Sportowe zegarki Doxa – 3 modele, które łączą szwajcarskie tradycje, wytrzymałość i atrakcyjny design

30.01.2019 Zakupy

Szwajcarskie marki zajmują się również produkcją zegarków o wysokiej specjalizacji. Znaczenie ma jakość, funkcjonalność i design. Sportowe zegarki Doxa będą doskonałym przykładem, że te cechy da się połączyć.

Jeśli regularnie zaglądacie na naszego bloga, wiecie już, że nie ma takich zegarków, które spełniałyby wszystkie stawiane wymagania. Już samo to, że mężczyzna, któremu zależy na dobrym stylu, musi posiadać trzy zegarki, udowadnia, że niektórych cech czasomierzy zwyczajnie nie da się połączyć. I chociaż to truizm, wybór zegarka sportowego musi być podyktowany potrzebą. Wszystko jest sztuką kompromisów.

Jak rozwiązać ten problem? Trzeba podjąć decyzje, które z poszukiwanych cech są najważniejsze, a że wspominamy w tej publikacji o zegarkach sportowych, to kluczowe znaczenie będą miały: wodoszczelność, trwałość, odporność i funkcjonalność. I nawet w obrębie tych cech, znajdą się modele, które mogą znacznie się różnić, nawet w ofercie jednego producenta.

Dlatego postanowiliśmy przedstawić wam trzy sportowe zegarki Doxa, które spodobają się mężczyznom o różnych oczekiwaniach.

Doxa Into The Ocean – zegarek dla nurka

Zacznijmy od historii marki, która za cel postawiła sobie stworzenie doskonałego czasomierza o cechach, które największe znaczenie mają dla zawodowych nurków. W 1964 roku powołano zespół specjalistów, w skład którego wchodzili zegarmistrzowie pracujący dla marki Doxa oraz kilku nurków, którym szczególnie zależało na stworzeniu idealnego divera.

W 1967 roku światło dzienne ujrzał DOXA SUB. O tym, jak dokładnie potoczyła się ta historia i jaki związek z marką miał Jacques-Yves Cousteau, przeczytacie w publikacji “Zegarki Doxa – marki, które musisz znać”. Od tego momentu marka nabrała znaczenia, jako producent niezawodnych i komfortowych w użytkowaniu diverów, których wodoszczelność sięgała rekordowych 30 ATM. Lata doskonalenia modeli nurkowych, zaowocowały ogromną ofertą specjalistycznych czasomierzy. Poniższy zegarek to jedna z takich propozycji.

Zegarek męski Doxa Into The Ocean 707.10.201.10

Kup teraz

W tym modelu, oprócz wodoszczelności, znaczenie ma również ceramiczny bezel, który zapewnia bezpieczeństwo w trakcie wynurzania oraz czytelne wskazania. Jasne wskazówki i indeksy wyraźnie odznaczają się na tle ciemnej tarczy, a czerwona wskazówka sekundy, sprawia, że jej ruch jest zauważalny nawet w warunkach ograniczonej widoczności. Dodatkowym atutem jest datownik pod lupą.

Warto podkreślić, że w tym zegarku Doxa zaproponowała szafirowe szkiełko, które jest odporne na zarysowania i gwarantuje znakomitą przejrzystość. Wszystkie cechy modelu wskazują, że dedykowany jest entuzjastom ekstremalnych przygód na dużych głębokościach.

Doxa Shark – limitowany diver

Tym razem przedstawimy inną propozycję dla miłośników sportów wodnych. Doxa Shark dedykowany jest nie tylko nurkom, żeglarzom i pływakom, ale również pasjonatom zegarmistrzostwa, którzy doceniają limitowane edycje prestiżowych czasomierzy.

Zegarek męski Doxa Shark Ceramika XL D196SBU

Kup teraz

Doxa Shark Ceramika XL D196SBU to zaledwie 2000 egzemplarzy wyprodukowanych na cały świat, co sprawia, że jego wyjątkowość podkreślona jest nie tylko funkcjonalnością, ale również ograniczoną dostępnością i urzekającym designem. Na fakturowanej tarczy znajdziemy datownik pod lupą, logo marki, znak rekina nawiązujący do limitacji tej kolekcji, sygnaturę Swiss Made oraz informację, że w projekcie zastosowano wysokiej klasy ceramikę. Wszystko przedstawione w wyważonej formie i spokojnej kolorystyce, którą rozbijają pomarańczowe akcenty, między innymi wskazówka sekundy. W projekcie pojawił się także charakterystyczny splot bransolety.

W zegarku zastosowano automatyczny, szwajcarski mechanizm ETA 2824-2, a mocną kopertę ze stali nierdzewnej, zamyka szafirowe szkiełko, które należy do ulubionych materiałów producenta. Dodatkowo wyposażono go w ceramiczny bezel, który gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie wynurzania. Wodoszczelność modelu sięga 30 ATM, co pozwala na nurkowanie z aqualungiem.

Doxa Trofeo – sportowa elegancja

Doxa Trofeo to jedna z bardziej znanych kolekcji marki, która wyróżnia się bardzo przemyślaną i harmonijną architekturą tarczy. To jeden z tych modeli, w projekcie którego spotyka się kunszt mistrzów zegarmistrzostwa, sportowe cechy i nadzwyczajny design, któremu bardzo blisko do zegarków z kategorii sportowo-eleganckich.

Zegarek męski Doxa Trofeo 287.10.101.10

Kup teraz

Zegarek wyróżnia się symetrycznym układem tarczy i bardzo interesującym umieszczeniem datownika w obrębie jeden z subtarcz na godzinie 6. Oczywiście, jak przystało na markę Doxa, nie zabrakło w nim szafirowego szkiełka, które zamyka kopertę wykonaną ze stali szlachetnej. Dodatkowym atutem jest wodoszczelność sięgająca 10 ATM.

Zegarek dodatkowo wyposażono w dwie funkcje dedykowane aktywnościom sportowym – chronograf i tachometr. Układ tarczy, smukłe linie i duży kontrast wskazań, sprawiają, że odczyt jest bardzo czytelny. Docenią go mężczyźni szukający w zegarkach sportowych atrakcyjnego wyglądu.

Sportowe zegarki Doxa

Kilka razy wspominaliśmy o tym, że w obrębie jednego producenta można zbudować kolekcję zegarków. Doxa jest na tyle wszechstronna marką, że bez problemu wybierzecie trzy modele, które wspólnie spełnią szereg wymagań i to na najwyższym możliwym poziomie. I chociaż sporo uwagi na blogu poświęcamy eleganckim zegarkom Doxa, to marka na każdym kroku udowadnia, że jej specjalizacja sięga daleko ponad tradycyjne, klasyczne garniturowce.

Dlatego, jeśli szukacie niezawodnego towarzysza aktywności fizycznych lub kolejnego modelu, który wzbogaci waszą kolekcję, zwróćcie uwagę na sportowe zegarki Doxa. Życzymy udanych zakupów.