Świecąca tarcza w zegarkach Iron Annie

31.08.2021 Zegarki

Marka Iron Annie słynie z wyjątkowego stylu swoich zegarków. Precyzyjne wzornictwo, dbałość o szczegóły oraz funkcjonalność to wyróżniki Żelaznej Annie. Świecąca tarcza to jedna z funkcji, na którą warto zwrócić uwagę, gdy poszukujemy wymarzonego czasomierza.

Wszystkie modele Iron Annie łączy jedna rzecz. To czerpanie całymi garściami z niemieckiego nurtu w sztuce i rzemiośle zwanego Bauhaus. Powiemy tylko, że to cała filozofia oparta na tezie, że wszyscy rzemieślnicy są artystami, a każdy artysta powinien być doskonałym rzemieślnikiem. Zainteresowanych zachęcamy do przeczytania artykułu Prostota stylu Bauhaus w zegarkach Iron Annie.

W założeniach filozofii Bauhaus ważną kwestią jest użyteczność i praktyczność produktów. W zegarkach przejawiać się to może na przykład poprzez czytelny i przejrzysty cyferblat. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest możliwość podświetlenia tarczy za pomocą przycisku i zamontowanego światełka.

Jednak creme de la creme to tarcza świecąca bez żadnych dodatkowych wymagań. Zaraz Wam zaprezentujemy, jak rozwiązano to w zegarkach Iron Annie.

Superluminova na tarczy zegarka

Zaczniemy bardzo udaną i docenianą przez klientów serią Flight Control. To połączenie kilku stylów. Model ma w sobie coś z zegarka eleganckiego, nieco sportowego zacięcia oraz charakter typowy dla aviatorów.

Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_3
Zegarek męski Iron Annie Flight Control IA_5164_3

Zwróćcie uwagę na bardzo czytelną tarczę, zarówno w wersji dzień, jak i noc. Zegarek posiada duży, wyraźny indeks arabski oraz rozbudowany datownik, a do tego stylizowane wskazówki. Warte podkreślenia jest to, że cały cyferblat pokryty jest powłoką luminescencyjną. Dzięki temu, w słabym oświetleniu czy nawet przy całkowitym braku światła, tarcza czasomierza wyraźnie świeci, przez co nie mamy najmniejszych problemów z odczytem godziny.

Ten piękny zegarek automatyczny doskonale będzie pasował do nowoczesnego mężczyzny. Eleganckie wzornictwo tarczy, a do tego stylowy i modny pasek skórzany z białymi przeszyciami sprawiają, że Iron Annie Fligth Controli sprawdzi się jako męski czasomierz casualowy.

Świecąca tarcza czy wskazówki

Zegarek męski Iron Annie Captains Line IA_5872_4
Zegarek męski Iron Annie Captains Line IA_5872_4

Pozostańmy jeszcze w stylu aviator. Oto zegarek Iron Annie Captains Line, który zachwyca dbałością o detale. Tarcza w kolorze butelkowej zieleni współgra ze srebrną kopertą oraz jasnobrązowym paskiem. Na cyferblacie znajdują się trzy małe subtarcze chronografu oraz okienko datownika między godziną czwartą a piątą.
Warstwa Superluminova pokrywa tym razem wyłącznie indeks oraz wskazówki. W ciemnościach wskazania godziny są bardzo widoczne.
Zegarek ma mocno uniwersalny charakter i sprawdzi się do codziennych stylizacji, mniej lub bardziej formalnych. Z tego powodu to doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny.

Ostatnią naszą propozycją (choć rzecz jasna w sklepie Minuta.pl mamy dużo większy wybór zegarków) jest czasomierz z kolekcji D-AQUI.

Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5684_2
Zegarek męski Iron Annie D-AQUI IA_5684_2

To piękny czasomierz z czarnym cyferblatem, na którym znajdują się tarcze chronografu i datownik na godzinie czwartej. Można by pomyśleć, że skoro tarcza jest cała czarna, to w ciemnościach odczyt godziny będzie niemożliwy. Dzięki powłoce luminescencyjnej na indeksie i wskazówkach nawet najciemniejsza noc nie jest straszna. Wszystko widać dokładnie i wyraźnie.
Dzięki zastosowaniu bardzo klasycznego układu kolorów – czerń, srebro i brąz, zegarek prezentuje się elegancko. Choć tarcze chronografu nadają mu bez wątpienia sportowego charakteru, to generalnie model ten świetnie sprawdzi się do formalnych stylizacji.
Co prawda założenie go do garnituru może nie do końca pasować, natomiast elegancka koszula i marynarka będą się z nim doskonale komponować.
Taki zegarek jest marzeniem wielu mężczyzn – świetnie wygląda, ma nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz pracuje na niezawodnym układzie kwarcowym Ronda. Wybór tego czasomierza to gwarancja sukcesu.

Tak jak wspomnieliśmy, w sklepie Minuta.pl znajdziecie dużo więcej zegarków Iron Annie oraz wiele innych. Nasz fachowy zespół z przyjemnością pomoże, podpowie, doradzi. Czekamy na Was!