Zegarki z kolekcji Makonnen mają 10,5 mm grubości, a ich krewniacy sygnowani nazwą Ekon o 2 mm mniej. Wszystkie czasomierze marki Meller są dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, co nie oznacza że hiszpańska firma poszła na kompromisy w temacie jakości swoich produktów.

Zegarki Meller